Medica Klinik Estetik

Anti – Aging Cilt Bakımı

Anti-aging cilt bakım ritüelimiz ile kombine olarak uygulanan Scarlet-S tedavisiyle işlem sonunda cilt gözle görülür bir şekilde dolgunlaşır, ince çizgi/kırışıklıklarda azalma görülür.

SONUÇ: Cilt genç ve dolgun bir görünüm kazanır, çene kontürü belirginleşir, gıdı toparlanır ve genişlemiş gözenekler gözle görülür bir şekilde küçülür.

SCARLET S İLE YÜZ KONTÖRÜ YENİLEME

Birinci Aşama

Anti-aging ihtiyacı olan ciltler için özel olarak tasarlanmış kombine cilt bakımımız ile kuvvetli bir anti-aging bakım ritüeli ardından Scarlet-S uygulaması ile genişlemiş gözenekler küçültülür, çene kontürü belirginleşir, gıdı toparlanır, ince kırışıklıklar tedavi edilir, cilt genç ve dolgun bir görünüm kazanır.

Papatya özü, şeker kamışı, cantenella asiatica bitkisi, beyaz söğüt kabuğu özü bitkilerini içeren temizleyicimiz ile cildiniz derinlemesine temizlenerek işleme başlanır, ardından bitkisel enzimler, salisilik asit ve peeling toplarının mükemmel karışımı olan tri-active peeling ile ölü cilt tabası narince temizlenir.

Devamında uygulanan cilt gençleştirici maskemiz ile cildin üst katmanı kontrollü bir şekilde soyularak cilt pürüzsüzleşir ve ışıltı kazanır. Üst katmanı soyularak tüm gözenekleri açılmış cilt, muadilleri arasında %15 C vitamini içeriği ile tek olan özel serumlarımız ile beslenerek ince çizgi ve kırıklıklardan arındırılır.

Serumların ardından uygulanan, 24 saat boyunca nemlendirici etkiye sahip, yüz ve boyun nemlendiricimiz ile çizgi ve kırışıklıklar doldurularak cilt daha dolgun bir görüntüye kavuşur.

Son olarak boyun bölgesine uygulanan özel krem ile boyun bölgesindeki cildin sıkılığı ve elastikiyeti geri kazandırılarak boyun bölgesi daha sıkı, gergin ve şekillenmiş görünür.

İkinci Aşama

Özel tasarlanmış mikro iğneler aracılığıyla cilt altına Radyo Frekans enerjisi vererek “ameliyatsız cilt gençleştirme” yapan Scarlet-S ile işleminize başlanır.

3,5mm’ye kadar cilt derinliğine inebilen ve bu sayede cildin tüm katmanlarına etki eden Scarlet-S ile cildin en üst katmanında hücre gelişim faktörleri harekete geçerken ciltteki ton farklılıkları, akne izleri, yara izleri, ince kırışıklıklar tedavi edilir.

Cilt genç ve dolgun bir görünüm kazanır, çene kontürü belirginleşir, gıdı toparlanır ve genişlemiş gözenekler tedavi olur.

Scarlet-S uygulamasını takiben cildin alt tabakalarına açılan kanallara hyaluronik asit serumu uygulanır, serum bu sayede cildin tüm katmanlarına işler.

Cilt neme doyar, doğal koruyucu bariyeri güçlenir, kolajen ve elastin üretimi tetiklenerek cilt genç bir görünüme kavuşur.

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Aşırı saç dökülmesi, saç seyrelmesi ve saç dökülmesi yaşayan birçok kişiden biriyseniz, FUE Saç Ekimi(Foliküler Ünite Ekstraksiyonu) sizin için mükemmel bir seçenek olabilir.

50 milyondan fazla erkeğin saç seyrelmesi ile mücadele ettiği tahmin edilmektedir. 

Kaş Ekimi, estetik açıdan en zorlayıcı işlemlerden biridir,

Kaşın hassas kıllarının kaybı, aşırı cımbız, yaşlanma, beslenme yetersizliği veya hastalık nedeniyle oluşur ve yüzün tüm simetrisini ve ifadesini değiştirme eğiliminde olduğu için hasta için travmatik bir kayıptır. 


Erkeklerin en önemli 3 aksesuarı saç, sakal ve bıyıktır.

Bu girişimi, ömür boyu dökülmemeye kodlu alandan alınan sağlıklı saç köklerinin seyrelmiş olan bölgelere transfer işlemidir. Lokal anestezi altında 3 aşamadan oluşmaktadır.

DHI Saç Ekimi, Saçların tamamen kısaltıldığı tıraşlı ekimlerde, kişilerin saçlarının uzamasını beklemesi sosyal yaşamdaki konforunu etkilemektedir. 

Tıraşsız saç ekimi bu alanda saç nakli işlemlerinde tercih edilir ve doktor tarafından greft ihtiyacının düşük olduğu durumlarda planlanır. 

Adres : Maçka Cd. No: 17/A, 34360 Şişli/İstanbul Telefon : +90 212 706 09 09 Whatsapp : +90 533 956 87 55 E-Posta : [email protected]


  Hakkımızda

  Kliniğimiz İstanbul’un en seçkin ve prestijli lokasyonu Teşvikiye – Nişantaşı’nda yer almaktadır. Tıp ve sanatın estetiğini bir arada bulunduran ve sağlık alanındaki deneyim ve tecrübesini dünya standartlarında teknoloji ile hastalarına sunma felsefesini 20 yıldır sürdüren MEDICA TIP MERKEZİ, sağlık alanındaki birikimini medikal estetik alanına da taşıyarak MEDICA ESTETİK KLİNİĞİ’ni kurarak hizmet vermeye başlamıştır.

  Her şeyde olduğu gibi güzellik alanında da güven konusu çok önemlidir. Uygulanacak işlem veya işlemlerle ile ilgili tüm sorularınızı Uzman Dermatologlarımız ile açık dille ve sevgiyle yanıtlıyoruz. Çünkü biliyoruz ki bir kişinin aldığı hizmetten memnun kalması için kafasında soru işaretleri olmaması gerekir.

  Vizyonumuz

  • Dünyanın en güvenilir, saygın, yenilikçi estetik merkezi olmak.
  • Tüm faaliyetlerimizde sektör lideri olmayı taahhüt ederiz.
  • Hasta memnuniyeti : hastalarımızın tedavilerinden memnun olmalarını istiyoruz. Hastalarımızın doğal güzelliğini arttırmak için doğal görünümlü sonuçlar üretmeyi hedefliyoruz ve her şeyden çok hasta ve misafirlerimizin beklentilerini karşılamak istiyoruz.
  • Veri güvenliğine verdiğimiz titizlik sayesinde kişisel verileriniz önemle korunmaktadır.

  Akneli ciltler için doktorlarımız tarafından özel olarak tasarlanmış cilt bakımı ile cildiniz, gözenekleri tıkayarak akne oluşumuna sebep olan fazla yağlardan arınırken aynı zamanda kullandığımız antibakteriyel ürünler sayesinde, akne oluşumunu tetikleyen bakterilerden de arınır.

  Oldukça yumuşak bir bakım olan anında parlaklık cilt bakımımız ile solgun ve cansız görünümün giderilmesi amaçlanır. Besleyici içerikler ile hiperpigmentasyon azaltılırak ten rengi eşitlenir, cilt parlar ve canlanır.SONUÇ: Cildiniz parlar, solgun ve cansız görünüm giderilir.

  Anti-aging cilt bakım ritüelimiz ile kombine olarak uygulanan Scarlet-S tedavisiyle işlem sonunda cilt gözle görülür bir şekilde dolgunlaşır, ince çizgi/kırışıklıklarda azalma görülür.

  Cilt bakımı yelpazesinin neresinde olursanız olun – ister ara sıra bir leke ya da büyük bir sivilce patlaması ile uğraşıyor olun – sivilceye sahip olmak kuşkusuz hoş olmayan bir deneyimdir. 

  Cildimizin ihtiyaçları her mevsimde değişmekle birlikte yaz ayları güneşin zararlı etkilerine en çok maruz kaldığımız mevsimdir.

  Hydrafacial cilt bakımı gözle görülür kalıcı sonuçlar veren, etkisi anında hissedilebilir cihaz ile yapılan bir cilt bakım türüdür. 

  Lazer Epilasyon , Lazer ışınını doğru dalga boyunda kıl köküne ileterek, yeni kıl üretimini engellemek asıl amaçtır.
  İstenmeyen tüyleri yok etmek için kullanılan eski yöntemler oldukça ağrılı geçmekteydi.
  Cynosure alexandrite lazer ile koyu cilt tiplerinde, bronzlaşmış ciltlerin epilasyonunda, istenmeyen tüylere kalıcı çözümler sağlanmaktadır.
  Çift dalga boyuna sahip cihaz tüm cilt tipleri üzerinde etkili sonuçlar vermektedir.

  VenusLegacy™ cerrahi olmayan çevrenin küçültülmesi, selülitin azaltılması, cilt sıkılaşması ve kırışıklıkların azalması gibi zorlu yüz ve vücut estetiği ihtiyaçlarını etkin bir şekilde karşılayan, oldukça invaziv olmayan bir tıbbi cihazdır. Tedavi, herhangi bir kesinti olmaksızın rahattır ve tüm cilt tipleri için güvenlidir.