Medica Estetik Kliniği

Dudak Dolgusu

Dudaklarınızı dolgunlaştırmak ve şekillendirmek, başkalarına göstermeyi sevdiğinizi , kendinden emin, güzel ve harika bir yoludur. Dudak Dolgusu , cildinizdeki bu doğal maddeyi yakından taklit eden ve yüzünüze kusursuz bir hacim kazandıran hyaluronik asit içerir. Birçok kişi ‘Dolgu’ kelimesini duyduğunda, aşırı dudak büyütmenin hayalini kurar, ancak dermatologlarımız size yüz hatlarınıza uyan ve onu tamamlayan doğal bir sonuç vermeye çalışacaktır. Dermatologlarımızdan biri yüzünüzü ve dudaklarınızı inceleyerek, dudak dolgusu ile ne elde etmek istediğinizi tartışacaklardır. Dolgu uygun değilse istenilen görünüme ulaşmak için başka bir tedavi yöntemi önerebiliriz.

Dudak Dolgusu Nasıl Yapılır?

Dolgu yaptırmadan önce dudak dolgularının nasıl çalıştığı ve neden kullanıldığı hakkında daha fazla bilgi edinmek önemlidir. En yeni dolgu maddelerinin çoğu, hyaluronik asit adı verilen bir bileşen içerir. Hyaluronik asit, vücudun suyu tutmasına yardımcı olan doğal bir maddedir. Enjeksiyonları hissetmemeniz için dudak bölgesine uyuşturucu madde sürülür. Seçilen dolgu daha sonra 10 dakikalık işlem ile ince uçlu enjektör yardımı ile dudaklara enjekte edilir. Birkaç gün içinde iyileşen şişlik ve morluklar dışında herhangi bir yan etkisi yoktur.

Dudak Dolgusu Sonrası

Dolgunlaştırma uygulamasından sonra yapılan enjeksiyonlara ve dudağın yapısına bağlı olarak nadiren şişlik meydana gelebilir. İşlemden sonra 24-48 saat boyunca kendinizi yoran egzersiz yapmayın. 24 saat sonrasına kadar dudaklarınıza makyaj yapmaktan uzak durun. Doktorumuzun tavsiyesi ile dışarıdan uygulanan kremler ve soğuk kompres ile birlikte oluşan şişlikler hızla iner ve Doktorumuzun uyguladığı forma kavuşur.

Dudak Dolgusu Sonrası Topaklanma

Herhangi bir dolgu enjeksiyonundan sonra ele gelen topakların olması yaygındır. Topaklara genellikle dolguyu yerleştirmek için kullanılan iğnenin yara izinin iltihaplanması veya dolgu maddesi tarafından yumuşak dokunun hafif yer değiştirmesi neden olur. Bağışıklık sisteminin dolgu maddesine verdiği lokal tepki nedeniyle bir topak da oluşabilir. Daha az yaygın olmasına rağmen, topaklar, fazla dolgu maddesinin tek bir yere yerleştirilmesinin bir sonucu olabilir.

Dudak Dolgusu Fiyatları

Dolgu tedavisi maliyetini etkileyen en önemli parametre üründür. Fiyat hakkında daha fazla bilgi almak için 0212 706 09 09 telefon numaramızı arayabilir veya +90 533 956 87 55 ‘no lu Whatsapp numaramız ile iletişime geçebilirsiniz.

Soru - Cevap

E-posta hesabınız ve Telefon numaranız yayımlanmayacak.

Aşırı saç dökülmesi, saç seyrelmesi ve saç dökülmesi yaşayan birçok kişiden biriyseniz, FUE Saç Ekimi(Foliküler Ünite Ekstraksiyonu) sizin için mükemmel bir seçenek olabilir.

50 milyondan fazla erkeğin saç seyrelmesi ile mücadele ettiği tahmin edilmektedir. 

Kaş Ekimi, estetik açıdan en zorlayıcı işlemlerden biridir,

Kaşın hassas kıllarının kaybı, aşırı cımbız, yaşlanma, beslenme yetersizliği veya hastalık nedeniyle oluşur ve yüzün tüm simetrisini ve ifadesini değiştirme eğiliminde olduğu için hasta için travmatik bir kayıptır. 


Erkeklerin en önemli 3 aksesuarı saç, sakal ve bıyıktır.

Bu girişimi, ömür boyu dökülmemeye kodlu alandan alınan sağlıklı saç köklerinin seyrelmiş olan bölgelere transfer işlemidir. Lokal anestezi altında 3 aşamadan oluşmaktadır.

DHI Saç Ekimi, Saçların tamamen kısaltıldığı tıraşlı ekimlerde, kişilerin saçlarının uzamasını beklemesi sosyal yaşamdaki konforunu etkilemektedir. 

Tıraşsız saç ekimi bu alanda saç nakli işlemlerinde tercih edilir ve doktor tarafından greft ihtiyacının düşük olduğu durumlarda planlanır. 

Adres : Maçka Cd. No: 17/A, 34360 Şişli/İstanbul

Telefon : +90 212 706 09 09

Whatsapp : +90 533 956 87 55

E-Posta : [email protected]


  Hakkımızda

  Kliniğimiz İstanbul’un en seçkin ve prestijli lokasyonu Teşvikiye – Nişantaşı’nda yer almaktadır. Tıp ve sanatın estetiğini bir arada bulunduran ve sağlık alanındaki deneyim ve tecrübesini dünya standartlarında teknoloji ile hastalarına sunma felsefesini 20 yıldır sürdüren MEDICA TIP MERKEZİ, sağlık alanındaki birikimini medikal estetik alanına da taşıyarak MEDICA ESTETİK KLİNİĞİ’ni kurarak hizmet vermeye başlamıştır.

  Her şeyde olduğu gibi güzellik alanında da güven konusu çok önemlidir. Uygulanacak işlem veya işlemlerle ile ilgili tüm sorularınızı Uzman Dermatologlarımız ile açık dille ve sevgiyle yanıtlıyoruz. Çünkü biliyoruz ki bir kişinin aldığı hizmetten memnun kalması için kafasında soru işaretleri olmaması gerekir.

  Vizyonumuz

  • Dünyanın en güvenilir, saygın, yenilikçi estetik merkezi olmak.
  • Tüm faaliyetlerimizde sektör lideri olmayı taahhüt ederiz.
  • Hasta memnuniyeti : hastalarımızın tedavilerinden memnun olmalarını istiyoruz. Hastalarımızın doğal güzelliğini arttırmak için doğal görünümlü
   sonuçlar üretmeyi hedefliyoruz ve her şeyden çok hasta ve misafirlerimizin beklentilerini karşılamak istiyoruz.
  • Veri güvenliğine verdiğimiz titizlik sayesinde kişisel verileriniz önemle korunmaktadır.

  Akneli ciltler için doktorlarımız tarafından özel olarak tasarlanmış cilt bakımı ile cildiniz, gözenekleri tıkayarak akne oluşumuna sebep olan fazla yağlardan arınırken aynı zamanda kullandığımız antibakteriyel ürünler sayesinde, akne oluşumunu tetikleyen bakterilerden de arınır.

  Oldukça yumuşak bir bakım olan anında parlaklık cilt bakımımız ile solgun ve cansız görünümün giderilmesi amaçlanır. Besleyici içerikler ile hiperpigmentasyon azaltılırak ten rengi eşitlenir, cilt parlar ve canlanır.SONUÇ: Cildiniz parlar, solgun ve cansız görünüm giderilir.

  Anti-aging cilt bakım ritüelimiz ile kombine olarak uygulanan Scarlet-S tedavisiyle işlem sonunda cilt gözle görülür bir şekilde dolgunlaşır, ince çizgi/kırışıklıklarda azalma görülür.

  Cilt bakımı yelpazesinin neresinde olursanız olun – ister ara sıra bir leke ya da büyük bir sivilce patlaması ile uğraşıyor olun – sivilceye sahip olmak kuşkusuz hoş olmayan bir deneyimdir. 

  Cildimizin ihtiyaçları her mevsimde değişmekle birlikte yaz ayları güneşin zararlı etkilerine en çok maruz kaldığımız mevsimdir.

  Hydrafacial cilt bakımı gözle görülür kalıcı sonuçlar veren, etkisi anında hissedilebilir cihaz ile yapılan bir cilt bakım türüdür. 

  Lazer Epilasyon , Lazer ışınını doğru dalga boyunda kıl köküne ileterek, yeni kıl üretimini engellemek asıl amaçtır.
  İstenmeyen tüyleri yok etmek için kullanılan eski yöntemler oldukça ağrılı geçmekteydi.
  Cynosure alexandrite lazer ile koyu cilt tiplerinde, bronzlaşmış ciltlerin epilasyonunda, istenmeyen tüylere kalıcı çözümler sağlanmaktadır.
  Çift dalga boyuna sahip cihaz tüm cilt tipleri üzerinde etkili sonuçlar vermektedir.

  VenusLegacy™ cerrahi olmayan çevrenin küçültülmesi, selülitin azaltılması, cilt sıkılaşması ve kırışıklıkların azalması gibi zorlu yüz ve vücut estetiği ihtiyaçlarını etkin bir şekilde karşılayan, oldukça invaziv olmayan bir tıbbi cihazdır. Tedavi, herhangi bir kesinti olmaksızın rahattır ve tüm cilt tipleri için güvenlidir.