Medica Estetik Kliniği

Endolift Yüz Germe

ENDOLIFT NEDİR?

Yüz, çene, boyun bölgelerindeki sarkmalarda ve göz altındaki torbalarda, kesi ve anestezi gerektirmeden uygulanabilen, tek seansta etkili, lazer ile yüz germe işlemidir.
Endolift ile yüz germe işleminin yanı sıra yağ yakımı da gerçekleştirilerek uygulama yapılan bölgede bölgesel incelme sağlanır.

ENDOLIFT UYGULAMASI NASIL GERÇEKLEŞTİRİLİR?

Saç teli inceliğindeki mikro fiber ile cilt altına girilerek lazer enerjisi cilt altına iletilir.
Cilt altına iletilen lazer enerjisi sayesinde uygulama bölgesi ısıtılır ve yeniden kolajen üretimi sağlanarak lifting etkisi yaratılır aynı zamanda fazla yağlar eritilir.
ENDOLIFT, FDA onaylıdır.

ENDOLIFT GOZ ALTINDAKİ TORBA VE KIRIŞIKLIKLARA UYGULANABİLİR Mİ?

ENDOLIFT ile göz altında çok başarılı sonuçlar almak mümkün. Göz altının hassas bir bölge olması ve ince bir deriye sahip olmasından dolayı bu bölgeye uygulanabilecek işlemler oldukça sınırlıdır, ancak ENDOLIFT gözaltına uygulanabilir. Saç teli kalınlığındaki mikro fiber vasıtasıyla cilt altına girilerek verilen lazer enerjisi sayesinde cilt altı ısıtılır ve kolajen sentezlenmesi sağlanır. Kolajen sentezlenmesi sayesinde cilt elastikiyeti artar, ince kırışıklıkların görünümü azalır ve göz çevresi daha sağlıklı bir görünüme kavuşur.

ENDOLIFT ILE YANAK INCELTME YAPILABİLİR Mİ?

ENDOLIFT lipolitik (yağ yakımı) özelliği de olan bir cihazdır. Lipolitik özellik kullanılarak yapılan ENDOLIFT uygulaması sayesinde yanak inceltme işlemi oldukça başarılı bir şekilde gerçekleştirilir.

ENDOLIFT İLE GIDIDAKİ SARKMA PROBLEMİ GİDERİLEBİLİR Mİ?

ENDOLIFT lipolitik (yağ yakımı) özelliği de olan bir cihazdır. Lipolitik özellik kullanılarak yapılan ENDOLIFT uygulaması sayesinde yanak inceltme işlemi oldukça başarılı bir şekilde gerçekleştirilir.

ENDOLIFT NE KADAR SÜRER?

Ameliyatsız lazer yüz germe işlemi olarak bilinir. Tam yüz tedavisi ortalama 45 dakika sürmektedir. Tek seans olan yüz germe işlemi 6 ay sonra tekrar yapılabilir.

ENDOLIFT UYGULAMASI SONUÇLARI NE ZAMAN GÖRÜLÜR?

Uygulama işlemi sırasında yağ yakımı gerçekleştiği için inceltme etkisi anında görülür. Lifting etkisi ise uygulamayı takip eden 20.gün görülmeye başlar ancak kesin sonuç 90. günde görülür ve etkisi 1 yıl devam eder.

ENDOLIFT KAÇ SEANS UYGULANIR?

ENDOLIFT uygulamasını yılda 1 kere yapmak yeterlidir, cildin durumuna göre doktor önerisi ile uygulamadan 6 ay sonra işlem tekrarlanabilir.

ENDOLIFT (AMELİYATSIZ GERME) UYGULAMA ALANLARI

 • Boyun
 • Gıdı
 • Orta ve Alt Yüz
 • Çene Hattı
 • Göz Altı
 • Zigoma

UYGULAMA SONRASI NORMAL HAYATA HEMEN DÖNÜLEBİLİR Mİ?

Uygulama sonrası normal hayata hemen dönmek mümkündür.

Soru - Cevap

E-posta hesabınız ve Telefon numaranız yayımlanmayacak.

Aşırı saç dökülmesi, saç seyrelmesi ve saç dökülmesi yaşayan birçok kişiden biriyseniz, FUE Saç Ekimi(Foliküler Ünite Ekstraksiyonu) sizin için mükemmel bir seçenek olabilir.

50 milyondan fazla erkeğin saç seyrelmesi ile mücadele ettiği tahmin edilmektedir. 

Kaş Ekimi, estetik açıdan en zorlayıcı işlemlerden biridir,

Kaşın hassas kıllarının kaybı, aşırı cımbız, yaşlanma, beslenme yetersizliği veya hastalık nedeniyle oluşur ve yüzün tüm simetrisini ve ifadesini değiştirme eğiliminde olduğu için hasta için travmatik bir kayıptır. 


Erkeklerin en önemli 3 aksesuarı saç, sakal ve bıyıktır.

Bu girişimi, ömür boyu dökülmemeye kodlu alandan alınan sağlıklı saç köklerinin seyrelmiş olan bölgelere transfer işlemidir. Lokal anestezi altında 3 aşamadan oluşmaktadır.

DHI Saç Ekimi, Saçların tamamen kısaltıldığı tıraşlı ekimlerde, kişilerin saçlarının uzamasını beklemesi sosyal yaşamdaki konforunu etkilemektedir. 

Tıraşsız saç ekimi bu alanda saç nakli işlemlerinde tercih edilir ve doktor tarafından greft ihtiyacının düşük olduğu durumlarda planlanır. 

Adres : Maçka Cd. No: 17/A, 34360 Şişli/İstanbul

Telefon : +90 212 706 09 09

Whatsapp : +90 533 956 87 55

E-Posta : [email protected]


  Hakkımızda

  Kliniğimiz İstanbul’un en seçkin ve prestijli lokasyonu Teşvikiye – Nişantaşı’nda yer almaktadır. Tıp ve sanatın estetiğini bir arada bulunduran ve sağlık alanındaki deneyim ve tecrübesini dünya standartlarında teknoloji ile hastalarına sunma felsefesini 20 yıldır sürdüren MEDICA TIP MERKEZİ, sağlık alanındaki birikimini medikal estetik alanına da taşıyarak MEDICA ESTETİK KLİNİĞİ’ni kurarak hizmet vermeye başlamıştır.

  Her şeyde olduğu gibi güzellik alanında da güven konusu çok önemlidir. Uygulanacak işlem veya işlemlerle ile ilgili tüm sorularınızı Uzman Dermatologlarımız ile açık dille ve sevgiyle yanıtlıyoruz. Çünkü biliyoruz ki bir kişinin aldığı hizmetten memnun kalması için kafasında soru işaretleri olmaması gerekir.

  Vizyonumuz

  • Dünyanın en güvenilir, saygın, yenilikçi estetik merkezi olmak.
  • Tüm faaliyetlerimizde sektör lideri olmayı taahhüt ederiz.
  • Hasta memnuniyeti : hastalarımızın tedavilerinden memnun olmalarını istiyoruz. Hastalarımızın doğal güzelliğini arttırmak için doğal görünümlü
   sonuçlar üretmeyi hedefliyoruz ve her şeyden çok hasta ve misafirlerimizin beklentilerini karşılamak istiyoruz.
  • Veri güvenliğine verdiğimiz titizlik sayesinde kişisel verileriniz önemle korunmaktadır.

  Akneli ciltler için doktorlarımız tarafından özel olarak tasarlanmış cilt bakımı ile cildiniz, gözenekleri tıkayarak akne oluşumuna sebep olan fazla yağlardan arınırken aynı zamanda kullandığımız antibakteriyel ürünler sayesinde, akne oluşumunu tetikleyen bakterilerden de arınır.

  Oldukça yumuşak bir bakım olan anında parlaklık cilt bakımımız ile solgun ve cansız görünümün giderilmesi amaçlanır. Besleyici içerikler ile hiperpigmentasyon azaltılırak ten rengi eşitlenir, cilt parlar ve canlanır.SONUÇ: Cildiniz parlar, solgun ve cansız görünüm giderilir.

  Anti-aging cilt bakım ritüelimiz ile kombine olarak uygulanan Scarlet-S tedavisiyle işlem sonunda cilt gözle görülür bir şekilde dolgunlaşır, ince çizgi/kırışıklıklarda azalma görülür.

  Cilt bakımı yelpazesinin neresinde olursanız olun – ister ara sıra bir leke ya da büyük bir sivilce patlaması ile uğraşıyor olun – sivilceye sahip olmak kuşkusuz hoş olmayan bir deneyimdir. 

  Cildimizin ihtiyaçları her mevsimde değişmekle birlikte yaz ayları güneşin zararlı etkilerine en çok maruz kaldığımız mevsimdir.

  Hydrafacial cilt bakımı gözle görülür kalıcı sonuçlar veren, etkisi anında hissedilebilir cihaz ile yapılan bir cilt bakım türüdür. 

  Lazer Epilasyon , Lazer ışınını doğru dalga boyunda kıl köküne ileterek, yeni kıl üretimini engellemek asıl amaçtır.
  İstenmeyen tüyleri yok etmek için kullanılan eski yöntemler oldukça ağrılı geçmekteydi.
  Cynosure alexandrite lazer ile koyu cilt tiplerinde, bronzlaşmış ciltlerin epilasyonunda, istenmeyen tüylere kalıcı çözümler sağlanmaktadır.
  Çift dalga boyuna sahip cihaz tüm cilt tipleri üzerinde etkili sonuçlar vermektedir.

  VenusLegacy™ cerrahi olmayan çevrenin küçültülmesi, selülitin azaltılması, cilt sıkılaşması ve kırışıklıkların azalması gibi zorlu yüz ve vücut estetiği ihtiyaçlarını etkin bir şekilde karşılayan, oldukça invaziv olmayan bir tıbbi cihazdır. Tedavi, herhangi bir kesinti olmaksızın rahattır ve tüm cilt tipleri için güvenlidir.