FUE SAÇ EKİMİ

FUE Saç Ekimi Nedir?

Aşırı saç dökülmesi, saç seyrelmesi ve saç dökülmesi yaşayan birçok kişiden biriyseniz, FUE Saç Ekimi(Foliküler Ünite Ekstraksiyonu) sizin için mükemmel bir seçenek olabilir.50 milyondan fazla erkeğin saç seyrelmesi ile mücadele ettiği tahmin edilmektedir. Erkeklerde görülen saç dökülmesinin en önemli sebebi, genetik olmakla birlikte çevresel faktörler ve stresin de etkilediği bilinmektedir. Kişinin yakın akrabalarından aldığı genetik dökülme kodu saç ekimi ile kalıcı olarak ortadan kalkmaktadır.

Saç ekimi girişimi, ömür boyu dökülmemeye kodlu alandan alınan sağlıklı saç köklerinin seyrelmiş olan bölgelere transfer işlemidir. Lokal anestezi altında 3 aşamadan oluşmaktadır.

FUE Saç Ekimi

Saç ekimi, saç derisinin belirli bir bölümünden (“donör alan” olarak adlandırılır) saçın alınmasını ve saç derisinin başka bir bölümüne nakledilmesini içeren kozmetik bir prosedürdür.

 

Fue Saç Ekimi Nasıl Yapılır

 

İki kulak arasındaki verici alan olarak (donör alan) belirlenen bölgeden saç kökleri mikromotor ile homojen bir şekilde toplanır. Toplanan kökler vücudumuzun canlı birer organıdır. Saç ekimi sırasında verici alandan alınan saç kökleri, doğru ısıda bekletilerek saç kökünün hücre ve doku kaybı önlenmektedir. Bu nedenle kökler canlılığını korumak için özel soğutucularda bekletilir. Medica Estetik kliniği hastalarına doğal görünümün yanı sıra donör alanın da doğru ve verimli kullanıldığını garanti eder.

İKİNCİ AŞAMA YERLERİN BELİRLENMESİ

Her kişinin doğuştan gelen doğal saç yönleri vardır. Kanal açımında dikkat edilmesi gereken en önemli etken doğal saç yönlerine uygun açıda kanalların açılmasıdır. Doktorumuz kanal planlamasında doğal saç görünümü ve sıklığın yanında doğru açı belirlemektedir. Mükemmel doğallığı yakalayabilmek için bu unsurlar göz ardı edilmemelidir.

 

ÜÇÜNCÜ AŞAMA KÖKLERİN YERLEŞTİRİLMESİ

1.aşamada toplanan kökler, 2.aşamada kalınlığına ve uzunluğuna uygun bir şekilde doktorumuz tarafından açılan kanallara yerleştirilir. Son aşama olan köklerin yerleştirilme işlemi, dokuların zarar görmeden nazik bir şekilde bu işin uzmanları tarafından yapılmalıdır.

 

Fue Saç Ekimi Fiyat

 

Fue Saç Ekiminin maliyeti, hedeflenen bölgedeki saç dökülmesini geri kazanmak için gereken saç greftlerinin sayısına göre değişir. Daha detaylı fiyat bilgisi almak için 0212 706 09 09 telefon numaramızı arayabilir veya +90 533 956 87 55 ‘no lu Whatsapp numaramız ile iletişime geçebilirsiniz.

 

Yorum

E-mail adresiniz ve telefon numaranız paylaşılmaycaktır* gerekli alanları lütfen doldurunuz*

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Shopping Basket