Medica Klinik Estetik

Göz altı ışık dolgusu nedir?

Göz altı ışık dolgusu, göz altındaki yorgun ve çökük görünümü gidermek için hyaluronik asit dolgu maddelerinin kullanıldığı bir işlemdir. Hyaluronik asit içeriğinin yanı sıra 8 amino asit, 3 antioksidan, çinko, bakır ve B6 vitamini ile cildin yeniden yapılanmasını sağlayan ve uygulanan bölgeye anestezi sağlayarak hasta konforu ile uygulamayı kolaylaştıran dolgu maddesidir.
Genellikle depresyon ve göz altı morlukları olan kişilerde yapılır. Aşırı göz altı torbalarının eşlik ettiği göz altı çöküntülerinde göz altı ışık dolgusu tercih edilmez. Göz altı bölgesi anatomik yapısı gereği özel bir bölge olduğundan, göz altı ışık dolgusu anatomiyi iyi bilen deneyimli hekimler tarafından yapılmalıdır.

Işık dolgusu nedir?

Işık dolgusu ile göz altındaki boşluklar kaldırılır ve ışık daha iyi yansıtılır. Ayrıca içeriği sayesinde nemlenme, doku yenilenmesi ve cilt esnekliği sağlar.

Gözaltı Işık Dolgusu Nasıl Yapılır?

Dolgunun uygulanması çok kolaydır. Önce göz çevresi özel bir tonik ile temizlenir; Göz çevresi kirden temizlenir. Enjeksiyonlardan önce bölgeye uyuşturucu krem sürülerek işlem tamamen ağrısız hale gelir. Uyuşturucu kremin etkisini göstermesi için birkaç dakika bekledikten sonra, dolgu uygulamasına çok ince iğneler ile enjeksiyonlar ile başlanır. Tüm prosedür çoğu zaman bir saatten az sürer, herhangi bir iyileşme süresi yoktur ve hastalar hemen ardından normal aktivitelerine dönebilirler.

Göz altı ışık dolgusu Kaç seans uygulanır?

Işık dolgusu hastanın durumuna göre tek seansta yapılabileceği gibi birden fazla seansta da uygulanabilir. Etkisi yaklaşık 6 ay veya bir yıl kadar sürer. Sonuç olarak ışık dolgusu adından da anlaşılacağı gibi cilde canlılık ve parlaklık kazandıran bir uygulamadır.

Göz altı ışık dolgusu yanlış gidebilir mi?

Herhangi bir tıbbi işlemin riskleri vardır, ancak yüksek nitelikli ve deneyimli bir doktora sahip olunarak risk en aza indirilebilir.

Göz Altı Işık Dolgusunun Yan Etkileri ve Zararları nelerdir?

Genel olarak, dolgu maddeleri çoğu insan için çok güvenli kabul edilir, ancak enjeksiyon içeren herhangi bir tedavide olduğu gibi, hastalar enjeksiyon bölgesinde şişlik, morarma, kızarıklık, hassasiyet, kaşıntı ve hassasiyet gibi geçici yan etkiler yaşayabilir.

Tedaviden sonraki 48 saat içinde hafif şişlik veya morarma yaşayabileceğinizi unutmayın, bu nedenle önemli bir durumunuz varsa planınızı önceden yapmanızda yarar var.

Hastalar ilk gece göz altı bölgesine dokunmamalı ve yüksekte uyumalıdır.

Hastalar, şişliği en aza indirmek için işlemden sonraki yirmi dört saat boyunca egzersizden kaçınmalıdır

Göz altı Işık dolgusu fiyatı nedir?

Bir göz altı dolgusunun ortalama maliyeti kişinin ihtiyacına göre belirlenip uzmanlarımız tarafından belirlenmektedir. İşlemin gerçek maliyeti yapılacak işleme göre değişmektedir. Daha fazla bilgi için 0212-706-09-09 telefon numaramızı arayabilirsiniz.

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Aşırı saç dökülmesi, saç seyrelmesi ve saç dökülmesi yaşayan birçok kişiden biriyseniz, FUE Saç Ekimi(Foliküler Ünite Ekstraksiyonu) sizin için mükemmel bir seçenek olabilir.

50 milyondan fazla erkeğin saç seyrelmesi ile mücadele ettiği tahmin edilmektedir. 

Kaş Ekimi, estetik açıdan en zorlayıcı işlemlerden biridir,

Kaşın hassas kıllarının kaybı, aşırı cımbız, yaşlanma, beslenme yetersizliği veya hastalık nedeniyle oluşur ve yüzün tüm simetrisini ve ifadesini değiştirme eğiliminde olduğu için hasta için travmatik bir kayıptır. 


Erkeklerin en önemli 3 aksesuarı saç, sakal ve bıyıktır.

Bu girişimi, ömür boyu dökülmemeye kodlu alandan alınan sağlıklı saç köklerinin seyrelmiş olan bölgelere transfer işlemidir. Lokal anestezi altında 3 aşamadan oluşmaktadır.

DHI Saç Ekimi, Saçların tamamen kısaltıldığı tıraşlı ekimlerde, kişilerin saçlarının uzamasını beklemesi sosyal yaşamdaki konforunu etkilemektedir. 

Tıraşsız saç ekimi bu alanda saç nakli işlemlerinde tercih edilir ve doktor tarafından greft ihtiyacının düşük olduğu durumlarda planlanır. 

Adres : Maçka Cd. No: 17/A, 34360 Şişli/İstanbul Telefon : +90 212 706 09 09 Whatsapp : +90 533 956 87 55 E-Posta : [email protected]


  Hakkımızda

  Kliniğimiz İstanbul’un en seçkin ve prestijli lokasyonu Teşvikiye – Nişantaşı’nda yer almaktadır. Tıp ve sanatın estetiğini bir arada bulunduran ve sağlık alanındaki deneyim ve tecrübesini dünya standartlarında teknoloji ile hastalarına sunma felsefesini 20 yıldır sürdüren MEDICA TIP MERKEZİ, sağlık alanındaki birikimini medikal estetik alanına da taşıyarak MEDICA ESTETİK KLİNİĞİ’ni kurarak hizmet vermeye başlamıştır.

  Her şeyde olduğu gibi güzellik alanında da güven konusu çok önemlidir. Uygulanacak işlem veya işlemlerle ile ilgili tüm sorularınızı Uzman Dermatologlarımız ile açık dille ve sevgiyle yanıtlıyoruz. Çünkü biliyoruz ki bir kişinin aldığı hizmetten memnun kalması için kafasında soru işaretleri olmaması gerekir.

  Vizyonumuz

  • Dünyanın en güvenilir, saygın, yenilikçi estetik merkezi olmak.
  • Tüm faaliyetlerimizde sektör lideri olmayı taahhüt ederiz.
  • Hasta memnuniyeti : hastalarımızın tedavilerinden memnun olmalarını istiyoruz. Hastalarımızın doğal güzelliğini arttırmak için doğal görünümlü sonuçlar üretmeyi hedefliyoruz ve her şeyden çok hasta ve misafirlerimizin beklentilerini karşılamak istiyoruz.
  • Veri güvenliğine verdiğimiz titizlik sayesinde kişisel verileriniz önemle korunmaktadır.

  Akneli ciltler için doktorlarımız tarafından özel olarak tasarlanmış cilt bakımı ile cildiniz, gözenekleri tıkayarak akne oluşumuna sebep olan fazla yağlardan arınırken aynı zamanda kullandığımız antibakteriyel ürünler sayesinde, akne oluşumunu tetikleyen bakterilerden de arınır.

  Oldukça yumuşak bir bakım olan anında parlaklık cilt bakımımız ile solgun ve cansız görünümün giderilmesi amaçlanır. Besleyici içerikler ile hiperpigmentasyon azaltılırak ten rengi eşitlenir, cilt parlar ve canlanır.SONUÇ: Cildiniz parlar, solgun ve cansız görünüm giderilir.

  Anti-aging cilt bakım ritüelimiz ile kombine olarak uygulanan Scarlet-S tedavisiyle işlem sonunda cilt gözle görülür bir şekilde dolgunlaşır, ince çizgi/kırışıklıklarda azalma görülür.

  Cilt bakımı yelpazesinin neresinde olursanız olun – ister ara sıra bir leke ya da büyük bir sivilce patlaması ile uğraşıyor olun – sivilceye sahip olmak kuşkusuz hoş olmayan bir deneyimdir. 

  Cildimizin ihtiyaçları her mevsimde değişmekle birlikte yaz ayları güneşin zararlı etkilerine en çok maruz kaldığımız mevsimdir.

  Hydrafacial cilt bakımı gözle görülür kalıcı sonuçlar veren, etkisi anında hissedilebilir cihaz ile yapılan bir cilt bakım türüdür. 

  Lazer Epilasyon , Lazer ışınını doğru dalga boyunda kıl köküne ileterek, yeni kıl üretimini engellemek asıl amaçtır.
  İstenmeyen tüyleri yok etmek için kullanılan eski yöntemler oldukça ağrılı geçmekteydi.
  Cynosure alexandrite lazer ile koyu cilt tiplerinde, bronzlaşmış ciltlerin epilasyonunda, istenmeyen tüylere kalıcı çözümler sağlanmaktadır.
  Çift dalga boyuna sahip cihaz tüm cilt tipleri üzerinde etkili sonuçlar vermektedir.

  VenusLegacy™ cerrahi olmayan çevrenin küçültülmesi, selülitin azaltılması, cilt sıkılaşması ve kırışıklıkların azalması gibi zorlu yüz ve vücut estetiği ihtiyaçlarını etkin bir şekilde karşılayan, oldukça invaziv olmayan bir tıbbi cihazdır. Tedavi, herhangi bir kesinti olmaksızın rahattır ve tüm cilt tipleri için güvenlidir.