Medica Klinik Estetik

HIFU Ultraformer III - Ameliyatsız Cilt Gençleştirme

HIFU Nedir ?

HIFU Nedir ?
Ameliyatsız yüz germe olarak da bilinen HIFU yüksek yogunluklu odaklanmış ultrason enerjisini aktarımına denir.

HIFU – Ultraformer III

HIFU Tek tip ultrason ışınlarını doğrudan ciltteki hedef tabakalara yeni kollajen oluşumunu tetiklemek, doku sıkılaştırma, toparlama ve şekillendirmek amaçlı doku altına bıçak, iğne veya cerrahi işlem gerekmek sizin vücudunuzun adiposit(yağ doku) hacimde azalmayı teşvik eder.

Ultraformer III Hangi Bölgede Ne Amaçla Kullanılır ?

HIFU yüz gençleştirme tedavisi başta olmak üzere; yüz, boyun, dekolte, popo, karın bölgesi ve bel çevresinde kullanılmaktadır. Ultraformer 3 ameliyatsız vücut germe ve vücut gençleştirmede kullanılan en etkili yöntemdir.

HIFU – Yüz

Cildin epidermis ve dermis katmanına inerek kollajen üretimini tetikleyerek yüz kontürünü belirginleştirir.

HIFU – Göz Çevresi ve Kaş

Gözaltı torbalarını azaltır. Kaş düşüklüğünü gidererek göz çevresinin daha dinamik görünmesini sağlar.

HIFU – Boyun

Zamanla oluşan elastikiyet kaybına bağlı olarak, gevşeme ve ince çizgileri onarır.

HIFU- Çene Hattı

Gıdı sarkması ve çene hattını belirginleştirir.
Ameliyatsız yüz germe olarak lifting etkisi sağlar.

HIFU Etkisini Ne Zaman Gösterir ?

Ameliyatsız cilt gençleştirme yöntemlerinin en etkilisi olarak bilinen Ultraformer 3 tedavisinin uygulama yapılmasından 3-4 hafta sonra ortaya çıkmaya başlar. Kalıcılığı kişinin yaşına ve cilt yapısına bağlı olarak ortama 2 yıl sürer.

Ultraformer 3 Ne Kadar Etkilidir ?

Tam iyileşme sürecini tamamladığınızda cildin ortalama 4-5 mm altındaki yağ dokuda etkili olur. Diğer lazer ve radyofrekans yöntemlerine göre en alt dokuya kadar sıkılaşma sağlamaktadır.

Kimlere HIFU Uygulaması Yapılamaz ?

Aktif cilt enfeksiyonuna sahip kişiler,
Daha önce operasyon ile vücudunda kalp stenti veya implantı bulunanlar.
Gebelik ve Emzirme döneminde olanlar
Diyabet Hastalarına
Kalıcı dermal dolgusu olanlar
Botoks sonrasındaki ilk 2-3 hafta içinde
Kanama bozukluğu olanlar

HIFU Uygulaması Sonrası Nelere Dikkat Edilmeli ?

Uygulama sonrasındaki ilk 24 Saat cildinizi su ile temas ettirmeyiniz.
Cildinizdeki kontrollü travma nedeni ile cildinize ilk 24 saat temastan kaçınılmalıdır.
ilk 24 saat sert yiyecekler tüketilmemelidir.
Tedavi sonrasındaki ilk hafta mutlaka güneş koruyucu kullanılması tavsiye edilir.

HIFU Zararları ve Yan Etkileri Nelerdir ?

Ağrı; HIFU genellikle hafif ağrılı bir işlem olarak anılır. Çoğunlukla hastalarca karıncalanma hissi veya sıcaklık bildirirler. Acı eşiği çok düşük olan kişileri tedavi sırasında yaşayacağı his rahatsızlık verebilir, tedavi bittiğinde bu his devam etmez.
Kızarıklık; Focus Ultrason tedavisi sonrası bütün ciltlerde kızarıklık sıkça görülür. Kalıcı olmayan kızarıklık yan etkisi tedaviden yaklaşık 1 saat sonra kaybolur.
Ödem; Yüz gençleştirmede ödem, şişlik diyebileceğimiz yan etkiler nadiren görünmektedir. Uygulama sonrası ödemi azaltacak yatıştırıcı krem sürülmektedir.
Uyuşma; İşlem sırasında ses dalgalarının Dermis adını verdiğimiz yüzün orta ve SMAS dediğimiz alt tabakaya nüfuz ettiği için Ameliyatsız yüz germe tedavisi sırasında uyuşma hissine yol açabilir.
Etkisizlik; Bazı hastalarda kollajen üretimini oldukça etkili bir şekilde olumlu etkilese de bu etki cilt yüzeyine yansımayabilir.

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Aşırı saç dökülmesi, saç seyrelmesi ve saç dökülmesi yaşayan birçok kişiden biriyseniz, FUE Saç Ekimi(Foliküler Ünite Ekstraksiyonu) sizin için mükemmel bir seçenek olabilir.

50 milyondan fazla erkeğin saç seyrelmesi ile mücadele ettiği tahmin edilmektedir. 

Kaş Ekimi, estetik açıdan en zorlayıcı işlemlerden biridir,

Kaşın hassas kıllarının kaybı, aşırı cımbız, yaşlanma, beslenme yetersizliği veya hastalık nedeniyle oluşur ve yüzün tüm simetrisini ve ifadesini değiştirme eğiliminde olduğu için hasta için travmatik bir kayıptır. 


Erkeklerin en önemli 3 aksesuarı saç, sakal ve bıyıktır.

Bu girişimi, ömür boyu dökülmemeye kodlu alandan alınan sağlıklı saç köklerinin seyrelmiş olan bölgelere transfer işlemidir. Lokal anestezi altında 3 aşamadan oluşmaktadır.

DHI Saç Ekimi, Saçların tamamen kısaltıldığı tıraşlı ekimlerde, kişilerin saçlarının uzamasını beklemesi sosyal yaşamdaki konforunu etkilemektedir. 

Tıraşsız saç ekimi bu alanda saç nakli işlemlerinde tercih edilir ve doktor tarafından greft ihtiyacının düşük olduğu durumlarda planlanır. 

Adres : Maçka Cd. No: 17/A, 34360 Şişli/İstanbul Telefon : +90 212 706 09 09 Whatsapp : +90 533 956 87 55 E-Posta : [email protected]


  Hakkımızda

  Kliniğimiz İstanbul’un en seçkin ve prestijli lokasyonu Teşvikiye – Nişantaşı’nda yer almaktadır. Tıp ve sanatın estetiğini bir arada bulunduran ve sağlık alanındaki deneyim ve tecrübesini dünya standartlarında teknoloji ile hastalarına sunma felsefesini 20 yıldır sürdüren MEDICA TIP MERKEZİ, sağlık alanındaki birikimini medikal estetik alanına da taşıyarak MEDICA ESTETİK KLİNİĞİ’ni kurarak hizmet vermeye başlamıştır.

  Her şeyde olduğu gibi güzellik alanında da güven konusu çok önemlidir. Uygulanacak işlem veya işlemlerle ile ilgili tüm sorularınızı Uzman Dermatologlarımız ile açık dille ve sevgiyle yanıtlıyoruz. Çünkü biliyoruz ki bir kişinin aldığı hizmetten memnun kalması için kafasında soru işaretleri olmaması gerekir.

  Vizyonumuz

  • Dünyanın en güvenilir, saygın, yenilikçi estetik merkezi olmak.
  • Tüm faaliyetlerimizde sektör lideri olmayı taahhüt ederiz.
  • Hasta memnuniyeti : hastalarımızın tedavilerinden memnun olmalarını istiyoruz. Hastalarımızın doğal güzelliğini arttırmak için doğal görünümlü sonuçlar üretmeyi hedefliyoruz ve her şeyden çok hasta ve misafirlerimizin beklentilerini karşılamak istiyoruz.
  • Veri güvenliğine verdiğimiz titizlik sayesinde kişisel verileriniz önemle korunmaktadır.

  Akneli ciltler için doktorlarımız tarafından özel olarak tasarlanmış cilt bakımı ile cildiniz, gözenekleri tıkayarak akne oluşumuna sebep olan fazla yağlardan arınırken aynı zamanda kullandığımız antibakteriyel ürünler sayesinde, akne oluşumunu tetikleyen bakterilerden de arınır.

  Oldukça yumuşak bir bakım olan anında parlaklık cilt bakımımız ile solgun ve cansız görünümün giderilmesi amaçlanır. Besleyici içerikler ile hiperpigmentasyon azaltılırak ten rengi eşitlenir, cilt parlar ve canlanır.SONUÇ: Cildiniz parlar, solgun ve cansız görünüm giderilir.

  Anti-aging cilt bakım ritüelimiz ile kombine olarak uygulanan Scarlet-S tedavisiyle işlem sonunda cilt gözle görülür bir şekilde dolgunlaşır, ince çizgi/kırışıklıklarda azalma görülür.

  Cilt bakımı yelpazesinin neresinde olursanız olun – ister ara sıra bir leke ya da büyük bir sivilce patlaması ile uğraşıyor olun – sivilceye sahip olmak kuşkusuz hoş olmayan bir deneyimdir. 

  Cildimizin ihtiyaçları her mevsimde değişmekle birlikte yaz ayları güneşin zararlı etkilerine en çok maruz kaldığımız mevsimdir.

  Hydrafacial cilt bakımı gözle görülür kalıcı sonuçlar veren, etkisi anında hissedilebilir cihaz ile yapılan bir cilt bakım türüdür. 

  Lazer Epilasyon , Lazer ışınını doğru dalga boyunda kıl köküne ileterek, yeni kıl üretimini engellemek asıl amaçtır.
  İstenmeyen tüyleri yok etmek için kullanılan eski yöntemler oldukça ağrılı geçmekteydi.
  Cynosure alexandrite lazer ile koyu cilt tiplerinde, bronzlaşmış ciltlerin epilasyonunda, istenmeyen tüylere kalıcı çözümler sağlanmaktadır.
  Çift dalga boyuna sahip cihaz tüm cilt tipleri üzerinde etkili sonuçlar vermektedir.

  VenusLegacy™ cerrahi olmayan çevrenin küçültülmesi, selülitin azaltılması, cilt sıkılaşması ve kırışıklıkların azalması gibi zorlu yüz ve vücut estetiği ihtiyaçlarını etkin bir şekilde karşılayan, oldukça invaziv olmayan bir tıbbi cihazdır. Tedavi, herhangi bir kesinti olmaksızın rahattır ve tüm cilt tipleri için güvenlidir.