Medica Estetik Kliniği

Hyaluronik Asit

Hyaluronik asit nedir?

Hyaluronik Asit, cilt nemlendirmesi için vazgeçilmezdir, ancak “asit” kelimesinin sizi aldatmasına izin vermeyin. Bu jel benzeri su tutan molekül, cildin dolgun ve nemli kalmasına yardımcı olan nem bağlayıcı bir bileşendir. Ve aslında vücudumuzun doğal olarak ürettiği bir şey. Hyaluronik Asit, cildin hücreleri içinde ağırlığının 1000 katı kadar su tutabildiği için cildin nemi korumasına yardımcı olur ve bu da onu mükemmel bir nemlendirici bileşen yapar.

Hyaluronik Asit Cilt Bakımında Ne Yapar?

Cildi dolgun ve nemli tutarken cildin suyu tutmasına yardımcı olan bir nemlendirici görevi görür. Bilimsel çalışmalar ayrıca Hyaluronik Asit'in kolajen üretimini geliştirmeye, serbest radikallerle savaşmaya, cilt elastikiyetini korumaya yardımcı olduğunu ve hatta yara iyileşmesine yardımcı olan antibakteriyel ve antienflamatuar özelliklere sahip olduğunu göstermiştir.

Hyaluronik Asit Faydaları

Güzellik endüstrisinin onu bu kadar çok sevmesinin nedeni, nemi tutma konusunda sihirli görünen yeteneğinde yatmaktadır. Çalışmalar, hyaluronik asidin su molekülleri ile bağlanmada inanılmaz derecede iyi olduğunu kanıtlamıştır. 2 Nem eksikliği, yaşlanan cildin ana suçlularından biridir; bu nedenle, cildinizin nem bariyerini onarmak söz konusu olduğunda bu bileşen olmazsa olmazdır.

Nemi korur

Hyaluronik asit, hücre nemini yenilemeye ve tutmaya yardımcı olur, bu da nemli, dolgun bir cilde yol açar.

Kırışıklık görünümünü azaltır

Susuz kalmış cilt kırışıkların ana nedenlerinden biri olduğundan , hyaluronik asit kaybolan nemi geri kazandırır ve ince çizgilerin görünümünün azalmasına yardımcı olur.

Dolgu için güvenli seçenek

Hyaluronik asidin bileşimi vücudumuzdaki maddelerle çok yakından ilişkili olduğundan, büyük tahrişe neden olmayan bir dolgu maddesi olarak iyi çalışır. Zamanla doğal olarak hacim kaybeden dudaklar ve yanaklar gibi bölgelere de hacim kazandırabilir.

Hızlı emilir

Bazı cilt bakım ürünlerinin aksine, hyaluronik asit cilde hızla emilir, bu da daha az ürün kaybetmeniz anlamına gelir. Tahriş etmez: Çoğunlukla hyaluronik asit tahriş edici değildir ve tüm cilt tiplerinde kullanım için güvenlidir.

Kısa Süreli Enjekte Edilebilir

Dolgu maddesi olarak kullanıldığında hyaluronik asit yaklaşık bir yıl sürer. Doğal olarak çözülür, yani bir doktor tarafından dolguyu çıkarmak için içeri girmenize gerek yoktur.

Çoklu kullanım şekilleri

Hyaluronik asidi topikal olarak kullanabildiğiniz, enjekte ettirebildiğiniz veya takviye olarak alabileceğiniz için, nasıl ve ne zaman kullanacağınız konusunda birçok seçenek vardır.

Reçetesiz temin edilebilir

Bazı süper cilt bakım bileşenlerinden farklı olarak, hyaluronik asit ürünleri çoğu güzellik ve eczanede mevcuttur .

Soru - Cevap

E-posta hesabınız ve Telefon numaranız yayımlanmayacak.

Aşırı saç dökülmesi, saç seyrelmesi ve saç dökülmesi yaşayan birçok kişiden biriyseniz, FUE Saç Ekimi(Foliküler Ünite Ekstraksiyonu) sizin için mükemmel bir seçenek olabilir.

50 milyondan fazla erkeğin saç seyrelmesi ile mücadele ettiği tahmin edilmektedir. 

Kaş Ekimi, estetik açıdan en zorlayıcı işlemlerden biridir,

Kaşın hassas kıllarının kaybı, aşırı cımbız, yaşlanma, beslenme yetersizliği veya hastalık nedeniyle oluşur ve yüzün tüm simetrisini ve ifadesini değiştirme eğiliminde olduğu için hasta için travmatik bir kayıptır. 


Erkeklerin en önemli 3 aksesuarı saç, sakal ve bıyıktır.

Bu girişimi, ömür boyu dökülmemeye kodlu alandan alınan sağlıklı saç köklerinin seyrelmiş olan bölgelere transfer işlemidir. Lokal anestezi altında 3 aşamadan oluşmaktadır.

DHI Saç Ekimi, Saçların tamamen kısaltıldığı tıraşlı ekimlerde, kişilerin saçlarının uzamasını beklemesi sosyal yaşamdaki konforunu etkilemektedir. 

Tıraşsız saç ekimi bu alanda saç nakli işlemlerinde tercih edilir ve doktor tarafından greft ihtiyacının düşük olduğu durumlarda planlanır. 

Adres : Maçka Cd. No: 17/A, 34360 Şişli/İstanbul

Telefon : +90 212 706 09 09

Whatsapp : +90 533 956 87 55

E-Posta : [email protected]


  Hakkımızda

  Kliniğimiz İstanbul’un en seçkin ve prestijli lokasyonu Teşvikiye – Nişantaşı’nda yer almaktadır. Tıp ve sanatın estetiğini bir arada bulunduran ve sağlık alanındaki deneyim ve tecrübesini dünya standartlarında teknoloji ile hastalarına sunma felsefesini 20 yıldır sürdüren MEDICA TIP MERKEZİ, sağlık alanındaki birikimini medikal estetik alanına da taşıyarak MEDICA ESTETİK KLİNİĞİ’ni kurarak hizmet vermeye başlamıştır.

  Her şeyde olduğu gibi güzellik alanında da güven konusu çok önemlidir. Uygulanacak işlem veya işlemlerle ile ilgili tüm sorularınızı Uzman Dermatologlarımız ile açık dille ve sevgiyle yanıtlıyoruz. Çünkü biliyoruz ki bir kişinin aldığı hizmetten memnun kalması için kafasında soru işaretleri olmaması gerekir.

  Vizyonumuz

  • Dünyanın en güvenilir, saygın, yenilikçi estetik merkezi olmak.
  • Tüm faaliyetlerimizde sektör lideri olmayı taahhüt ederiz.
  • Hasta memnuniyeti : hastalarımızın tedavilerinden memnun olmalarını istiyoruz. Hastalarımızın doğal güzelliğini arttırmak için doğal görünümlü
   sonuçlar üretmeyi hedefliyoruz ve her şeyden çok hasta ve misafirlerimizin beklentilerini karşılamak istiyoruz.
  • Veri güvenliğine verdiğimiz titizlik sayesinde kişisel verileriniz önemle korunmaktadır.

  Akneli ciltler için doktorlarımız tarafından özel olarak tasarlanmış cilt bakımı ile cildiniz, gözenekleri tıkayarak akne oluşumuna sebep olan fazla yağlardan arınırken aynı zamanda kullandığımız antibakteriyel ürünler sayesinde, akne oluşumunu tetikleyen bakterilerden de arınır.

  Oldukça yumuşak bir bakım olan anında parlaklık cilt bakımımız ile solgun ve cansız görünümün giderilmesi amaçlanır. Besleyici içerikler ile hiperpigmentasyon azaltılırak ten rengi eşitlenir, cilt parlar ve canlanır.SONUÇ: Cildiniz parlar, solgun ve cansız görünüm giderilir.

  Anti-aging cilt bakım ritüelimiz ile kombine olarak uygulanan Scarlet-S tedavisiyle işlem sonunda cilt gözle görülür bir şekilde dolgunlaşır, ince çizgi/kırışıklıklarda azalma görülür.

  Cilt bakımı yelpazesinin neresinde olursanız olun – ister ara sıra bir leke ya da büyük bir sivilce patlaması ile uğraşıyor olun – sivilceye sahip olmak kuşkusuz hoş olmayan bir deneyimdir. 

  Cildimizin ihtiyaçları her mevsimde değişmekle birlikte yaz ayları güneşin zararlı etkilerine en çok maruz kaldığımız mevsimdir.

  Hydrafacial cilt bakımı gözle görülür kalıcı sonuçlar veren, etkisi anında hissedilebilir cihaz ile yapılan bir cilt bakım türüdür. 

  Lazer Epilasyon , Lazer ışınını doğru dalga boyunda kıl köküne ileterek, yeni kıl üretimini engellemek asıl amaçtır.
  İstenmeyen tüyleri yok etmek için kullanılan eski yöntemler oldukça ağrılı geçmekteydi.
  Cynosure alexandrite lazer ile koyu cilt tiplerinde, bronzlaşmış ciltlerin epilasyonunda, istenmeyen tüylere kalıcı çözümler sağlanmaktadır.
  Çift dalga boyuna sahip cihaz tüm cilt tipleri üzerinde etkili sonuçlar vermektedir.

  VenusLegacy™ cerrahi olmayan çevrenin küçültülmesi, selülitin azaltılması, cilt sıkılaşması ve kırışıklıkların azalması gibi zorlu yüz ve vücut estetiği ihtiyaçlarını etkin bir şekilde karşılayan, oldukça invaziv olmayan bir tıbbi cihazdır. Tedavi, herhangi bir kesinti olmaksızın rahattır ve tüm cilt tipleri için güvenlidir.