Medica Klinik Estetik

HYDRAFACIAL İLE DAHA PARLAK BİR CİLT, DAHA KÜÇÜK GÖZENEKLER

HydraFacial Cilt Bakımı Nedir ?

Hydrafacial cilt bakımı gözle görülür kalıcı sonuçlar veren, etkisi anında hissedilebilir cihaz ile yapılan bir cilt bakım türüdür. Amerika Birleşik Devletleri Sağlık bakanlığı FDA onaylı uluslar arası cilt bakım aygıtıdır Hydrafacial.

HYDRAFACIAL İLE DAHA PARLAK BİR CİLT, DAHA KÜÇÜK GÖZENEKLER

HydraFacial Nedir ?

HydraFacial Amerikan Cilt Bakımı olarak da bilinen bu sistem, Hollywood yıldızlarının cilt bakım tercihi olması ile ünlenmiş Cihazlı cilt bakım türüdür.

HydraFacial Cilt Bakımı

Patentli Vorteks teknolojisi sayesinde, lenfatik drenaj terapisi ve cilt temizliği işlemlerini takiben cildin ihtiyacı olan besleyiciler cilt altına hijyenik bir şekilde iletilir.
Etkisi anında hissedilir, düzenli olarak uygulandığı takdirde sonuçlar uzun süre kalıcıdır.
HydraFacial Cilt bakımı uygulamada kullanılan tüm ürünler ABD’de üretilmekte ve test edilmektedir.

HydraFacial Cilt Bakımı Etkileri Nelerdir?

HydraFacial cilt temizliği yaparken ciltteki problemleri giderip cildi gençleştiren, leke tedavisinde etkili, gözenekleri temizleyip küçülten, cilt ödemini gideren bir cilt bakım sistemidir. Alanında altın standart olan HydraFacial cilt bakımı ile siyah noktalar temizlenir, gözenekler küçülür, ödem giderilir.
Düzenli uygulama ile ciltteki elastikiyet kaybı, cilt tonu düzensizlikleri, cilt tonu canlandırma, koyu renkli lekeler, genişlemiş ve tıkalı gözenekler gibi cilt sorunlarının çözümü hedeflenir.

HydraFacial İşlemi Nasıl Yapılır?

Hydrafacial işlemi 4 aşamadan oluşmaktadır:
Aşama 1 Lenfatik Drenaj Terapi:
Ciltte detox etkisi yapar, enflamasyonu azaltır, ödemi giderir ve cilt sağlığını optimize eder.
Aşama 2 Hydra Temizleme :
Özel bir vakumla cilt derinlemesine temizlenir.
Bu aşamada uygulanan Activ-4™1 solüsyon ile cildin genel görünümü iyileşir, kalitesi artar. Solüsyonun içeriğindeki yosun ve maya ekstraktları cildi rahatlatırken, renk tonunu eşitler.

Aşama 3 HydraPeeling :
Vakum kullanılarak peeling işlemi gerçekleştirilir.
Özel cilt problemlerine uygun serumlar kullanılarak işleme devam edilir. Her cilt tipinin ihtiyacına uygun olarak, antioksidanlar, hyalüronik asit, peptit içeren solüsyonlarla cildin tahriş olmayacağı şekilde kişiye özel başlıklar kullanılarak uygulama yapılır.
Beta-HD™2 Skin Solüsyon bu aşamada kullanılır. Salisilik asit bazlı solüsyon akneye ve sivilceye yatkın ciltler ve yağlı ciltler için özel olarak formüle edilmiştir. Cildi ölü hücrelerden arındırır, sebumu dengeler, cildin beyaz ve siyah noktalardan sıkma ve buhar işlemi uygulanmadan acısız bir şekilde arınmasını sağlar.
Aşama 4 Ekstraksiyon ve Nemlendirme :
Her cilt tipine ya da sorununa göre, vakum eşliğinde serum uygulaması yapılır.
Siyah ve beyaz noktalar, cilt kuruluğu ve ince çizgiler için hyalüronik asit içeren serumlar, aşırı yağlı ve genişlemiş gözenekler için nem ve yağ dengeleyici serum uygulaması yapılır.
Antiox + solüsyon bu aşamada kullanılır. Peptitler ve hyalüronik asit ile zenginleştirilmiş güçlü antioksidan içeriği ile cildin beslenmesi, retinal palmitat (a vitamini), tokoferol ( e vitamini) ile cilde uygulanır.
Aşama 5 Onarma ve Koruma :
Uygulamada kullanılan özel serumlar, cilde canlılık ve parlaklık vererek aynı zamanda cilt tonunu da dengeler.
Bu son aşamada Antiox-6™3 Skin solüsyon kullanılarak peptitler ve antioksidanlarla cilt doyurulur.
Antiox-6™3 Skin solüsyon, hassas ciltleri peptitler ve hyalüronik asit ile zenginleştirilmiş antioksidan içeriği ile nemlendirir ve besler. At kestanesi, biberiye ve kamelya sinensis yaprağı ekstreleri güçlü antioksidan etki gösterir. Biotin ve kalsiyum pantotenat cilt beslenmesini destekler.

HydraFacial İşlemi Ne Kadar Sürer? Kaç Seans Uygulanması Gerekir?

Uzman estetisyen tarafından uygulaması yapılan HydraFacial işlemi yaklaşık 45 dakika sürer.
Ayda bir kez olmak üzere, cilt tipine göre 4-6 seans uygulanması gereklidir. Hydrafacial cilt bakımı güzelliğinizin sırrı olarak rutin bakım rituelinize eklemenize gereken bir işlemdir.

HydraFacial Uygulaması Sonrası Normal Hayata Ne Zaman Dönülebilir?

Herhangi bir iğne enjeksiyonu içermeden vakumlama yöntemi ile HydraFacial işlemi sırasında uygulama yapılan kişi hiçbir ağrı veya acı hissetmemektedir, işlemden hemen sonra normal hayata dönülebilir.

EK TERAPİLER KIRMIZI IŞIK LED TERAPİ

Ciltteki kırmızı görünümü ve hassasiyeti azaltarak cildi sakinleştirir.
Ayrıca yaşlanma belirtilerini azaltmaya yardımcı olur

MAVİ IŞIK LED TERAPİ

Akneye sebep olan bakterileri yok eder.
Ayrıca yağlı ve gözenekli cilt görünümünü düzeltmeye yardımcı olur.

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Aşırı saç dökülmesi, saç seyrelmesi ve saç dökülmesi yaşayan birçok kişiden biriyseniz, FUE Saç Ekimi(Foliküler Ünite Ekstraksiyonu) sizin için mükemmel bir seçenek olabilir.

50 milyondan fazla erkeğin saç seyrelmesi ile mücadele ettiği tahmin edilmektedir. 

Kaş Ekimi, estetik açıdan en zorlayıcı işlemlerden biridir,

Kaşın hassas kıllarının kaybı, aşırı cımbız, yaşlanma, beslenme yetersizliği veya hastalık nedeniyle oluşur ve yüzün tüm simetrisini ve ifadesini değiştirme eğiliminde olduğu için hasta için travmatik bir kayıptır. 


Erkeklerin en önemli 3 aksesuarı saç, sakal ve bıyıktır.

Bu girişimi, ömür boyu dökülmemeye kodlu alandan alınan sağlıklı saç köklerinin seyrelmiş olan bölgelere transfer işlemidir. Lokal anestezi altında 3 aşamadan oluşmaktadır.

DHI Saç Ekimi, Saçların tamamen kısaltıldığı tıraşlı ekimlerde, kişilerin saçlarının uzamasını beklemesi sosyal yaşamdaki konforunu etkilemektedir. 

Tıraşsız saç ekimi bu alanda saç nakli işlemlerinde tercih edilir ve doktor tarafından greft ihtiyacının düşük olduğu durumlarda planlanır. 

Adres : Maçka Cd. No: 17/A, 34360 Şişli/İstanbul Telefon : +90 212 706 09 09 Whatsapp : +90 533 956 87 55 E-Posta : [email protected]


  Hakkımızda

  Kliniğimiz İstanbul’un en seçkin ve prestijli lokasyonu Teşvikiye – Nişantaşı’nda yer almaktadır. Tıp ve sanatın estetiğini bir arada bulunduran ve sağlık alanındaki deneyim ve tecrübesini dünya standartlarında teknoloji ile hastalarına sunma felsefesini 20 yıldır sürdüren MEDICA TIP MERKEZİ, sağlık alanındaki birikimini medikal estetik alanına da taşıyarak MEDICA ESTETİK KLİNİĞİ’ni kurarak hizmet vermeye başlamıştır.

  Her şeyde olduğu gibi güzellik alanında da güven konusu çok önemlidir. Uygulanacak işlem veya işlemlerle ile ilgili tüm sorularınızı Uzman Dermatologlarımız ile açık dille ve sevgiyle yanıtlıyoruz. Çünkü biliyoruz ki bir kişinin aldığı hizmetten memnun kalması için kafasında soru işaretleri olmaması gerekir.

  Vizyonumuz

  • Dünyanın en güvenilir, saygın, yenilikçi estetik merkezi olmak.
  • Tüm faaliyetlerimizde sektör lideri olmayı taahhüt ederiz.
  • Hasta memnuniyeti : hastalarımızın tedavilerinden memnun olmalarını istiyoruz. Hastalarımızın doğal güzelliğini arttırmak için doğal görünümlü sonuçlar üretmeyi hedefliyoruz ve her şeyden çok hasta ve misafirlerimizin beklentilerini karşılamak istiyoruz.
  • Veri güvenliğine verdiğimiz titizlik sayesinde kişisel verileriniz önemle korunmaktadır.

  Akneli ciltler için doktorlarımız tarafından özel olarak tasarlanmış cilt bakımı ile cildiniz, gözenekleri tıkayarak akne oluşumuna sebep olan fazla yağlardan arınırken aynı zamanda kullandığımız antibakteriyel ürünler sayesinde, akne oluşumunu tetikleyen bakterilerden de arınır.

  Oldukça yumuşak bir bakım olan anında parlaklık cilt bakımımız ile solgun ve cansız görünümün giderilmesi amaçlanır. Besleyici içerikler ile hiperpigmentasyon azaltılırak ten rengi eşitlenir, cilt parlar ve canlanır.SONUÇ: Cildiniz parlar, solgun ve cansız görünüm giderilir.

  Anti-aging cilt bakım ritüelimiz ile kombine olarak uygulanan Scarlet-S tedavisiyle işlem sonunda cilt gözle görülür bir şekilde dolgunlaşır, ince çizgi/kırışıklıklarda azalma görülür.

  Cilt bakımı yelpazesinin neresinde olursanız olun – ister ara sıra bir leke ya da büyük bir sivilce patlaması ile uğraşıyor olun – sivilceye sahip olmak kuşkusuz hoş olmayan bir deneyimdir. 

  Cildimizin ihtiyaçları her mevsimde değişmekle birlikte yaz ayları güneşin zararlı etkilerine en çok maruz kaldığımız mevsimdir.

  Hydrafacial cilt bakımı gözle görülür kalıcı sonuçlar veren, etkisi anında hissedilebilir cihaz ile yapılan bir cilt bakım türüdür. 

  Lazer Epilasyon , Lazer ışınını doğru dalga boyunda kıl köküne ileterek, yeni kıl üretimini engellemek asıl amaçtır.
  İstenmeyen tüyleri yok etmek için kullanılan eski yöntemler oldukça ağrılı geçmekteydi.
  Cynosure alexandrite lazer ile koyu cilt tiplerinde, bronzlaşmış ciltlerin epilasyonunda, istenmeyen tüylere kalıcı çözümler sağlanmaktadır.
  Çift dalga boyuna sahip cihaz tüm cilt tipleri üzerinde etkili sonuçlar vermektedir.

  VenusLegacy™ cerrahi olmayan çevrenin küçültülmesi, selülitin azaltılması, cilt sıkılaşması ve kırışıklıkların azalması gibi zorlu yüz ve vücut estetiği ihtiyaçlarını etkin bir şekilde karşılayan, oldukça invaziv olmayan bir tıbbi cihazdır. Tedavi, herhangi bir kesinti olmaksızın rahattır ve tüm cilt tipleri için güvenlidir.