Medica Estetik Kliniği

İcon Lazer

Çatlak tedavisinde FDA onayına sahip tek cihaz. Cilt gençleştirme, cilt yenileme, kılcal damar tedavisi, akne, çatlak, rosacea, leke tedavisi, yara ve yanık izi tedavisi, damar tedavisinde kullanılan

ICON LAZER NEDİR?

Cilt gençleştirme, cilt yenileme, kırışıklık tedavisi, iz tedavisi (cerrahi, yanık, akne izleri), çatlak tedavisi, leke tedavisi, kılcal damar tedavisi, portwine, rosacea tedavisini tek bir platformda sunan çığır açıcı bir sistemdir.
Icon yenilikçi teknolojiler ile fraksiyonel lazerin mükemmel bir birleşimidir. Kullanılan ileri teknoloji sayesinde fraksiyonel lazer enerjisi cilt altına daha yüksek bir şekilde iletilir. Böylece ciltte kolajen üretimi optimum seviyede tetiklenir ve daha etkili, daha kalıcı sonuçlar elde edilir.

ICON LAZER UYGULAMASI NASIL GERÇEKLEŞTİRİLİR?

Endüstrideki tek melanin ölçer, Skintel yardımıyla ciltteki melanin oranı ölçülerek işleme başlanır, bu sayede her hastanın kendi özel melanin oranına uygun kişiselleştirilmiş uygulama yapılır.
Icon’un soyucu olmayan özelliği sayesinde cilt yüzeyinde hiçbir travma yaratılmadan, enerji kaynaklı ısı cildin alt katmanlarına ulaşır. Cilt yüzeyinde leke, cilt tonu düzensizlikleri tedavi edilirken, cildin alt tabakasında da kolajen üretimi tetiklenerek cilt gençleştirme ve yenileme sağlanır.
Cilt ısıtılarak kontrollü bir şekilde ısı hasarı yaratıldığında cildin kendini yenileme sistemi de tetiklenir. Cilt daha pürüzsüz, ışıltılı ve sağlıklı bir hale gelir.

ICON LAZER UYGULAMASININ HERHANGİ BİR YAN ETKİSİ VAR MIDIR?

Soyucu özelliği olmadığından yan etki riski düşük, tedavi edici etkisi yüksek olan bu lazer sistemi tüm kullanım alanlarında FDA onayına sahiptir. Ancak burada özellikle belirtmek isteriz ki ICON cilt çatlaklarında FDA onayına sahip tek cihazdır.

ICON LAZER UYGULAMASI KİM TARAFINDAN GERÇEKLEŞTİRİLİR?

Icon uygulaması uzman doktor tarafından gerçekleştirilir.

UYGULAMA SÜRESİ NE KADARDIR?

Uygulama süresi uygulanan tedaviye göre değişiklik gösterir. (5-30dak.)

ICON LAZER KAÇ SEANS UYGULANIR?

Tedavi edilen cilt problemine ve cildin ihtiyacına göre 3 hafta ara ile 3-4 seans önerilir.

UYGULAMA SONRASINDA HASTA HEMEN SOSYAL YAŞAMINA GERİ DÖNEBİLİR Mİ?

Uygulamadan sonra tedavi alanında hafif kızarıklık, ödem ve sıcaklık hissi oluşabilir. Ancak bu etkiler geçicidir, hasta hemen sosyal yaşamına geri dönebilir.

ICON UYGULAMASI AĞRILI BİR UYGULAMA MIDIR?

Tedaviden 30 dakika önce uygulanan lokal anestezik krem ile hasta uygulamaya hazırlanır.
Isıyı 5 °C’de sabit tutan kontak soğutma sayesinde hasta ağrı veya acı hissetmez.

Soru - Cevap

E-posta hesabınız ve Telefon numaranız yayımlanmayacak.

Aşırı saç dökülmesi, saç seyrelmesi ve saç dökülmesi yaşayan birçok kişiden biriyseniz, FUE Saç Ekimi(Foliküler Ünite Ekstraksiyonu) sizin için mükemmel bir seçenek olabilir.

50 milyondan fazla erkeğin saç seyrelmesi ile mücadele ettiği tahmin edilmektedir. 

Kaş Ekimi, estetik açıdan en zorlayıcı işlemlerden biridir,

Kaşın hassas kıllarının kaybı, aşırı cımbız, yaşlanma, beslenme yetersizliği veya hastalık nedeniyle oluşur ve yüzün tüm simetrisini ve ifadesini değiştirme eğiliminde olduğu için hasta için travmatik bir kayıptır. 


Erkeklerin en önemli 3 aksesuarı saç, sakal ve bıyıktır.

Bu girişimi, ömür boyu dökülmemeye kodlu alandan alınan sağlıklı saç köklerinin seyrelmiş olan bölgelere transfer işlemidir. Lokal anestezi altında 3 aşamadan oluşmaktadır.

DHI Saç Ekimi, Saçların tamamen kısaltıldığı tıraşlı ekimlerde, kişilerin saçlarının uzamasını beklemesi sosyal yaşamdaki konforunu etkilemektedir. 

Tıraşsız saç ekimi bu alanda saç nakli işlemlerinde tercih edilir ve doktor tarafından greft ihtiyacının düşük olduğu durumlarda planlanır. 

Adres : Maçka Cd. No: 17/A, 34360 Şişli/İstanbul

Telefon : +90 212 706 09 09

Whatsapp : +90 533 956 87 55

E-Posta : [email protected]


  Hakkımızda

  Kliniğimiz İstanbul’un en seçkin ve prestijli lokasyonu Teşvikiye – Nişantaşı’nda yer almaktadır. Tıp ve sanatın estetiğini bir arada bulunduran ve sağlık alanındaki deneyim ve tecrübesini dünya standartlarında teknoloji ile hastalarına sunma felsefesini 20 yıldır sürdüren MEDICA TIP MERKEZİ, sağlık alanındaki birikimini medikal estetik alanına da taşıyarak MEDICA ESTETİK KLİNİĞİ’ni kurarak hizmet vermeye başlamıştır.

  Her şeyde olduğu gibi güzellik alanında da güven konusu çok önemlidir. Uygulanacak işlem veya işlemlerle ile ilgili tüm sorularınızı Uzman Dermatologlarımız ile açık dille ve sevgiyle yanıtlıyoruz. Çünkü biliyoruz ki bir kişinin aldığı hizmetten memnun kalması için kafasında soru işaretleri olmaması gerekir.

  Vizyonumuz

  • Dünyanın en güvenilir, saygın, yenilikçi estetik merkezi olmak.
  • Tüm faaliyetlerimizde sektör lideri olmayı taahhüt ederiz.
  • Hasta memnuniyeti : hastalarımızın tedavilerinden memnun olmalarını istiyoruz. Hastalarımızın doğal güzelliğini arttırmak için doğal görünümlü
   sonuçlar üretmeyi hedefliyoruz ve her şeyden çok hasta ve misafirlerimizin beklentilerini karşılamak istiyoruz.
  • Veri güvenliğine verdiğimiz titizlik sayesinde kişisel verileriniz önemle korunmaktadır.

  Akneli ciltler için doktorlarımız tarafından özel olarak tasarlanmış cilt bakımı ile cildiniz, gözenekleri tıkayarak akne oluşumuna sebep olan fazla yağlardan arınırken aynı zamanda kullandığımız antibakteriyel ürünler sayesinde, akne oluşumunu tetikleyen bakterilerden de arınır.

  Oldukça yumuşak bir bakım olan anında parlaklık cilt bakımımız ile solgun ve cansız görünümün giderilmesi amaçlanır. Besleyici içerikler ile hiperpigmentasyon azaltılırak ten rengi eşitlenir, cilt parlar ve canlanır.SONUÇ: Cildiniz parlar, solgun ve cansız görünüm giderilir.

  Anti-aging cilt bakım ritüelimiz ile kombine olarak uygulanan Scarlet-S tedavisiyle işlem sonunda cilt gözle görülür bir şekilde dolgunlaşır, ince çizgi/kırışıklıklarda azalma görülür.

  Cilt bakımı yelpazesinin neresinde olursanız olun – ister ara sıra bir leke ya da büyük bir sivilce patlaması ile uğraşıyor olun – sivilceye sahip olmak kuşkusuz hoş olmayan bir deneyimdir. 

  Cildimizin ihtiyaçları her mevsimde değişmekle birlikte yaz ayları güneşin zararlı etkilerine en çok maruz kaldığımız mevsimdir.

  Hydrafacial cilt bakımı gözle görülür kalıcı sonuçlar veren, etkisi anında hissedilebilir cihaz ile yapılan bir cilt bakım türüdür. 

  Lazer Epilasyon , Lazer ışınını doğru dalga boyunda kıl köküne ileterek, yeni kıl üretimini engellemek asıl amaçtır.
  İstenmeyen tüyleri yok etmek için kullanılan eski yöntemler oldukça ağrılı geçmekteydi.
  Cynosure alexandrite lazer ile koyu cilt tiplerinde, bronzlaşmış ciltlerin epilasyonunda, istenmeyen tüylere kalıcı çözümler sağlanmaktadır.
  Çift dalga boyuna sahip cihaz tüm cilt tipleri üzerinde etkili sonuçlar vermektedir.

  VenusLegacy™ cerrahi olmayan çevrenin küçültülmesi, selülitin azaltılması, cilt sıkılaşması ve kırışıklıkların azalması gibi zorlu yüz ve vücut estetiği ihtiyaçlarını etkin bir şekilde karşılayan, oldukça invaziv olmayan bir tıbbi cihazdır. Tedavi, herhangi bir kesinti olmaksızın rahattır ve tüm cilt tipleri için güvenlidir.