Medica Klinik Estetik

Kaş Arası Dolgusu

Hepimizin hayatı boyunca derinleşen ve keskinleşen yüz kırışıklıkları vardır. Ancak bazı kırışıklıklar bizi rahatsız edebilir ve istenmeyen yüz ifadelerine neden olabilir. Kaş Arası Dolgusu Tedavisi ile bu gibi sorunların üstesinden gelebilmekteyiz.
Paralel yapıları nedeniyle 11 çizgileri olarak adlandırılan Kaş arası çizgileri (glabella çizgileri), kaşlar ile alın arasında uzanan ve genellikle yaklaşık bir santimetre uzunluğunda olan kısa dikey çizgilerdir. Kaş arası çizgileri, cilt yapısı, sürekli kaş çatma hali ile genetik nedenler ile oluşan kırışıklıkları ve çizgilerini tedavi etmeyi amaçlıyoruz. Bu çizgiler; gelişen ilk yüz kırışıklıkları olma eğilimindedir ve 20’li yaşların ortalarından itibaren belirgin bir şekilde ortaya çıkabilir.

Ancak yaşlandıkça ve cildimiz sıkılığını ve elastikliğini kaybetmeye başladıkça bu çizgiler daha kalıcı hale gelmeye başlayabilir.
Kaş Arası Dolgu işlemi enjeksiyon aletlerin hazırlanması ile başlanır. Daha sonra anestezik kremler sürülerek işlem sırasında oluşabilecek ağrının azaltılmasını sağlanır ve Dolgu derinin altına enjekte edilerek işlem tamamlanır. İşlemin sonunda az da olsa deride pembelikler meydana gelebilir ama bu çok doğal bir komplikasyondur. Bu işlemler sayesinde kırışıklıklar ortadan kalkar ve bir hafta içinde etkisi görünür hale gelir. Kaş Arası Dolgu işleminin etkisi ortalama olarak 9 ay ila 18 ay arasında olabilir. Hasta işlem sonrasında gündelik hayatına geri dönebilir ve işlerine devam edebilir.

Kaş Arası Dolgu Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

Güneşe Maruz Kalma: Çok fazla güneşe maruz kalmak bu süreci hızlandırabilir. Güneşten gelen UV radyasyonu, ciltteki kolajende yoğun hasara neden olur. Bu nedenle güneş kremi günlük cilt bakım rutininizin çok önemli bir parçasıdır.
Sigara içmek: Sigara içenler, içmeyenlere göre çok daha kötü bir cilde sahip olma eğilimindedir ve bunun birkaç nedeni vardır. Sigara içmek cildin etrafındaki hidrasyonu ve kan akışını azaltır ve bu da daha azca oksijene ve daha çok kuru cilde sebep olur.
Uyku Pozisyonu: Kırışıklıkların gelişiminde önemli bir faktör olmasa da uyku pozisyonunun yüz kırışıklıklarının erken ortaya çıkmasında önemli bir rol oynadığı bilinmektedir. Her gece aynı pozisyonda yüz üstü yastığa yatarak uyumaktan kaçının

Kaş Arası Dolgu Fiyatı

Yüzünüzde kalıcı bir kaş çatma görmekten bıktınız mı? Daha iyi bir görünüm mü istiyorsunuz?

Kaş Arası Dolgusunun ortalama maliyeti kişinin ihtiyacına göre belirlenip uzman dermatologlarımız tarafından belirlenmektedir. İşlemin gerçek maliyeti yapılacak işleme göre değişmektedir. Kaş Arası Dolgusu hakkında daha fazla bilgi için 0212-706-09-09 telefon numaramızı arayabilirsiniz.

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Aşırı saç dökülmesi, saç seyrelmesi ve saç dökülmesi yaşayan birçok kişiden biriyseniz, FUE Saç Ekimi(Foliküler Ünite Ekstraksiyonu) sizin için mükemmel bir seçenek olabilir.

50 milyondan fazla erkeğin saç seyrelmesi ile mücadele ettiği tahmin edilmektedir. 

Kaş Ekimi, estetik açıdan en zorlayıcı işlemlerden biridir,

Kaşın hassas kıllarının kaybı, aşırı cımbız, yaşlanma, beslenme yetersizliği veya hastalık nedeniyle oluşur ve yüzün tüm simetrisini ve ifadesini değiştirme eğiliminde olduğu için hasta için travmatik bir kayıptır. 


Erkeklerin en önemli 3 aksesuarı saç, sakal ve bıyıktır.

Bu girişimi, ömür boyu dökülmemeye kodlu alandan alınan sağlıklı saç köklerinin seyrelmiş olan bölgelere transfer işlemidir. Lokal anestezi altında 3 aşamadan oluşmaktadır.

DHI Saç Ekimi, Saçların tamamen kısaltıldığı tıraşlı ekimlerde, kişilerin saçlarının uzamasını beklemesi sosyal yaşamdaki konforunu etkilemektedir. 

Tıraşsız saç ekimi bu alanda saç nakli işlemlerinde tercih edilir ve doktor tarafından greft ihtiyacının düşük olduğu durumlarda planlanır. 

Adres : Maçka Cd. No: 17/A, 34360 Şişli/İstanbul Telefon : +90 212 706 09 09 Whatsapp : +90 533 956 87 55 E-Posta : [email protected]


  Hakkımızda

  Kliniğimiz İstanbul’un en seçkin ve prestijli lokasyonu Teşvikiye – Nişantaşı’nda yer almaktadır. Tıp ve sanatın estetiğini bir arada bulunduran ve sağlık alanındaki deneyim ve tecrübesini dünya standartlarında teknoloji ile hastalarına sunma felsefesini 20 yıldır sürdüren MEDICA TIP MERKEZİ, sağlık alanındaki birikimini medikal estetik alanına da taşıyarak MEDICA ESTETİK KLİNİĞİ’ni kurarak hizmet vermeye başlamıştır.

  Her şeyde olduğu gibi güzellik alanında da güven konusu çok önemlidir. Uygulanacak işlem veya işlemlerle ile ilgili tüm sorularınızı Uzman Dermatologlarımız ile açık dille ve sevgiyle yanıtlıyoruz. Çünkü biliyoruz ki bir kişinin aldığı hizmetten memnun kalması için kafasında soru işaretleri olmaması gerekir.

  Vizyonumuz

  • Dünyanın en güvenilir, saygın, yenilikçi estetik merkezi olmak.
  • Tüm faaliyetlerimizde sektör lideri olmayı taahhüt ederiz.
  • Hasta memnuniyeti : hastalarımızın tedavilerinden memnun olmalarını istiyoruz. Hastalarımızın doğal güzelliğini arttırmak için doğal görünümlü sonuçlar üretmeyi hedefliyoruz ve her şeyden çok hasta ve misafirlerimizin beklentilerini karşılamak istiyoruz.
  • Veri güvenliğine verdiğimiz titizlik sayesinde kişisel verileriniz önemle korunmaktadır.

  Akneli ciltler için doktorlarımız tarafından özel olarak tasarlanmış cilt bakımı ile cildiniz, gözenekleri tıkayarak akne oluşumuna sebep olan fazla yağlardan arınırken aynı zamanda kullandığımız antibakteriyel ürünler sayesinde, akne oluşumunu tetikleyen bakterilerden de arınır.

  Oldukça yumuşak bir bakım olan anında parlaklık cilt bakımımız ile solgun ve cansız görünümün giderilmesi amaçlanır. Besleyici içerikler ile hiperpigmentasyon azaltılırak ten rengi eşitlenir, cilt parlar ve canlanır.SONUÇ: Cildiniz parlar, solgun ve cansız görünüm giderilir.

  Anti-aging cilt bakım ritüelimiz ile kombine olarak uygulanan Scarlet-S tedavisiyle işlem sonunda cilt gözle görülür bir şekilde dolgunlaşır, ince çizgi/kırışıklıklarda azalma görülür.

  Cilt bakımı yelpazesinin neresinde olursanız olun – ister ara sıra bir leke ya da büyük bir sivilce patlaması ile uğraşıyor olun – sivilceye sahip olmak kuşkusuz hoş olmayan bir deneyimdir. 

  Cildimizin ihtiyaçları her mevsimde değişmekle birlikte yaz ayları güneşin zararlı etkilerine en çok maruz kaldığımız mevsimdir.

  Hydrafacial cilt bakımı gözle görülür kalıcı sonuçlar veren, etkisi anında hissedilebilir cihaz ile yapılan bir cilt bakım türüdür. 

  Lazer Epilasyon , Lazer ışınını doğru dalga boyunda kıl köküne ileterek, yeni kıl üretimini engellemek asıl amaçtır.
  İstenmeyen tüyleri yok etmek için kullanılan eski yöntemler oldukça ağrılı geçmekteydi.
  Cynosure alexandrite lazer ile koyu cilt tiplerinde, bronzlaşmış ciltlerin epilasyonunda, istenmeyen tüylere kalıcı çözümler sağlanmaktadır.
  Çift dalga boyuna sahip cihaz tüm cilt tipleri üzerinde etkili sonuçlar vermektedir.

  VenusLegacy™ cerrahi olmayan çevrenin küçültülmesi, selülitin azaltılması, cilt sıkılaşması ve kırışıklıkların azalması gibi zorlu yüz ve vücut estetiği ihtiyaçlarını etkin bir şekilde karşılayan, oldukça invaziv olmayan bir tıbbi cihazdır. Tedavi, herhangi bir kesinti olmaksızın rahattır ve tüm cilt tipleri için güvenlidir.