KAŞ EKİMİ

Kaş Ekimi Nedir?

Estetik açıdan en zorlayıcı işlemlerden biridir,

Kaşın hassas kıllarının kaybı, aşırı cımbız, yaşlanma, beslenme yetersizliği veya hastalık nedeniyle oluşur ve yüzün tüm simetrisini ve ifadesini değiştirme eğiliminde olduğu için hasta için travmatik bir kayıptır. Bu, zamanla, bazılarının büyümesini durduracak ve kaş çizgisinde incelmiş bir görünüm bırakacak. Saç naklinde olduğu gibi iki kulak arasından alınan saç köklerinin seyrelmiş ya da boşluk olan alana nakil işlemidir.

 

Kaş Ekimi Sonrası

 

Ekim sonrası en büyük sorun kaşlarınızı her hafta kesilme ihtiyacıdır. Çünkü ekilen saçlar genellikle vücudunuzdaki orijinal konumu ile aynı oranda ve aynı uzunlukta uzamaya devam eder. Bu sorunu basit bir kaş makası ile çözmek mümkündür. Bunun ötesinde, son derece nadir görülen yan etkiler arasında enfeksiyonlar, nadiren sinir hasarı, morarma olabilir.

 

Kaş Ekimi Nasıl Yapılır

 

Kaş ekimi, bölgeye daha çok sayıda kendi saçınızı ilave ederek kaşınıza daha çok dolgunluk kazandırmak amacıyla bir saç ekimi cerrahı tarafınca gerçekleştirilir
Uzman Cerrahlarımızın yaptığı konsültasyonda, istediği kaş şekline karar vermesiyle başlar. Uygulama yaklaşık 3 saat sürer ve işlemden yaklaşık 24 saat sonra yıkama yapılır.
Ekim yapılan bölgede uygulama sonrasında dört gün boyunca hafif kabuklanma ve kızarıklık meydana gelir. Nakil yapılan alan, dört ile beş gün sonunda iyileşir. Ekilen kaşların tamamen uzaması üç ile altı ay kadar sürer. Altıncı ayın sonunda gelişimin değerlendirilmesi ve gerekirse ikinci bir seansla istenen sonuca ulaşılması hedeflenir.

Yapılan Ekimin, 2 seans olarak planlanmasının sebebi ise; saç ekiminde verilen açıların kaş ekiminde yapılamamasıdır. Bu nedenle saçta elde edilen sıklık kaş ekiminde aynı değildir. Çünkü doğal görüntüyü sağlamak için I’li ve II’li kökler tercih edilir. Estetik açıdan istenen sonuca ulaşmak için 2.seans planlaması yapılabilir.

Ekilen kaşlar ilk 1 yılda saça uyumlu olduklarından hızlı uzama gösterirler. Bu süreçte kaş makası ile kısaltmayı öneririz. 2. yıla geldiklerinde nakil olan kaşlar eski uzama disiplinine dönüş yaparlar.

 

Kaş Ekimi Fiyatları

 

Ekim Fiyatı, Kaç greft ihtiyacınız olduğuna ve elde etmeye çalıştığınız kalınlığa bağlı olarak değişmektedir. Hizmetlerimiz hakkında daha fazla bilgi için +90 212-706-09-09 numaralı telefonumuzu arayabilirsiniz.

 

Yorum

E-mail adresiniz ve telefon numaranız paylaşılmaycaktır* gerekli alanları lütfen doldurunuz*

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Shopping Basket