KEPÇE KULAK

Kulak kepçesi açısının daraltılması ve/veya kulağı küçültmek amacı ile uygulanır.
Genel anestezi almadan, sedasyon ve/veya lokal anestezi ile yapılır.
Ameliyat ortalama 20-30 dakika sürer.
Aynı gün eve dönülür.
Ameliyat kulak arkasından yapıldığı için, dıştan herhangi bir iz görülmez.
Önerilen ağrı kesiciler ile ağrı giderilir. 2. gün çıkarılan sargı sonrasında 2 hafta saç bandı takılması önerilir. 3-5 gün içerisinde normal hayata dönülür.

 

Kulak estetiği neden ve nasıl yapılır?

Kulak estetiği denildiğinde akla gelen ilk ameliyatlar kepçe kulak ameliyatı ve kulak küçültme ameliyatıdır. Kepçe kulak ameliyatlarında esas olan kulak ile baş arasındaki açının azaltılmasıdır. Kulak kepçesinin baş ile yaptığı açı normalde 30-35 derecedir, kepçe kulak (otoplasti) operasyonu ile ideal olan bu açı oluşturulmaya çalışılır. Yani kulağa arkaya doğru bir eğim kazandırılıp kulağın baş ile olan açısı azaltılır. Kulaktaki açı bozukluğu özellikle kadınlarda kolaylıkla gizlenebilen bir durumken, erkeklerde ve kısa saçlı kişilerde gizlenmesi çok da kolay değildir.

 

Her ne kadar bu probleme sahip olmayan kişiler için kepçe kulak düzeltme çok gerekli görünmese de, kişinin psikolojisi ve özgüvenini etkilediği bilinir. Kulak estetiğinin diğer bir uygulama alanı da kulak küçültmedir. Bu girişimin amacı kulaktaki şekil ve boyut sorunlarını gidermektir. Bu operasyon ile kulak, orantılı bir boyuta getirilerek dikkat çekmeyen bir görünüm kazanır.

Kulak Estetiği Ameliyatı Ne Kadar Sürer?

Kulak estetiği ameliyatları lokal anestezi ve/veya sedasyon altında gerçekleştirilen, yarım saat içerisinde tamamlanabilen operasyonlardır.

 

Kulak Ameliyatı Sonrası Normal Hayata Ne Zaman Dönülür?

Kepçe kulak ameliyatları sonrasında hasta aynı gün evine dönebilir. Her iki kulak üzerine baskılı sargı uygulanır. Sargı açıldıktan sonra birkaç gün süreyle kulakların üzerine gelecek şekilde kulak bandı (tenisçi bandı yada bayanların kullandığı saç bandı) takılması tavsiye edilir. Bu bant dikişlerdeki yükü ve ödemi azaltır, şişliğin inmesini ve uyurken yastığa sürtünmesini engeller. 3-5 gün kulakta hafif bir şişlik ve kızarıklık olabilir, sonrasında hasta tamamen normale döner.

Kepçe Kulak Ameliyatı Fiyatı?

Kepçe kulak ameliyatı fiyatı hakkında daha fazla bilgi almak için 0212 706 09 09 telefon numaramızı arayabilir veya +90 533 956 87 55 ‘no lu Whatsapp numaramız ile iletişime geçebilirsiniz.

 

Yorum

E-mail adresiniz ve telefon numaranız paylaşılmaycaktır* gerekli alanları lütfen doldurunuz*

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Shopping Basket