MEME BÜYÜTME

Meme büyütme ameliyatı nedir?

 

Göğüsler, kadın güzelliğinde öncelikle akla gelen unsurlardan biridir, ancak bazen doğuştan gelen problemler, bazen de hamilelik sonrasında süt vermeye bağlı olarak küçülme veya şekil problemleri ile karşılaşılabilir. Kimi durumda bu deformasyon çok az olurken, kimi durumda kişinin kendini iyi hissetmesi için bazı girişimler gerekebilir. Hastanın şikayeti meme küçüklüğü dışında aynı zamanda sarkıklık ise, sadece implant kullanmak bu problemi gidermekte yeterli olmaz. İmplant ile birlikte meme dikleştirme ameliyatı da planlamak daha doğru olur. Meme büyütme ameliyatlarında 2 farklı yöntem kullanılır. Memeye yağ enjeksiyonu bir opsiyon iken, hala en popüler olan yöntem meme implantları kullanarak yapılan meme büyütme ameliyatlarıdır. Günümüzde kullanılan silikonların teknolojisi, dolgusu, yumuşaklığı, dayanıklılığı ve şekli, implant kullanılan meme büyütme ameliyatlarında doğal sonuçlar alınmasını sağlar.

İlk söylenmesi gereken, bu ameliyat yapılırken aslında memenin kendisinin kesilmeyecek olmasıdır. Yani silikon ameliyatı süt vermeyi engellemez ve hamilelikte çıkarılması gerekmez.

 

İmplant ile meme büyütme ameliyatları son 10 yılda en popüler hale gelen ameliyatlardan biridir. Bunun sebebi, kullanılan implantlara ve tekniklere olan güvenilirlik artışı ve cerrahi yöntemlerin kolaylaşmasıdır.

Göğüs büyütme ameliyatlarında kullanılacak implant şeçimi nasıl yapılır? İmplant tercihindeki en önemli kriter hastanın fiziksel özellikleridir. Hastanın yaşı, boyu, göğüs kafesinin şekli, memelerinin şekli ve boyutu incelenerek uygun implanta karar verilir.

Muayene sırasında 3D görüntüleme sistemi ile analog simülasyon yapılarak hastanın göğüs ölçülerine uygun implantlar belirlenir. Bu görüntüleme sistemi sayesinde hastanın vücuduna uygun, kişiye özel implant seçimi yapılır. Aynı zamanda hasta ameliyat sonrası görüntüsünün nasıl olacağı hakkında da fikir sahibi olur.

Eski teknoloji implantlar, farklı sebepler ile delinip akma riskine sahipti. Fakat gelişen teknoloji ile birlikte günümüzde kullanılan implantlar bıçakla kesilse bile, kesinlikle dağılmaz özelliğe sahiptir.

Bu yeni nesil implantlar basınca ve darbelere karşı çok dayanıklıdır. Bu sebeple Life Time yani hayat boyu kullanılan silikonlar olarak adlandırılırlar. Zaman içinde ya da hamile kalma gibi nedenlerle değiştirilmeleri gerekmez.

Günümüzde kullandığımız 2 tip Life Time implant bulunur. Bunlardan biri yuvarlak, diğeri ise damla silikon… Yuvarlak silikonlar memenin üst tarafının daha dolgun görünmesini sağlar. Damla şeklindeki silikonlarda ise memeyi alttan daha çok kaldırır ve tamamen kişinin kendi memesiymiş gibi doğal sonuçlar yaratır.

Life Time implantlar neredeyse birebir normal meme dokusu kıvamında tasarlanmıştır. Böylelikle hem dokunma hissi doğal, hem de implantların vücut ile birlikte hareketi normalden farksızdır.

 

Meme büyütme ameliyatı nasıl yapılır?

 

Meme büyütme ameliyatı hakkında bilinmesi gereken ilk husus, bu ameliyat yapılırken aslında memenin kendisinin kesilmeyecek olmasıdır. Yani silikon ameliyatı süt vermeyi engellemez ve hamilelikte çıkarılması gerekmez. Aynı zamanda implantın memenin içine değil, arkasına yerleştirilmesi meme kanseri riskini tetiklemez.

Cerrahi tekniklerdeki son yenilikler ile silikon artık meme dokusunun hemen arkasına ya da kas altına yerleştirilmiyor. Meme dokusunun altına yerleştirilen silikon, memeyi iyi bir şekilde kaldırıyor ancak zayıf insanlarda dekolte bölgesinde doğal olmayan bir şişlik, ‘silikon görüntüsü’ oluşturuyordu. Diğer seçenek olan kas altına yerleştirilme durumunda ise dekoltedeki bu silikon görüntüsü engelleniyor, fakat göğüsler yeteri kadar kaldırılamıyordu.

Bu iki tekniğin bir birleşimi olan dual plan tekniği ile her iki yerleşim yeri avantajları birleştirilmiş, dezavantajları ekarte edilmiş oldu. Bu teknik ile yapılan meme büyütme ameliyatlarının sonuçlarında, üst dekolte görünümü son derece doğal, aynı zamanda alt dolgunluğu yeterli damla şeklinde bir görünüm sağlanabiliyor.

 

Meme büyütme ameliyatı ne kadar sürer?

 

Meme büyütme ameliyatı ortalama 1 saat sürer.

 

Meme büyütme ameliyatının avantajları nelerdir?

 

İmplant ile meme büyütme son 10 yılda, en popüler hale gelen ameliyatlardan biridir. Bunun sebebi, kullanılan implantlara ve tekniklere olan güvenilirlik artışı ve cerrahi yöntemlerdeki gelişmelerdir. Aynı zamanda ameliyatların ağrısız ve 1 saat gibi kısa bir süre içinde bitirilebilmesi, bu ameliyatların son dönemlerde artmasını sağladı.

 

Silikon ameliyatı sonrası normal hayata ne zaman dönülür?

 

Göğüs büyütme ameliyatı sonrasında hastalar aynı gün hastaneden çıkarlar. Genellikle 3-4 gün sonra işlerine dönebilirler.

Ameliyat sonrasında oluşabilecek hafif ve orta dereceli ağrılar basit ağrı kesiciler ile kontrol altına alınır. Bu ameliyata genel olarak ağrılı bir ameliyat demek doğru olmaz. Ameliyat sonrasında da ciddi bir morarma ya da şişlik görülmez. Bir haftanın sonunda tamamıyla normal hayata dönmek mümkündür.

 

Meme büyütme fiyatı

 

Meme Büyütme Ameliyatı fiyatı, bireysel gereksinimlerinize bağlı olarak değişmektedir. Daha fazla bilgi için 0212-706-09-09 telefon numaramızı arayabilirsiniz.

 

Yorum

E-mail adresiniz ve telefon numaranız paylaşılmaycaktır* gerekli alanları lütfen doldurunuz*

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Shopping Basket