Medica Klinik Estetik

Meme büyütme ameliyatı nedir?

Göğüsler, kadın güzelliğinde öncelikle akla gelen unsurlardan biridir, ancak bazen doğuştan gelen problemler, bazen de hamilelik sonrasında süt vermeye bağlı olarak küçülme veya şekil problemleri ile karşılaşılabilir. Kimi durumda bu deformasyon çok az olurken, kimi durumda kişinin kendini iyi hissetmesi için bazı girişimler gerekebilir. Hastanın şikayeti meme küçüklüğü dışında aynı zamanda sarkıklık ise, sadece implant kullanmak bu problemi gidermekte yeterli olmaz. İmplant ile birlikte meme dikleştirme ameliyatı da planlamak daha doğru olur. Meme büyütme ameliyatlarında 2 farklı yöntem kullanılır. Memeye yağ enjeksiyonu bir opsiyon iken, hala en popüler olan yöntem meme implantları kullanarak yapılan meme büyütme ameliyatlarıdır. Günümüzde kullanılan silikonların teknolojisi, dolgusu, yumuşaklığı, dayanıklılığı ve şekli, implant kullanılan meme büyütme ameliyatlarında doğal sonuçlar alınmasını sağlar.

İlk söylenmesi gereken, bu ameliyat yapılırken aslında memenin kendisinin kesilmeyecek olmasıdır. Yani silikon ameliyatı süt vermeyi engellemez ve hamilelikte çıkarılması gerekmez.

İmplant ile meme büyütme ameliyatları son 10 yılda en popüler hale gelen ameliyatlardan biridir. Bunun sebebi, kullanılan implantlara ve tekniklere olan güvenilirlik artışı ve cerrahi yöntemlerin kolaylaşmasıdır.

Göğüs büyütme ameliyatlarında kullanılacak implant şeçimi nasıl yapılır? İmplant tercihindeki en önemli kriter hastanın fiziksel özellikleridir. Hastanın yaşı, boyu, göğüs kafesinin şekli, memelerinin şekli ve boyutu incelenerek uygun implanta karar verilir.

Muayene sırasında 3D görüntüleme sistemi ile analog simülasyon yapılarak hastanın göğüs ölçülerine uygun implantlar belirlenir. Bu görüntüleme sistemi sayesinde hastanın vücuduna uygun, kişiye özel implant seçimi yapılır. Aynı zamanda hasta ameliyat sonrası görüntüsünün nasıl olacağı hakkında da fikir sahibi olur.

Eski teknoloji implantlar, farklı sebepler ile delinip akma riskine sahipti. Fakat gelişen teknoloji ile birlikte günümüzde kullanılan implantlar bıçakla kesilse bile, kesinlikle dağılmaz özelliğe sahiptir.

Bu yeni nesil implantlar basınca ve darbelere karşı çok dayanıklıdır. Bu sebeple Life Time yani hayat boyu kullanılan silikonlar olarak adlandırılırlar. Zaman içinde ya da hamile kalma gibi nedenlerle değiştirilmeleri gerekmez.

Günümüzde kullandığımız 2 tip Life Time implant bulunur. Bunlardan biri yuvarlak, diğeri ise damla silikon… Yuvarlak silikonlar memenin üst tarafının daha dolgun görünmesini sağlar. Damla şeklindeki silikonlarda ise memeyi alttan daha çok kaldırır ve tamamen kişinin kendi memesiymiş gibi doğal sonuçlar yaratır.

Life Time implantlar neredeyse birebir normal meme dokusu kıvamında tasarlanmıştır. Böylelikle hem dokunma hissi doğal, hem de implantların vücut ile birlikte hareketi normalden farksızdır.

Meme büyütme ameliyatı nasıl yapılır?

Meme büyütme ameliyatı hakkında bilinmesi gereken ilk husus, bu ameliyat yapılırken aslında memenin kendisinin kesilmeyecek olmasıdır. Yani silikon ameliyatı süt vermeyi engellemez ve hamilelikte çıkarılması gerekmez. Aynı zamanda implantın memenin içine değil, arkasına yerleştirilmesi meme kanseri riskini tetiklemez.

Cerrahi tekniklerdeki son yenilikler ile silikon artık meme dokusunun hemen arkasına ya da kas altına yerleştirilmiyor. Meme dokusunun altına yerleştirilen silikon, memeyi iyi bir şekilde kaldırıyor ancak zayıf insanlarda dekolte bölgesinde doğal olmayan bir şişlik, ‘silikon görüntüsü’ oluşturuyordu. Diğer seçenek olan kas altına yerleştirilme durumunda ise dekoltedeki bu silikon görüntüsü engelleniyor, fakat göğüsler yeteri kadar kaldırılamıyordu.

Bu iki tekniğin bir birleşimi olan dual plan tekniği ile her iki yerleşim yeri avantajları birleştirilmiş, dezavantajları ekarte edilmiş oldu. Bu teknik ile yapılan meme büyütme ameliyatlarının sonuçlarında, üst dekolte görünümü son derece doğal, aynı zamanda alt dolgunluğu yeterli damla şeklinde bir görünüm sağlanabiliyor.

Meme büyütme ameliyatı ne kadar sürer?

Meme büyütme ameliyatı ortalama 1 saat sürer.

Meme büyütme ameliyatının avantajları nelerdir?

İmplant ile meme büyütme son 10 yılda, en popüler hale gelen ameliyatlardan biridir. Bunun sebebi, kullanılan implantlara ve tekniklere olan güvenilirlik artışı ve cerrahi yöntemlerdeki gelişmelerdir. Aynı zamanda ameliyatların ağrısız ve 1 saat gibi kısa bir süre içinde bitirilebilmesi, bu ameliyatların son dönemlerde artmasını sağladı.

Silikon ameliyatı sonrası normal hayata ne zaman dönülür?

Göğüs büyütme ameliyatı sonrasında hastalar aynı gün hastaneden çıkarlar. Genellikle 3-4 gün sonra işlerine dönebilirler.

Ameliyat sonrasında oluşabilecek hafif ve orta dereceli ağrılar basit ağrı kesiciler ile kontrol altına alınır. Bu ameliyata genel olarak ağrılı bir ameliyat demek doğru olmaz. Ameliyat sonrasında da ciddi bir morarma ya da şişlik görülmez. Bir haftanın sonunda tamamıyla normal hayata dönmek mümkündür.

Meme büyütme fiyatı

Meme Büyütme Ameliyatı fiyatı, bireysel gereksinimlerinize bağlı olarak değişmektedir. Daha fazla bilgi için 0212-706-09-09 telefon numaramızı arayabilirsiniz

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Aşırı saç dökülmesi, saç seyrelmesi ve saç dökülmesi yaşayan birçok kişiden biriyseniz, FUE Saç Ekimi(Foliküler Ünite Ekstraksiyonu) sizin için mükemmel bir seçenek olabilir.

50 milyondan fazla erkeğin saç seyrelmesi ile mücadele ettiği tahmin edilmektedir. 

Kaş Ekimi, estetik açıdan en zorlayıcı işlemlerden biridir,

Kaşın hassas kıllarının kaybı, aşırı cımbız, yaşlanma, beslenme yetersizliği veya hastalık nedeniyle oluşur ve yüzün tüm simetrisini ve ifadesini değiştirme eğiliminde olduğu için hasta için travmatik bir kayıptır. 


Erkeklerin en önemli 3 aksesuarı saç, sakal ve bıyıktır.

Bu girişimi, ömür boyu dökülmemeye kodlu alandan alınan sağlıklı saç köklerinin seyrelmiş olan bölgelere transfer işlemidir. Lokal anestezi altında 3 aşamadan oluşmaktadır.

DHI Saç Ekimi, Saçların tamamen kısaltıldığı tıraşlı ekimlerde, kişilerin saçlarının uzamasını beklemesi sosyal yaşamdaki konforunu etkilemektedir. 

Tıraşsız saç ekimi bu alanda saç nakli işlemlerinde tercih edilir ve doktor tarafından greft ihtiyacının düşük olduğu durumlarda planlanır. 

Adres : Maçka Cd. No: 17/A, 34360 Şişli/İstanbul Telefon : +90 212 706 09 09 Whatsapp : +90 533 956 87 55 E-Posta : [email protected]


  Hakkımızda

  Kliniğimiz İstanbul’un en seçkin ve prestijli lokasyonu Teşvikiye – Nişantaşı’nda yer almaktadır. Tıp ve sanatın estetiğini bir arada bulunduran ve sağlık alanındaki deneyim ve tecrübesini dünya standartlarında teknoloji ile hastalarına sunma felsefesini 20 yıldır sürdüren MEDICA TIP MERKEZİ, sağlık alanındaki birikimini medikal estetik alanına da taşıyarak MEDICA ESTETİK KLİNİĞİ’ni kurarak hizmet vermeye başlamıştır.

  Her şeyde olduğu gibi güzellik alanında da güven konusu çok önemlidir. Uygulanacak işlem veya işlemlerle ile ilgili tüm sorularınızı Uzman Dermatologlarımız ile açık dille ve sevgiyle yanıtlıyoruz. Çünkü biliyoruz ki bir kişinin aldığı hizmetten memnun kalması için kafasında soru işaretleri olmaması gerekir.

  Vizyonumuz

  • Dünyanın en güvenilir, saygın, yenilikçi estetik merkezi olmak.
  • Tüm faaliyetlerimizde sektör lideri olmayı taahhüt ederiz.
  • Hasta memnuniyeti : hastalarımızın tedavilerinden memnun olmalarını istiyoruz. Hastalarımızın doğal güzelliğini arttırmak için doğal görünümlü sonuçlar üretmeyi hedefliyoruz ve her şeyden çok hasta ve misafirlerimizin beklentilerini karşılamak istiyoruz.
  • Veri güvenliğine verdiğimiz titizlik sayesinde kişisel verileriniz önemle korunmaktadır.

  Akneli ciltler için doktorlarımız tarafından özel olarak tasarlanmış cilt bakımı ile cildiniz, gözenekleri tıkayarak akne oluşumuna sebep olan fazla yağlardan arınırken aynı zamanda kullandığımız antibakteriyel ürünler sayesinde, akne oluşumunu tetikleyen bakterilerden de arınır.

  Oldukça yumuşak bir bakım olan anında parlaklık cilt bakımımız ile solgun ve cansız görünümün giderilmesi amaçlanır. Besleyici içerikler ile hiperpigmentasyon azaltılırak ten rengi eşitlenir, cilt parlar ve canlanır.SONUÇ: Cildiniz parlar, solgun ve cansız görünüm giderilir.

  Anti-aging cilt bakım ritüelimiz ile kombine olarak uygulanan Scarlet-S tedavisiyle işlem sonunda cilt gözle görülür bir şekilde dolgunlaşır, ince çizgi/kırışıklıklarda azalma görülür.

  Cilt bakımı yelpazesinin neresinde olursanız olun – ister ara sıra bir leke ya da büyük bir sivilce patlaması ile uğraşıyor olun – sivilceye sahip olmak kuşkusuz hoş olmayan bir deneyimdir. 

  Cildimizin ihtiyaçları her mevsimde değişmekle birlikte yaz ayları güneşin zararlı etkilerine en çok maruz kaldığımız mevsimdir.

  Hydrafacial cilt bakımı gözle görülür kalıcı sonuçlar veren, etkisi anında hissedilebilir cihaz ile yapılan bir cilt bakım türüdür. 

  Lazer Epilasyon , Lazer ışınını doğru dalga boyunda kıl köküne ileterek, yeni kıl üretimini engellemek asıl amaçtır.
  İstenmeyen tüyleri yok etmek için kullanılan eski yöntemler oldukça ağrılı geçmekteydi.
  Cynosure alexandrite lazer ile koyu cilt tiplerinde, bronzlaşmış ciltlerin epilasyonunda, istenmeyen tüylere kalıcı çözümler sağlanmaktadır.
  Çift dalga boyuna sahip cihaz tüm cilt tipleri üzerinde etkili sonuçlar vermektedir.

  VenusLegacy™ cerrahi olmayan çevrenin küçültülmesi, selülitin azaltılması, cilt sıkılaşması ve kırışıklıkların azalması gibi zorlu yüz ve vücut estetiği ihtiyaçlarını etkin bir şekilde karşılayan, oldukça invaziv olmayan bir tıbbi cihazdır. Tedavi, herhangi bir kesinti olmaksızın rahattır ve tüm cilt tipleri için güvenlidir.