Medica Klinik Estetik

Meme Dikleştirme

Meme Dikleştirme Ameliyatı nasıl yapılır?

Estetik meme dikleştirme ameliyatında sarkık göğüs dokusu yeniden şekillendirilir, fazla deri alınır ve meme başı olması gereken konuma getirilir. Meme dikleştirme ameliyatında hedeflenen, memeye vücut ile orantılı bir şekil vermek, yara izini en aza indirgeyip iki memenin simetrik olmasını sağlamaktır.

Meme dikleştirme ameliyatlarında uygulanacak yöntem hastanın durumuna göre belirlenir. Eğer göğüs duvarı aşağıya inmişse, bu durumda yalnızca implantla göğsü toparlamak mümkün olmaz. Mutlaka memeyi yukarı doğru almak gerekir. Eğer göğüste aşırı bir büyüklük varsa, göğsü yukarı doğru alırken içinden bir parça doku çıkarmak, eğer göğüs küçük ve boşalmışsa yukarı çıkarırken içine bir implant koyup yükseltmek gerekir.

Meme dikleştirme ameliyatında önemli olan, memeyi doğru yere almak, yani hastanın ihtiyacına göre göğüs dokusunu azalmak ya da bir implantla göğüs büyütmektir. Bu ameliyatta yapılan işlem, derinin açılması, meme ucunun arkadan ayrılmadan olduğu gibi yukarı doğru kaldırılması ve alttaki deri fazlasının çıkarılmasıdır. Bu tekniğin en büyük avantajı ise meme ucunun memeden ayrılmamasıdır. Bu sayede süt kanalları kesilmez yani emzirmeye engel olmaz ve herhangi bir his kaybı yaşanmaz.

Göğüs dikleştirme ameliyatı ne kadar sürer?

Meme ameliyatları genel olarak basit olarak adlandırılabilecek ameliyatlardır. Ameliyat sonrasında basit ağrı kesiciler ile giderilebilecek hafif ağrılar oluşabilir. Ortalama operasyon süresi 1.5 saattir.

Meme dikleştirme ameliyatının avantajları nelerdir?

Meme büyüklüğüne bağlı olan sarkmalar, kişilerde boyun ve sırt ağrıları, kambur duruş, deri iritasyonları ve sütyenin yol açacağı doku ezikleri gibi problemlere sebep olur. Meme dikleştirme ameliyatı sırasında fazla dokunun alınması ile birlikte bu belirtiler ve postür bozuklukları da giderilir.

Meme kadın psikolojisinde de önemli role sahiptir. Tüm meme ameliyatlarından sonra hastaların yorumları kendilerine olan güvenlerinin arttığı, hatta duruşlarının ve yürüyüşlerinin bile daha dik ve kadınsı olduğu yönündedir.

Sarkık göğüs nedenleri nelerdir?

Sarkık göğüs sorununun pek çok farklı nedeni olabilir. Genellikle meme dokusunu yerinde tutan bağların zamanla gevşemesi, kilo değişiklikleri, emzirme ve yerçekimi gibi nedeler ile doku ile deri arasında uyumsuzluk oluşabilir. Bu duruma sarkık göğüs denir. Meme sarkmasını etkileyen bir diğer neden ise memenin büyüklüğüdür. Genellikle çok iri memelere sahip kadınlar çeşitli şikayetlerin yanı sıra sarkma problemi de yaşarlar.

Göğüs dikleştirme ameliyatı sonrasında iz kalır mı?

Göğüs dikleştirme ameliyatında iz, küçük ve fazla sarkma olmayan memelerde göğüs ucunun çevresindedir. Eğer sarkma biraz daha fazla ise, göğüs ucunun çevresinden aşağıya doğru iner, yani lolipop şeklindedir. Çok ciddi sarkmalarda ve büyüklüklerde ise göğüs ucunun çevresi ve aşağı doğru inen ters T şeklinde bir iz olur. Bu izlerin derinlikleri ameliyat sonrasındaki 3 ay biraz daha belirgindir. Yaklaşık bir sene sonra ise iz, ince beyaz bir çizgiye dönüşür. Bu ameliyat için kişinin karar vermesi gereken, izleri kabul ederek konforlu ve mutlu olacağı meme formuna sahip olmak ya da iz olmadan fakat formundan memnun olmadığı göğüs şekli ile hayatına devam etmektir.

Göğüs dikleştirme ameliyatı sonrasında normal hayata ne zaman dönülür?

Göğüs dikleştirme ameliyatı sonrasında genellikle aynı gün eve dönülür. 3 hafta süresince sporcu sütyeni kullanılması gerekir. Ameliyat sonrası son derece rahat geçer, genellikle hiç ağrı olmaz. 48 saat sonra duş alınabilir ve 4. gün itibariyle okula ya da işe gidilebilir. Ameliyattan 10 gün sonra araba kullanmaya başlanabilir. Ameliyattan 2 hafta sonra denize ya da havuza girilmesi ve güneşe çıkılmasında bir sakınca yoktur. 3. Hafta itibariyle hafif spor yapılabilir. Dikişler kendi kendine eridikleri için alınmaları gerekmez. Erken dönemde şişlik, meme başında hissizlik ve hafif morarma olabilir. Bunlar kısa süre sonra kendiliğinden kaybolur.

Meme Dikleştirme Fiyatı

Meme Dikleştirme Ameliyatı fiyatı, bireysel gereksinimlerinize bağlı olarak değişmektedir. Daha fazla bilgi için 0212-706-09-09 telefon numaramızı arayabilirsiniz.

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Aşırı saç dökülmesi, saç seyrelmesi ve saç dökülmesi yaşayan birçok kişiden biriyseniz, FUE Saç Ekimi(Foliküler Ünite Ekstraksiyonu) sizin için mükemmel bir seçenek olabilir.

50 milyondan fazla erkeğin saç seyrelmesi ile mücadele ettiği tahmin edilmektedir. 

Kaş Ekimi, estetik açıdan en zorlayıcı işlemlerden biridir,

Kaşın hassas kıllarının kaybı, aşırı cımbız, yaşlanma, beslenme yetersizliği veya hastalık nedeniyle oluşur ve yüzün tüm simetrisini ve ifadesini değiştirme eğiliminde olduğu için hasta için travmatik bir kayıptır. 


Erkeklerin en önemli 3 aksesuarı saç, sakal ve bıyıktır.

Bu girişimi, ömür boyu dökülmemeye kodlu alandan alınan sağlıklı saç köklerinin seyrelmiş olan bölgelere transfer işlemidir. Lokal anestezi altında 3 aşamadan oluşmaktadır.

DHI Saç Ekimi, Saçların tamamen kısaltıldığı tıraşlı ekimlerde, kişilerin saçlarının uzamasını beklemesi sosyal yaşamdaki konforunu etkilemektedir. 

Tıraşsız saç ekimi bu alanda saç nakli işlemlerinde tercih edilir ve doktor tarafından greft ihtiyacının düşük olduğu durumlarda planlanır. 

Adres : Maçka Cd. No: 17/A, 34360 Şişli/İstanbul Telefon : +90 212 706 09 09 Whatsapp : +90 533 956 87 55 E-Posta : [email protected]


  Hakkımızda

  Kliniğimiz İstanbul’un en seçkin ve prestijli lokasyonu Teşvikiye – Nişantaşı’nda yer almaktadır. Tıp ve sanatın estetiğini bir arada bulunduran ve sağlık alanındaki deneyim ve tecrübesini dünya standartlarında teknoloji ile hastalarına sunma felsefesini 20 yıldır sürdüren MEDICA TIP MERKEZİ, sağlık alanındaki birikimini medikal estetik alanına da taşıyarak MEDICA ESTETİK KLİNİĞİ’ni kurarak hizmet vermeye başlamıştır.

  Her şeyde olduğu gibi güzellik alanında da güven konusu çok önemlidir. Uygulanacak işlem veya işlemlerle ile ilgili tüm sorularınızı Uzman Dermatologlarımız ile açık dille ve sevgiyle yanıtlıyoruz. Çünkü biliyoruz ki bir kişinin aldığı hizmetten memnun kalması için kafasında soru işaretleri olmaması gerekir.

  Vizyonumuz

  • Dünyanın en güvenilir, saygın, yenilikçi estetik merkezi olmak.
  • Tüm faaliyetlerimizde sektör lideri olmayı taahhüt ederiz.
  • Hasta memnuniyeti : hastalarımızın tedavilerinden memnun olmalarını istiyoruz. Hastalarımızın doğal güzelliğini arttırmak için doğal görünümlü sonuçlar üretmeyi hedefliyoruz ve her şeyden çok hasta ve misafirlerimizin beklentilerini karşılamak istiyoruz.
  • Veri güvenliğine verdiğimiz titizlik sayesinde kişisel verileriniz önemle korunmaktadır.

  Akneli ciltler için doktorlarımız tarafından özel olarak tasarlanmış cilt bakımı ile cildiniz, gözenekleri tıkayarak akne oluşumuna sebep olan fazla yağlardan arınırken aynı zamanda kullandığımız antibakteriyel ürünler sayesinde, akne oluşumunu tetikleyen bakterilerden de arınır.

  Oldukça yumuşak bir bakım olan anında parlaklık cilt bakımımız ile solgun ve cansız görünümün giderilmesi amaçlanır. Besleyici içerikler ile hiperpigmentasyon azaltılırak ten rengi eşitlenir, cilt parlar ve canlanır.SONUÇ: Cildiniz parlar, solgun ve cansız görünüm giderilir.

  Anti-aging cilt bakım ritüelimiz ile kombine olarak uygulanan Scarlet-S tedavisiyle işlem sonunda cilt gözle görülür bir şekilde dolgunlaşır, ince çizgi/kırışıklıklarda azalma görülür.

  Cilt bakımı yelpazesinin neresinde olursanız olun – ister ara sıra bir leke ya da büyük bir sivilce patlaması ile uğraşıyor olun – sivilceye sahip olmak kuşkusuz hoş olmayan bir deneyimdir. 

  Cildimizin ihtiyaçları her mevsimde değişmekle birlikte yaz ayları güneşin zararlı etkilerine en çok maruz kaldığımız mevsimdir.

  Hydrafacial cilt bakımı gözle görülür kalıcı sonuçlar veren, etkisi anında hissedilebilir cihaz ile yapılan bir cilt bakım türüdür. 

  Lazer Epilasyon , Lazer ışınını doğru dalga boyunda kıl köküne ileterek, yeni kıl üretimini engellemek asıl amaçtır.
  İstenmeyen tüyleri yok etmek için kullanılan eski yöntemler oldukça ağrılı geçmekteydi.
  Cynosure alexandrite lazer ile koyu cilt tiplerinde, bronzlaşmış ciltlerin epilasyonunda, istenmeyen tüylere kalıcı çözümler sağlanmaktadır.
  Çift dalga boyuna sahip cihaz tüm cilt tipleri üzerinde etkili sonuçlar vermektedir.

  VenusLegacy™ cerrahi olmayan çevrenin küçültülmesi, selülitin azaltılması, cilt sıkılaşması ve kırışıklıkların azalması gibi zorlu yüz ve vücut estetiği ihtiyaçlarını etkin bir şekilde karşılayan, oldukça invaziv olmayan bir tıbbi cihazdır. Tedavi, herhangi bir kesinti olmaksızın rahattır ve tüm cilt tipleri için güvenlidir.