MEME DİKLEŞTİRME

Meme Dikleştirme Ameliyatı nasıl yapılır?

 

Estetik meme dikleştirme ameliyatında sarkık göğüs dokusu yeniden şekillendirilir, fazla deri alınır ve meme başı olması gereken konuma getirilir. Meme dikleştirme ameliyatında hedeflenen, memeye vücut ile orantılı bir şekil vermek, yara izini en aza indirgeyip iki memenin simetrik olmasını sağlamaktır.

Meme dikleştirme ameliyatlarında uygulanacak yöntem hastanın durumuna göre belirlenir. Eğer göğüs duvarı aşağıya inmişse, bu durumda yalnızca implantla göğsü toparlamak mümkün olmaz. Mutlaka memeyi yukarı doğru almak gerekir. Eğer göğüste aşırı bir büyüklük varsa, göğsü yukarı doğru alırken içinden bir parça doku çıkarmak, eğer göğüs küçük ve boşalmışsa yukarı çıkarırken içine bir implant koyup yükseltmek gerekir.

Meme dikleştirme ameliyatında önemli olan, memeyi doğru yere almak, yani hastanın ihtiyacına göre göğüs dokusunu azalmak ya da bir implantla göğüs büyütmektir. Bu ameliyatta yapılan işlem, derinin açılması, meme ucunun arkadan ayrılmadan olduğu gibi yukarı doğru kaldırılması ve alttaki deri fazlasının çıkarılmasıdır. Bu tekniğin en büyük avantajı ise meme ucunun memeden ayrılmamasıdır. Bu sayede süt kanalları kesilmez yani emzirmeye engel olmaz ve herhangi bir his kaybı yaşanmaz.

 

Göğüs dikleştirme ameliyatı ne kadar sürer?

 

Meme ameliyatları genel olarak basit olarak adlandırılabilecek ameliyatlardır. Ameliyat sonrasında basit ağrı kesiciler ile giderilebilecek hafif ağrılar oluşabilir. Ortalama operasyon süresi 1.5 saattir.

 

Meme dikleştirme ameliyatının avantajları nelerdir?

 

Meme büyüklüğüne bağlı olan sarkmalar, kişilerde boyun ve sırt ağrıları, kambur duruş, deri iritasyonları ve sütyenin yol açacağı doku ezikleri gibi problemlere sebep olur. Meme dikleştirme ameliyatı sırasında fazla dokunun alınması ile birlikte bu belirtiler ve postür bozuklukları da giderilir.

Meme kadın psikolojisinde de önemli role sahiptir. Tüm meme ameliyatlarından sonra hastaların yorumları kendilerine olan güvenlerinin arttığı, hatta duruşlarının ve yürüyüşlerinin bile daha dik ve kadınsı olduğu yönündedir.

 

Sarkık göğüs nedenleri nelerdir?

 

Sarkık göğüs sorununun pek çok farklı nedeni olabilir. Genellikle meme dokusunu yerinde tutan bağların zamanla gevşemesi, kilo değişiklikleri, emzirme ve yerçekimi gibi nedeler ile doku ile deri arasında uyumsuzluk oluşabilir. Bu duruma sarkık göğüs denir. Meme sarkmasını etkileyen bir diğer neden ise memenin büyüklüğüdür. Genellikle çok iri memelere sahip kadınlar çeşitli şikayetlerin yanı sıra sarkma problemi de yaşarlar.

 

Göğüs dikleştirme ameliyatı sonrasında iz kalır mı?

 

Göğüs dikleştirme ameliyatında iz, küçük ve fazla sarkma olmayan memelerde göğüs ucunun çevresindedir. Eğer sarkma biraz daha fazla ise, göğüs ucunun çevresinden aşağıya doğru iner, yani lolipop şeklindedir. Çok ciddi sarkmalarda ve büyüklüklerde ise göğüs ucunun çevresi ve aşağı doğru inen ters T şeklinde bir iz olur. Bu izlerin derinlikleri ameliyat sonrasındaki 3 ay biraz daha belirgindir. Yaklaşık bir sene sonra ise iz, ince beyaz bir çizgiye dönüşür. Bu ameliyat için kişinin karar vermesi gereken, izleri kabul ederek konforlu ve mutlu olacağı meme formuna sahip olmak ya da iz olmadan fakat formundan memnun olmadığı göğüs şekli ile hayatına devam etmektir.

 

Göğüs dikleştirme ameliyatı sonrasında normal hayata ne zaman dönülür?

 

Göğüs dikleştirme ameliyatı sonrasında genellikle aynı gün eve dönülür. 3 hafta süresince sporcu sütyeni kullanılması gerekir. Ameliyat sonrası son derece rahat geçer, genellikle hiç ağrı olmaz. 48 saat sonra duş alınabilir ve 4. gün itibariyle okula ya da işe gidilebilir. Ameliyattan 10 gün sonra araba kullanmaya başlanabilir. Ameliyattan 2 hafta sonra denize ya da havuza girilmesi ve güneşe çıkılmasında bir sakınca yoktur. 3. Hafta itibariyle hafif spor yapılabilir. Dikişler kendi kendine eridikleri için alınmaları gerekmez. Erken dönemde şişlik, meme başında hissizlik ve hafif morarma olabilir. Bunlar kısa süre sonra kendiliğinden kaybolur.

 

Meme Dikleştirme Fiyatı

 

Meme Dikleştirme Ameliyatı fiyatı, bireysel gereksinimlerinize bağlı olarak değişmektedir. Daha fazla bilgi için 0212-706-09-09 telefon numaramızı arayabilirsiniz.

 

Yorum

E-mail adresiniz ve telefon numaranız paylaşılmaycaktır* gerekli alanları lütfen doldurunuz*

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Shopping Basket