MEME KÜÇÜLTME

Meme küçültme (mamoplasti) ameliyatı kimlere uygulanır?

 

Kimi zaman yapısal, kimi zaman da hamilelik sonrasında ya da kilo alıp vermeye bağlı olarak meme büyüklüğünden ve/veya sarkıklığından memnun olmayan kişilere yapılan bir ameliyattır.

Vücuduna oranla büyük memelere sahip kişilerde sırt ağrısı, sütyenin yol açtığı doku eziklikleri, deri iritasyonları sıkça rastlanan şikayetlerdendir. Bu hastalara yapılacak mammoplasti ameliyatı, estetik faydalarla kişinin özgüvenini arttırırken, aynı zamanda sağlık ve yaşam kalitesi açısından da hayat kolaylaştırır.

Meme, kadın psikolojisinde de önemli role sahiptir. Tüm meme ameliyatlarından sonra hastaların yorumları kendilerine olan güvenlerinin arttığı, hatta duruşlarının ve yürüyüşlerinin bile daha dik ve kadınsı olduğu yönündedir.

 

Meme küçültme (mamoplasti) ameliyatı nasıl yapılır?

 

Mamoplasti ameliyatlarında, memeyi istenilen boyuta getirmek için fazla doku ve deri çıkarılırken, meme başı memeden ayrılmadan olması gereken konuma getirilir. Böylece sadece meme küçültülmekle kalmayıp, kaldırılmış da olur. Mammoplasti ameliyatlarında amaç, memeye vücut ile orantılı, tamamen simetrik bir form vermektir.

Mamoplasti ameliyatlarında uygulanacak yöntem ve çıkarılacak doku miktarı hastanın memesinin durumuna göre belirlenir. Bu ameliyatta yapılan işlem, derinin açılması, meme ucunun arkadan ayrılmadan olduğu gibi yukarı doğru kaldırılması, memedeki doku ve deri fazlasının çıkarılmasıdır. Bu tekniğin en büyük avantajı ise meme ucunun memeden ayrılmamasıdır. Bu sayede çoğunlukla süt kanalları kesilmez, yani emzirmeye engel olmaz ve herhangi bir his kaybı yaşanmaz.

 

Meme küçültme ameliyatı ne kadar sürer?

 

Estetik girişimler arasında meme ameliyatları basit olarak tanımlanan ağrısız ameliyatlardır. Bu ameliyatların ortalama süresi 2 saattir.

Meme küçültme ameliyatının avantajları nelerdir?

Meme küçültme (mamoplasti) ameliyatı sonrasında kişi, büyük memelerin sebep olduğu sırt ağrısı, sütyenin yol açtığı doku eziklikleri ve deri iritasyonları gibi rahatsızlıkların tamamından kurtulur ve postür bozuklukları giderilir. Aynı zamanda bu ameliyat sonrasında vücudu ile ideal orantıda, simetrik, dik ve istenilen formda memelere sahip olur. Meme büyüklüğünden dolayı istenilen kıyafetlerin giyilememesi ve bazı fiziksel aktivitelerin kısıtlanması gibi sorunlar meme ameliyatı sonrasında giderilir.

 

Göğüs ameliyat izi kalır mı?

 

Pek çok estetik ameliyatta olduğu gibi meme ameliyatlarında da minimal iz kalır. Bu izler zaman içerisinde ince, çok belirgin olmayan beyaz çizgilere dönüşür.

Göğüs ameliyat izi, meme büyüklüğü çok fazla değilse areola (meme başı) çevresinde ve yukarıdan aşağıya lolipop şeklindedir. Meme büyüklüğü ve sarkıklığı lolipop kesime uygun olmayan durumlarda ise areola çevresinde ve ters T şeklindedir. Bu ameliyat için kişinin karar vermesi gereken, izleri kabul ederek konforlu ve mutlu olacağı meme formuna sahip olmak ya da iz olmadan fakat formundan memnun olmadığı göğüs şekli ile hayatına devam etmektir.

 

Meme küçültme ameliyatı sonrasında normal hayata ne zaman dönülür?

 

Meme küçültme ameliyatı hastanede kalmayı gerektirmeyen ameliyatlardandır. Hasta aynı gün içerisinde evine geri dönebilir. 3 hafta süresince sporcu sütyeni kullanılması gerekir. Ameliyat sonrası son derece rahat geçer, genellikle hiç ağrı olmaz. 48 saat sonra duş alınabilir ve 4. gün itibariyle işe gidilebilir. Ameliyattan 10 gün sonra araba kullanmaya başlanabilir. Ameliyattan 2 hafta sonra denize ya da havuza girilmesi ve güneşe çıkılmasında bir sakınca yoktur. 3. hafta itibariyle hafif spor yapılabilir. Dikişler kendiliğinden eridiği için alınmaları gerekmez. Erken dönemde şişlik, meme başında hissizlik ve hafif morarma olabilir. Bunlar kısa süre sonra kaybolur.

 

Meme küçültme fiyatları

 

Meme Küçültme Ameliyatı fiyatı, bireysel gereksinimlerinize bağlı olarak değişmektedir. Daha fazla bilgi için 0212-706-09-09 telefon numaramızı arayabilirsiniz.

 

Yorum

E-mail adresiniz ve telefon numaranız paylaşılmaycaktır* gerekli alanları lütfen doldurunuz*

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Shopping Basket