Medica Estetik Kliniği

Mezoterapi (Mezolift)

MEZOTERAPİ NEDİR?

Mezoterapi; Cildin Mezoderm tabakasına ince iğneler kullanılarak mikroenjeksiyon ile yapılan her turlu özel karışımlar ve ilaçlar verilmesi işlemine denir.

MEZOTERAPİ UYGULAMASI NASIL YAPILIR?

Yüz, boyun ve dekolte bölgelerinde, ayrıca vücutta çatlak ve selülit tedavisinde ve buna ek olarak saç güçlendirme ve saç dökülmesinin tedavisinde kullanılır.

MEZOTERAPİ HANGİ BÖLGELERE UYGULANIR?

İnce ve kısa iğne uçları ile direkt olarak uygulama yapılacak bölgeye mikroenjeksiyon yöntemi ile tedavi gerçekleştirilir.

MEZOTERAPİ NE İŞE YARAR?

Yüz, boyun, dekolte ve vücut bölgelerinde kolajen üretimini artırarak daha genç ve sıkı bir görüntü vermek için uygulanır.

Yüz Mezoterapisi:

Mezolifting olarak da bilinen yüz mezoterapisi, nem seviyesi azalarak donuklaşmış ve elastikiyet kaybına uğramış ciltlere uygulandığında cilt parlar ve sıkılaşır. Ayrıca güneş, akne ve yara izlerinin tedavisinde de oldukça başarılıdır.

Vücut Mezoterapisi:

Kalça, bacak ve karın bölgesinde bulunan selülit ve çatlakların tedavisinde kullanılır.

Saç Mezoterapisi:

Saç dökülmesi tedavisinde kullanılan oldukça başarılı bir yöntemdir. Özellikle doğum sonrası saç dökülmelerinin tedavisinde etkilidir.

İŞLEM NE KADAR SÜRER?

Tedavi edilecek bölgenin büyüklüğüne göre mezoterapi işlem süresi değişiklik gösterse de uygulama 15-20dk sürer.

İŞLEM SONRASI NORMAL HAYATA DÖNÜLEBİLİR Mİ?

Mezoterapi işlemi sonrası hemen, normal hayata dönülebilir.

MEZOTERAPİ İŞLEMİ HANGİ SIKLIKLA TEKRARLANIR?

Mezoterapi işlemi 1-4 hafta aralıkla tekrarlanır, seans sayısı uzman doktor tarafından kişinin ihtiyacına ve uygulanacak bölgeye göre 2-6 seanstır.

MEZOTERAPİ KAÇ YASINDA YAPILIR?

18 yaşından büyük erkek ve kadın için bu işlem rahatlıkla uygulanabilir.

MEZOTERAPİ KİME YAPILMAZ?

Mezoterapi; Hamile ve emzirme döneminde olan kadınlar, şeker hastalığı olanlar, kan pıhtılaşması sorunu olanlar, kalp ve böbrek hastalarında yapılamaz.

SAÇ MEZOTERAPİSİ NEDİR?

Kişinin saç yapısına uygun şekilde programlanan mineral ve vitaminlerin saçlı bölgeye uygulanması işlemidir.

SAÇ MEZOTERAPİSİ YENİ SAÇ CIKARIR MI?

Mezoterapi deri altındaki zayıf saç köklerini güçlendirerek yeni saç oluşumu sağlar, aynı zamanda incelmiş saç köklerini ve güçsüz saç yapısına sahip kişilerin tedavilerinde kullanılır.

SAÇ MEZOTERAPİSİ FİYAT BİLGİSİ?

Tedavilerimiz kisiye uygun programlar ve seans sayısıyla uzman doktorlarımız tarafından belirlendiği için muayene sonrasında doğru fiyat bilgisi paylaşılmaktadır. Fiyat hakkında daha fazla bilgi almak için 0212 706 09 09 telefon numaramızı arayabilir veya +90 533 956 87 55 ‘no lu Whatsapp numaramız ile iletişime geçebilirsiniz.

Soru - Cevap

E-posta hesabınız ve Telefon numaranız yayımlanmayacak.

Aşırı saç dökülmesi, saç seyrelmesi ve saç dökülmesi yaşayan birçok kişiden biriyseniz, FUE Saç Ekimi(Foliküler Ünite Ekstraksiyonu) sizin için mükemmel bir seçenek olabilir.

50 milyondan fazla erkeğin saç seyrelmesi ile mücadele ettiği tahmin edilmektedir. 

Kaş Ekimi, estetik açıdan en zorlayıcı işlemlerden biridir,

Kaşın hassas kıllarının kaybı, aşırı cımbız, yaşlanma, beslenme yetersizliği veya hastalık nedeniyle oluşur ve yüzün tüm simetrisini ve ifadesini değiştirme eğiliminde olduğu için hasta için travmatik bir kayıptır. 


Erkeklerin en önemli 3 aksesuarı saç, sakal ve bıyıktır.

Bu girişimi, ömür boyu dökülmemeye kodlu alandan alınan sağlıklı saç köklerinin seyrelmiş olan bölgelere transfer işlemidir. Lokal anestezi altında 3 aşamadan oluşmaktadır.

DHI Saç Ekimi, Saçların tamamen kısaltıldığı tıraşlı ekimlerde, kişilerin saçlarının uzamasını beklemesi sosyal yaşamdaki konforunu etkilemektedir. 

Tıraşsız saç ekimi bu alanda saç nakli işlemlerinde tercih edilir ve doktor tarafından greft ihtiyacının düşük olduğu durumlarda planlanır. 

Adres : Maçka Cd. No: 17/A, 34360 Şişli/İstanbul

Telefon : +90 212 706 09 09

Whatsapp : +90 533 956 87 55

E-Posta : [email protected]


  Hakkımızda

  Kliniğimiz İstanbul’un en seçkin ve prestijli lokasyonu Teşvikiye – Nişantaşı’nda yer almaktadır. Tıp ve sanatın estetiğini bir arada bulunduran ve sağlık alanındaki deneyim ve tecrübesini dünya standartlarında teknoloji ile hastalarına sunma felsefesini 20 yıldır sürdüren MEDICA TIP MERKEZİ, sağlık alanındaki birikimini medikal estetik alanına da taşıyarak MEDICA ESTETİK KLİNİĞİ’ni kurarak hizmet vermeye başlamıştır.

  Her şeyde olduğu gibi güzellik alanında da güven konusu çok önemlidir. Uygulanacak işlem veya işlemlerle ile ilgili tüm sorularınızı Uzman Dermatologlarımız ile açık dille ve sevgiyle yanıtlıyoruz. Çünkü biliyoruz ki bir kişinin aldığı hizmetten memnun kalması için kafasında soru işaretleri olmaması gerekir.

  Vizyonumuz

  • Dünyanın en güvenilir, saygın, yenilikçi estetik merkezi olmak.
  • Tüm faaliyetlerimizde sektör lideri olmayı taahhüt ederiz.
  • Hasta memnuniyeti : hastalarımızın tedavilerinden memnun olmalarını istiyoruz. Hastalarımızın doğal güzelliğini arttırmak için doğal görünümlü
   sonuçlar üretmeyi hedefliyoruz ve her şeyden çok hasta ve misafirlerimizin beklentilerini karşılamak istiyoruz.
  • Veri güvenliğine verdiğimiz titizlik sayesinde kişisel verileriniz önemle korunmaktadır.

  Akneli ciltler için doktorlarımız tarafından özel olarak tasarlanmış cilt bakımı ile cildiniz, gözenekleri tıkayarak akne oluşumuna sebep olan fazla yağlardan arınırken aynı zamanda kullandığımız antibakteriyel ürünler sayesinde, akne oluşumunu tetikleyen bakterilerden de arınır.

  Oldukça yumuşak bir bakım olan anında parlaklık cilt bakımımız ile solgun ve cansız görünümün giderilmesi amaçlanır. Besleyici içerikler ile hiperpigmentasyon azaltılırak ten rengi eşitlenir, cilt parlar ve canlanır.SONUÇ: Cildiniz parlar, solgun ve cansız görünüm giderilir.

  Anti-aging cilt bakım ritüelimiz ile kombine olarak uygulanan Scarlet-S tedavisiyle işlem sonunda cilt gözle görülür bir şekilde dolgunlaşır, ince çizgi/kırışıklıklarda azalma görülür.

  Cilt bakımı yelpazesinin neresinde olursanız olun – ister ara sıra bir leke ya da büyük bir sivilce patlaması ile uğraşıyor olun – sivilceye sahip olmak kuşkusuz hoş olmayan bir deneyimdir. 

  Cildimizin ihtiyaçları her mevsimde değişmekle birlikte yaz ayları güneşin zararlı etkilerine en çok maruz kaldığımız mevsimdir.

  Hydrafacial cilt bakımı gözle görülür kalıcı sonuçlar veren, etkisi anında hissedilebilir cihaz ile yapılan bir cilt bakım türüdür. 

  Lazer Epilasyon , Lazer ışınını doğru dalga boyunda kıl köküne ileterek, yeni kıl üretimini engellemek asıl amaçtır.
  İstenmeyen tüyleri yok etmek için kullanılan eski yöntemler oldukça ağrılı geçmekteydi.
  Cynosure alexandrite lazer ile koyu cilt tiplerinde, bronzlaşmış ciltlerin epilasyonunda, istenmeyen tüylere kalıcı çözümler sağlanmaktadır.
  Çift dalga boyuna sahip cihaz tüm cilt tipleri üzerinde etkili sonuçlar vermektedir.

  VenusLegacy™ cerrahi olmayan çevrenin küçültülmesi, selülitin azaltılması, cilt sıkılaşması ve kırışıklıkların azalması gibi zorlu yüz ve vücut estetiği ihtiyaçlarını etkin bir şekilde karşılayan, oldukça invaziv olmayan bir tıbbi cihazdır. Tedavi, herhangi bir kesinti olmaksızın rahattır ve tüm cilt tipleri için güvenlidir.