Medica Klinik Estetik

Mikro Lifting Yüz Askılama

35-50 yaş arasında limitli sarkması olan hastalarda uygulanır.

Genel anestezi almadan, sedasyon ve lokal anestezi ile yapılır.

İşlem süresi 20-45 dakikadır.

Aynı gün eve dönülür.

Büyük kesiler yoktur, iz kalmaz.

Ağrı şikayeti olmaz, olduğu taktirde basit ağrı kesiciler ile giderilir.

Oluşabilecek ödem ve morluklar 5-7 gün içerisinde iyileşir.

Mikro-Lift & Yüz Gerdirme ameliyatı nedir?

rta ve alt yüzdeki sarkmalar, zaman içinde yüz kemiklerinin erimeye başlaması ile birlikte cildin destek dokularının azalması ve yerçekimi ile sarkmaya başlaması olarak açıklanabilir. Sarkmanın çok ilerlemediği 30-40’lı yaşlar ve orta dereceli sarkmalarda, dokular eski yerlerine alınıp sabitlenebilir. Bu yöntemin adı Mikro-Lift’tir.
Mikro-Lift ameliyatlarını (yurt dışında kullanılan adı ile Endolifting yöntemini) iple yüz germe, yüz asma, ataçlar, örümcek ağı yüz germe ve benzeri uygulamalar ile karıştırmamak gerekir. Bu uygulamalarda cildin altına küçük askılar yerleştirilir ve birkaç ay sonra etkileri geçer. Mikro-Lift ise bir çeşit kapalı yüz germe yöntemi olarak adlandırılabilir. Bu ameliyatta küçük bir kesiden girilerek içerideki doku yukarı çekilir ve dikilir. Bu kalıcı bir yöntemdir. Mikro-Lift, yanaklardaki sarkmalarda, boyundaki sarkmalarda ve çene kenarındaki sarkmalarda sıklıkla tercih edilen bir uygulamadır.

Mikro-Lift & Yüz Gerdirme ameliyatı kimlere uygulanır?

Yıllar içerisinde oluşan yaşlanma belirtileri genel inanışın aksine cilt sarkması ve yağ dokusundaki azalmalar sonucunda değil, yüzü yerinde tutan iki tane arkın yani elmacık kemiği arkının ve çene kemiği arkının küçülerek geriye doğru gitmesinden kaynaklanır. Böylece cilt sarkar ve yaşlanma belirtileri görülmeye başlar.

Mikro-Lift, 35 yaş sonrası kaşlar, orta yüz ve boynunda hafif sarkmaları başlamış olan fakat yüz germe ameliyatı için ise yeterli sarkması olmayan kişiler için uygundur. Eskiden bu hasta grubuna önerilebilen bir operasyon yoktu. Yüz germe için yeterli sarkmaları olmamasına rağmen, yüzdeki deformasyon, dolgu ve botox gibi cerrahi olmayan işlemler ile giderilemiyordu. Günümüzde ise Mikro-Lift yöntemi ile, bu yaş grubundaki hastalar en az 5 sene geri giderek yaş almaya buradan devam ederler.

Mikro-Lift & Yüz Gerdirme ameliyatı nasıl yapılır?

Mikro-lift uygulamasında aslında cilt altı dokuları, yüz germe operasyonlarında olduğu gibi eski yerlerine alınarak sağlam bir bölgeye dikilir. Mikro-Lift uygulaması sonrasında izsiz, kalıcı ve doğal sonuçlar almak mümkündür. Mikro-lift yöntemi ile şakaklar, çene kenarı, yanaklar ve boyun askılanabilir.

Mikro-Lift & Yüz Gerdirme ameliyatı ne kadar sürer?

Uygulama genel anestezi gerektirmez, sedasyon ve lokal anestezi altında yapılır. Mikro-Lift ameliyatı ortalama 20-30 dakika sürer. Yüzdeki dokular açılmadığı için hasta hızla iyileşir ve kısa sürede normal hayatına dönebilir. İz bırakmadan yapılan bu uygulama aşırı cilt sarkıklıkları ya da cilt elastikiyetinin iyi olmadığı durumlarda yeteri kadar efektif olmayabilir. Dolayısı ile bu yöntem genç hastalara, yani 35-50 yaş arasında uygulanır.

Mikro-Lift & Yüz Gerdirme ameliyatının avantajları nelerdir?

Mikro-Lift ameliyatının en önemli avantajlarından biri genel anestezi gerektirmeden sedasyon altında yapılmasıdır. Sedasyon altında yapılması, hastanede kalmayı gerektirmez ve iyileşme sürecini hızlandırır. Diğer bir avantajı ise hiçbir iz kalmamasıdır. Mikro-Lift ameliyatları sıklıkla yağ enjeksiyonları ile birlikte de uygulanır.

Mikro-Lift & Yüz Gerdirme ameliyatı sonrasında normal hayata ne zaman dönülür?

Mikro-Lift ameliyatı sonrasında hasta günlük hayatına 3-4 gün içerisinde geri döner.

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Aşırı saç dökülmesi, saç seyrelmesi ve saç dökülmesi yaşayan birçok kişiden biriyseniz, FUE Saç Ekimi(Foliküler Ünite Ekstraksiyonu) sizin için mükemmel bir seçenek olabilir.

50 milyondan fazla erkeğin saç seyrelmesi ile mücadele ettiği tahmin edilmektedir. 

Kaş Ekimi, estetik açıdan en zorlayıcı işlemlerden biridir,

Kaşın hassas kıllarının kaybı, aşırı cımbız, yaşlanma, beslenme yetersizliği veya hastalık nedeniyle oluşur ve yüzün tüm simetrisini ve ifadesini değiştirme eğiliminde olduğu için hasta için travmatik bir kayıptır. 


Erkeklerin en önemli 3 aksesuarı saç, sakal ve bıyıktır.

Bu girişimi, ömür boyu dökülmemeye kodlu alandan alınan sağlıklı saç köklerinin seyrelmiş olan bölgelere transfer işlemidir. Lokal anestezi altında 3 aşamadan oluşmaktadır.

DHI Saç Ekimi, Saçların tamamen kısaltıldığı tıraşlı ekimlerde, kişilerin saçlarının uzamasını beklemesi sosyal yaşamdaki konforunu etkilemektedir. 

Tıraşsız saç ekimi bu alanda saç nakli işlemlerinde tercih edilir ve doktor tarafından greft ihtiyacının düşük olduğu durumlarda planlanır. 

Adres : Maçka Cd. No: 17/A, 34360 Şişli/İstanbul Telefon : +90 212 706 09 09 Whatsapp : +90 533 956 87 55 E-Posta : [email protected]


  Hakkımızda

  Kliniğimiz İstanbul’un en seçkin ve prestijli lokasyonu Teşvikiye – Nişantaşı’nda yer almaktadır. Tıp ve sanatın estetiğini bir arada bulunduran ve sağlık alanındaki deneyim ve tecrübesini dünya standartlarında teknoloji ile hastalarına sunma felsefesini 20 yıldır sürdüren MEDICA TIP MERKEZİ, sağlık alanındaki birikimini medikal estetik alanına da taşıyarak MEDICA ESTETİK KLİNİĞİ’ni kurarak hizmet vermeye başlamıştır.

  Her şeyde olduğu gibi güzellik alanında da güven konusu çok önemlidir. Uygulanacak işlem veya işlemlerle ile ilgili tüm sorularınızı Uzman Dermatologlarımız ile açık dille ve sevgiyle yanıtlıyoruz. Çünkü biliyoruz ki bir kişinin aldığı hizmetten memnun kalması için kafasında soru işaretleri olmaması gerekir.

  Vizyonumuz

  • Dünyanın en güvenilir, saygın, yenilikçi estetik merkezi olmak.
  • Tüm faaliyetlerimizde sektör lideri olmayı taahhüt ederiz.
  • Hasta memnuniyeti : hastalarımızın tedavilerinden memnun olmalarını istiyoruz. Hastalarımızın doğal güzelliğini arttırmak için doğal görünümlü sonuçlar üretmeyi hedefliyoruz ve her şeyden çok hasta ve misafirlerimizin beklentilerini karşılamak istiyoruz.
  • Veri güvenliğine verdiğimiz titizlik sayesinde kişisel verileriniz önemle korunmaktadır.

  Akneli ciltler için doktorlarımız tarafından özel olarak tasarlanmış cilt bakımı ile cildiniz, gözenekleri tıkayarak akne oluşumuna sebep olan fazla yağlardan arınırken aynı zamanda kullandığımız antibakteriyel ürünler sayesinde, akne oluşumunu tetikleyen bakterilerden de arınır.

  Oldukça yumuşak bir bakım olan anında parlaklık cilt bakımımız ile solgun ve cansız görünümün giderilmesi amaçlanır. Besleyici içerikler ile hiperpigmentasyon azaltılırak ten rengi eşitlenir, cilt parlar ve canlanır.SONUÇ: Cildiniz parlar, solgun ve cansız görünüm giderilir.

  Anti-aging cilt bakım ritüelimiz ile kombine olarak uygulanan Scarlet-S tedavisiyle işlem sonunda cilt gözle görülür bir şekilde dolgunlaşır, ince çizgi/kırışıklıklarda azalma görülür.

  Cilt bakımı yelpazesinin neresinde olursanız olun – ister ara sıra bir leke ya da büyük bir sivilce patlaması ile uğraşıyor olun – sivilceye sahip olmak kuşkusuz hoş olmayan bir deneyimdir. 

  Cildimizin ihtiyaçları her mevsimde değişmekle birlikte yaz ayları güneşin zararlı etkilerine en çok maruz kaldığımız mevsimdir.

  Hydrafacial cilt bakımı gözle görülür kalıcı sonuçlar veren, etkisi anında hissedilebilir cihaz ile yapılan bir cilt bakım türüdür. 

  Lazer Epilasyon , Lazer ışınını doğru dalga boyunda kıl köküne ileterek, yeni kıl üretimini engellemek asıl amaçtır.
  İstenmeyen tüyleri yok etmek için kullanılan eski yöntemler oldukça ağrılı geçmekteydi.
  Cynosure alexandrite lazer ile koyu cilt tiplerinde, bronzlaşmış ciltlerin epilasyonunda, istenmeyen tüylere kalıcı çözümler sağlanmaktadır.
  Çift dalga boyuna sahip cihaz tüm cilt tipleri üzerinde etkili sonuçlar vermektedir.

  VenusLegacy™ cerrahi olmayan çevrenin küçültülmesi, selülitin azaltılması, cilt sıkılaşması ve kırışıklıkların azalması gibi zorlu yüz ve vücut estetiği ihtiyaçlarını etkin bir şekilde karşılayan, oldukça invaziv olmayan bir tıbbi cihazdır. Tedavi, herhangi bir kesinti olmaksızın rahattır ve tüm cilt tipleri için güvenlidir.