MİKRO LİFTİNG YÜZ ASKILAMA

35-50 yaş arasında limitli sarkması olan hastalarda uygulanır.

Genel anestezi almadan, sedasyon ve lokal anestezi ile yapılır.

İşlem süresi 20-45 dakikadır.

Aynı gün eve dönülür.

Büyük kesiler yoktur, iz kalmaz.

Ağrı şikayeti olmaz, olduğu taktirde basit ağrı kesiciler ile giderilir.

Oluşabilecek ödem ve morluklar 5-7 gün içerisinde iyileşir.

 

Mikro-Lift & Yüz Gerdirme Ameliyatı Nedir?

Orta ve alt yüzdeki sarkmalar, zaman içinde yüz kemiklerinin erimeye başlaması ile birlikte cildin destek dokularının azalması ve yerçekimi ile sarkmaya başlaması olarak açıklanabilir. Sarkmanın çok ilerlemediği 30-40’lı yaşlar ve orta dereceli sarkmalarda, dokular eski yerlerine alınıp sabitlenebilir. Bu yöntemin adı Mikro-Lift’tir.
Mikro-Lift ameliyatlarını (yurt dışında kullanılan adı ile Endolifting yöntemini) iple yüz germe, yüz asma, ataçlar, örümcek ağı yüz germe ve benzeri uygulamalar ile karıştırmamak gerekir. Bu uygulamalarda cildin altına küçük askılar yerleştirilir ve birkaç ay sonra etkileri geçer. Mikro-Lift ise bir çeşit kapalı yüz germe yöntemi olarak adlandırılabilir. Bu ameliyatta küçük bir kesiden girilerek içerideki doku yukarı çekilir ve dikilir. Bu kalıcı bir yöntemdir. Mikro-Lift, yanaklardaki sarkmalarda, boyundaki sarkmalarda ve çene kenarındaki sarkmalarda sıklıkla tercih edilen bir uygulamadır.

 

Mikro-Lift & Yüz Gerdirme Ameliyatı Kimlere Uygulanır?

Yıllar içerisinde oluşan yaşlanma belirtileri genel inanışın aksine cilt sarkması ve yağ dokusundaki azalmalar sonucunda değil, yüzü yerinde tutan iki tane arkın yani elmacık kemiği arkının ve çene kemiği arkının küçülerek geriye doğru gitmesinden kaynaklanır. Böylece cilt sarkar ve yaşlanma belirtileri görülmeye başlar.

Mikro-Lift, 35 yaş sonrası kaşlar, orta yüz ve boynunda hafif sarkmaları başlamış olan fakat yüz germe ameliyatı için ise yeterli sarkması olmayan kişiler için uygundur. Eskiden bu hasta grubuna önerilebilen bir operasyon yoktu. Yüz germe için yeterli sarkmaları olmamasına rağmen, yüzdeki deformasyon, dolgu ve botox gibi cerrahi olmayan işlemler ile giderilemiyordu. Günümüzde ise Mikro-Lift yöntemi ile, bu yaş grubundaki hastalar en az 5 sene geri giderek yaş almaya buradan devam ederler.

 

Mikro-Lift & Yüz Gerdirme Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Mikro-lift uygulamasında aslında cilt altı dokuları, yüz germe operasyonlarında olduğu gibi eski yerlerine alınarak sağlam bir bölgeye dikilir. Mikro-Lift uygulaması sonrasında izsiz, kalıcı ve doğal sonuçlar almak mümkündür. Mikro-lift yöntemi ile şakaklar, çene kenarı, yanaklar ve boyun askılanabilir.

 

Mikro-Lift & Yüz Gerdirme Ameliyatı Ne Kadar Sürer?

Uygulama genel anestezi gerektirmez, sedasyon ve lokal anestezi altında yapılır. Mikro-Lift ameliyatı ortalama 20-30 dakika sürer. Yüzdeki dokular açılmadığı için hasta hızla iyileşir ve kısa sürede normal hayatına dönebilir. İz bırakmadan yapılan bu uygulama aşırı cilt sarkıklıkları ya da cilt elastikiyetinin iyi olmadığı durumlarda yeteri kadar efektif olmayabilir. Dolayısı ile bu yöntem genç hastalara, yani 35-50 yaş arasında uygulanır.

 

Mikro-Lift & Yüz Gerdirme Ameliyatının Avantajları Nelerdir?

Mikro-Lift ameliyatının en önemli avantajlarından biri genel anestezi gerektirmeden sedasyon altında yapılmasıdır. Sedasyon altında yapılması, hastanede kalmayı gerektirmez ve iyileşme sürecini hızlandırır. Diğer bir avantajı ise hiçbir iz kalmamasıdır. Mikro-Lift ameliyatları sıklıkla yağ enjeksiyonları ile birlikte de uygulanır.

 

Mikro-Lift & Yüz Gerdirme Ameliyatı Sonrasında Normal Hayata Ne Zaman Dönülür?

Mikro-Lift ameliyatı sonrasında hasta günlük hayatına 3-4 gün içerisinde geri döner.

 

One Response

Yorum

E-mail adresiniz ve telefon numaranız paylaşılmaycaktır* gerekli alanları lütfen doldurunuz*

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Shopping Basket