Medica Estetik Kliniği

Nazolabial Dolgu

Nazolabial Dolgu Nedir?

Nazolabial kıvrım, burnun her iki yanından ağzın köşelerine doğru uzanan derin kıvrımdır. Bu kırışıklık, doğal yaşlanma sürecinin bir parçası olarak daha belirgin hale gelir. Yanaklardaki yağ kaybı cilt hacmini azaltır ve bu kıvrımın daha derin görünmesini sağlar. Tekrarlayan gülümsemeler veya “büyük bir gülümseme” bu bölgede kalıcı, derin kırışıklıklara neden olabilir.

Dermal Dolgu Maddeleri ile Nazolabial Kıvrım Tedavisinin Faydaları?

Nazolabial kıvrım, burnun her iki yanından ağzın köşelerine doğru uzanan derin kıvrımdır. Bu kırışıklık, doğal -yaşlanma sürecinin bir parçası olarak daha belirgin hale gelir. Yanaklardaki yağ kaybı cilt hacmini azaltır ve bu kıvrımın daha derin görünmesini sağlar. Tekrarlayan gülümsemeler veya “büyük bir gülümseme” bu bölgede kalıcı, derin kırışıklıklara neden olabilir. Tıp uzmanları genellikle cerrahiye alternatif olarak nazolabial kıvrımlar için dermal dolgu maddeleri önermektedir. İnvaziv olmayan bir nazolabial kıvrım tedavisi, aşağıdakiler dahil olmak üzere cerrahi bir  prosedüre göre çeşitli faydalar sunar:

Minimum Risk

Dermal dolgu maddeleri, kesintiye gerek kalmadan nazolabial kıvrımlarda hızlı ve fark edilir bir iyileşme sağlayabilir.

Anında Sonuçlar

Tüm prosedür tipik olarak bir saatten az sürer. Nazolabial kıvrımlarda hemen bir miktar iyileşme göreceksiniz ve herhangi bir şişlik azaldıkça sonuçlar önümüzdeki birkaç gün içinde iyileşecektir.

Kesinti Yok

Dermal dolgu maddelerinin yan etkileri minimaldir. Enjeksiyon yerlerinde hafif şişlik ve kızarıklık olabilir, ancak bu genellikle 48 saatten kısa sürer ve makyajla kapatılabilir.

Kollajen Üretimini Artırın

Nazolabial kıvrım tedavisi, tedavi edilen bölgeyi dolgunlaştırmak ve gençleştirmek için kolajen üretimini artıracaktır. Kolajen, daha genç görünen, daha sağlıklı bir cilt için gerekli proteinlerden biridir.

Kimler bu tedaviye uygundur?

Gülümseme çizgilerinizin görünümünden endişe ediyorsanız bu tedavi sizin için doğru olabilir. Daha olgun veya ince olan insanlar daha belirgin nazolabial kıvrımlara sahip olma eğilimindedir. Genetik, yüzünüzün bu bölgesinin görünümünde de rol oynar. Nazolabial kıvrım tedavisi, genel sağlık durumu iyi olan çoğu yetişkin, erkek veya kadına uygulanabilir.

Nazolabial Dolgu Fiyat

Nazolabial Dolgu hizmetimiz hakkında daha fazla bilgi almak için 0212 706 09 09 telefon numaramızı arayabilir veya +90 533 956 87 55 ‘no lu Whatsapp numaramız ile iletişime geçebilirsiniz.

Soru - Cevap

E-posta hesabınız ve Telefon numaranız yayımlanmayacak.

Aşırı saç dökülmesi, saç seyrelmesi ve saç dökülmesi yaşayan birçok kişiden biriyseniz, FUE Saç Ekimi(Foliküler Ünite Ekstraksiyonu) sizin için mükemmel bir seçenek olabilir.

50 milyondan fazla erkeğin saç seyrelmesi ile mücadele ettiği tahmin edilmektedir. 

Kaş Ekimi, estetik açıdan en zorlayıcı işlemlerden biridir,

Kaşın hassas kıllarının kaybı, aşırı cımbız, yaşlanma, beslenme yetersizliği veya hastalık nedeniyle oluşur ve yüzün tüm simetrisini ve ifadesini değiştirme eğiliminde olduğu için hasta için travmatik bir kayıptır. 


Erkeklerin en önemli 3 aksesuarı saç, sakal ve bıyıktır.

Bu girişimi, ömür boyu dökülmemeye kodlu alandan alınan sağlıklı saç köklerinin seyrelmiş olan bölgelere transfer işlemidir. Lokal anestezi altında 3 aşamadan oluşmaktadır.

DHI Saç Ekimi, Saçların tamamen kısaltıldığı tıraşlı ekimlerde, kişilerin saçlarının uzamasını beklemesi sosyal yaşamdaki konforunu etkilemektedir. 

Tıraşsız saç ekimi bu alanda saç nakli işlemlerinde tercih edilir ve doktor tarafından greft ihtiyacının düşük olduğu durumlarda planlanır. 

Adres : Maçka Cd. No: 17/A, 34360 Şişli/İstanbul

Telefon : +90 212 706 09 09

Whatsapp : +90 533 956 87 55

E-Posta : [email protected]


  Hakkımızda

  Kliniğimiz İstanbul’un en seçkin ve prestijli lokasyonu Teşvikiye – Nişantaşı’nda yer almaktadır. Tıp ve sanatın estetiğini bir arada bulunduran ve sağlık alanındaki deneyim ve tecrübesini dünya standartlarında teknoloji ile hastalarına sunma felsefesini 20 yıldır sürdüren MEDICA TIP MERKEZİ, sağlık alanındaki birikimini medikal estetik alanına da taşıyarak MEDICA ESTETİK KLİNİĞİ’ni kurarak hizmet vermeye başlamıştır.

  Her şeyde olduğu gibi güzellik alanında da güven konusu çok önemlidir. Uygulanacak işlem veya işlemlerle ile ilgili tüm sorularınızı Uzman Dermatologlarımız ile açık dille ve sevgiyle yanıtlıyoruz. Çünkü biliyoruz ki bir kişinin aldığı hizmetten memnun kalması için kafasında soru işaretleri olmaması gerekir.

  Vizyonumuz

  • Dünyanın en güvenilir, saygın, yenilikçi estetik merkezi olmak.
  • Tüm faaliyetlerimizde sektör lideri olmayı taahhüt ederiz.
  • Hasta memnuniyeti : hastalarımızın tedavilerinden memnun olmalarını istiyoruz. Hastalarımızın doğal güzelliğini arttırmak için doğal görünümlü
   sonuçlar üretmeyi hedefliyoruz ve her şeyden çok hasta ve misafirlerimizin beklentilerini karşılamak istiyoruz.
  • Veri güvenliğine verdiğimiz titizlik sayesinde kişisel verileriniz önemle korunmaktadır.

  Akneli ciltler için doktorlarımız tarafından özel olarak tasarlanmış cilt bakımı ile cildiniz, gözenekleri tıkayarak akne oluşumuna sebep olan fazla yağlardan arınırken aynı zamanda kullandığımız antibakteriyel ürünler sayesinde, akne oluşumunu tetikleyen bakterilerden de arınır.

  Oldukça yumuşak bir bakım olan anında parlaklık cilt bakımımız ile solgun ve cansız görünümün giderilmesi amaçlanır. Besleyici içerikler ile hiperpigmentasyon azaltılırak ten rengi eşitlenir, cilt parlar ve canlanır.SONUÇ: Cildiniz parlar, solgun ve cansız görünüm giderilir.

  Anti-aging cilt bakım ritüelimiz ile kombine olarak uygulanan Scarlet-S tedavisiyle işlem sonunda cilt gözle görülür bir şekilde dolgunlaşır, ince çizgi/kırışıklıklarda azalma görülür.

  Cilt bakımı yelpazesinin neresinde olursanız olun – ister ara sıra bir leke ya da büyük bir sivilce patlaması ile uğraşıyor olun – sivilceye sahip olmak kuşkusuz hoş olmayan bir deneyimdir. 

  Cildimizin ihtiyaçları her mevsimde değişmekle birlikte yaz ayları güneşin zararlı etkilerine en çok maruz kaldığımız mevsimdir.

  Hydrafacial cilt bakımı gözle görülür kalıcı sonuçlar veren, etkisi anında hissedilebilir cihaz ile yapılan bir cilt bakım türüdür. 

  Lazer Epilasyon , Lazer ışınını doğru dalga boyunda kıl köküne ileterek, yeni kıl üretimini engellemek asıl amaçtır.
  İstenmeyen tüyleri yok etmek için kullanılan eski yöntemler oldukça ağrılı geçmekteydi.
  Cynosure alexandrite lazer ile koyu cilt tiplerinde, bronzlaşmış ciltlerin epilasyonunda, istenmeyen tüylere kalıcı çözümler sağlanmaktadır.
  Çift dalga boyuna sahip cihaz tüm cilt tipleri üzerinde etkili sonuçlar vermektedir.

  VenusLegacy™ cerrahi olmayan çevrenin küçültülmesi, selülitin azaltılması, cilt sıkılaşması ve kırışıklıkların azalması gibi zorlu yüz ve vücut estetiği ihtiyaçlarını etkin bir şekilde karşılayan, oldukça invaziv olmayan bir tıbbi cihazdır. Tedavi, herhangi bir kesinti olmaksızın rahattır ve tüm cilt tipleri için güvenlidir.