Medica Klinik Estetik

PRP

Platelet Rich Plasma (trombositlerden zengin plazma) kelimelerinin kısaltılması olan PRP kendi kanımızdan elde edilen trombosit bakımından zengin kan sıvısıdır.

PRP Nedir?

Uygulama yapılan bölgedeki cilt dokusunun hücresel üretimi düzenlenmekte, doku üretiminde artış ve canlanma sağlanmaktadır. İnce uçlu enjektör ile derinin altına uygulandığında yeni kollajen oluşumunu ve elastin artışını tetikler. Göz altı dahil tüm yüze uygulanan medikal bir işlemdir. Uygulama ile yüz, boyun, el ve vücuttaki ince çizgi ve kırışıklıkların giderilmesinin yanı sıra cilt gençleştirme, ciltteki akne ve leke izlerinin tedavisi amaçlanır.

PRP Nasıl Yapılır ?

Hastadan alınan az miktarda kan santrifüj edilerek trombositleri ayrıştırılır. Santrifüj işleminden sonra elde edilen trombositlerden zengin plazma, gerekli bölgelere uzman doktorumuz tarafından özel iğne ile enjekte edilerek uygulanır. Tedavinin canlandırıcı ve gençleştirici etkisi uygulamanın hemen ardından görülür.

PRP Ne İşe Yarar?

Farklı tipte PRP ürünleri genellikle yaraları iyileştirmek ve onarmak için enjeksiyonlar (aşılar) olarak verilir. Vücuttaki trombositlerin görevi, yaralandığında kanın pıhtılaşmasına yardımcı olmaktır. Trombositlerde bulunan sitokinler, yaraların onarılmasına ve iyileşmenin desteklenmesine yardımcı olabilir.

PRP İşlemi Hangi Sıklıkta Tekrarlanır?

Uzman doktorumuzun tarafından her hastaya özel bir tedavi planı belirlenmekle birlikte genellikle tedavinin yılda 3-4 kez tekrarlanması önerilir.
Diğer estetik uygulamaları ile kombine edilip etkisi arttırılabilecek bir tedavi yöntemidir. Cildin yapısına ve durumuna göre hekim tarafından belirlenen seanslar genelde 2-3 hafta aralıklarla 3-6 seans olarak uygulanır. 7-8 ay sonra idame seansı olarak işlem tekrar edilir.

PRP İŞLEMİ HANGİ SIKLIKLA TEKRARLANIR?

Uzman doktorumuzun tarafından her hastaya özel bir PRP tedavi planı belirlenmekle birlikte genellikle tedavinin yılda 3-4 kez tekrarlanması önerilir.

PRP İğnesi

Enjeksiyon sırasında ağrıyı en aza indirmek için 30 G iğne kullanılmasını öneriyoruz.

PRP Tüpü

Enjeksiyonu için gerekli olan doğru trombosit konsantrasyonunu elde etmek için PRP tüpleri gibi alet ve aksesuarlar gereklidir. Tedavinin genel amacı arasındaki farklara bağlı olarak, kullanılan alet ve aksesuarların tam türü değişebilir. Yine de bu işlem için kullanılan genellikle iki tür boru vardır bunlar
1. Vakumla kapatılmış kan santrifüj tüpleri
2. Kan toplama tüpleri
İşlem hazırlığında yer alan alet ve aksesuarların bulundurulması her zaman steril ve temiz bir ortamın minimum standartlarını karşılamalıdır.

PRP Fiyatları

Vücut çok esnektir ve çoğu zaman kendi kendini iyileştirebilir, ancak bazen biraz yardıma ihtiyacı vardır. Çoğu hasta 2 veya 3 enjeksiyondan sonra olumlu, uzun vadeli sonuçlar görmektedir. Hizmetlerimiz hakkında daha fazla bilgi için 0212-706-09-09 telefon numaramızı arayabilirsiniz.

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Aşırı saç dökülmesi, saç seyrelmesi ve saç dökülmesi yaşayan birçok kişiden biriyseniz, FUE Saç Ekimi(Foliküler Ünite Ekstraksiyonu) sizin için mükemmel bir seçenek olabilir.

50 milyondan fazla erkeğin saç seyrelmesi ile mücadele ettiği tahmin edilmektedir. 

Kaş Ekimi, estetik açıdan en zorlayıcı işlemlerden biridir,

Kaşın hassas kıllarının kaybı, aşırı cımbız, yaşlanma, beslenme yetersizliği veya hastalık nedeniyle oluşur ve yüzün tüm simetrisini ve ifadesini değiştirme eğiliminde olduğu için hasta için travmatik bir kayıptır. 


Erkeklerin en önemli 3 aksesuarı saç, sakal ve bıyıktır.

Bu girişimi, ömür boyu dökülmemeye kodlu alandan alınan sağlıklı saç köklerinin seyrelmiş olan bölgelere transfer işlemidir. Lokal anestezi altında 3 aşamadan oluşmaktadır.

DHI Saç Ekimi, Saçların tamamen kısaltıldığı tıraşlı ekimlerde, kişilerin saçlarının uzamasını beklemesi sosyal yaşamdaki konforunu etkilemektedir. 

Tıraşsız saç ekimi bu alanda saç nakli işlemlerinde tercih edilir ve doktor tarafından greft ihtiyacının düşük olduğu durumlarda planlanır. 

Adres : Maçka Cd. No: 17/A, 34360 Şişli/İstanbul Telefon : +90 212 706 09 09 Whatsapp : +90 533 956 87 55 E-Posta : [email protected]


  Hakkımızda

  Kliniğimiz İstanbul’un en seçkin ve prestijli lokasyonu Teşvikiye – Nişantaşı’nda yer almaktadır. Tıp ve sanatın estetiğini bir arada bulunduran ve sağlık alanındaki deneyim ve tecrübesini dünya standartlarında teknoloji ile hastalarına sunma felsefesini 20 yıldır sürdüren MEDICA TIP MERKEZİ, sağlık alanındaki birikimini medikal estetik alanına da taşıyarak MEDICA ESTETİK KLİNİĞİ’ni kurarak hizmet vermeye başlamıştır.

  Her şeyde olduğu gibi güzellik alanında da güven konusu çok önemlidir. Uygulanacak işlem veya işlemlerle ile ilgili tüm sorularınızı Uzman Dermatologlarımız ile açık dille ve sevgiyle yanıtlıyoruz. Çünkü biliyoruz ki bir kişinin aldığı hizmetten memnun kalması için kafasında soru işaretleri olmaması gerekir.

  Vizyonumuz

  • Dünyanın en güvenilir, saygın, yenilikçi estetik merkezi olmak.
  • Tüm faaliyetlerimizde sektör lideri olmayı taahhüt ederiz.
  • Hasta memnuniyeti : hastalarımızın tedavilerinden memnun olmalarını istiyoruz. Hastalarımızın doğal güzelliğini arttırmak için doğal görünümlü sonuçlar üretmeyi hedefliyoruz ve her şeyden çok hasta ve misafirlerimizin beklentilerini karşılamak istiyoruz.
  • Veri güvenliğine verdiğimiz titizlik sayesinde kişisel verileriniz önemle korunmaktadır.

  Akneli ciltler için doktorlarımız tarafından özel olarak tasarlanmış cilt bakımı ile cildiniz, gözenekleri tıkayarak akne oluşumuna sebep olan fazla yağlardan arınırken aynı zamanda kullandığımız antibakteriyel ürünler sayesinde, akne oluşumunu tetikleyen bakterilerden de arınır.

  Oldukça yumuşak bir bakım olan anında parlaklık cilt bakımımız ile solgun ve cansız görünümün giderilmesi amaçlanır. Besleyici içerikler ile hiperpigmentasyon azaltılırak ten rengi eşitlenir, cilt parlar ve canlanır.SONUÇ: Cildiniz parlar, solgun ve cansız görünüm giderilir.

  Anti-aging cilt bakım ritüelimiz ile kombine olarak uygulanan Scarlet-S tedavisiyle işlem sonunda cilt gözle görülür bir şekilde dolgunlaşır, ince çizgi/kırışıklıklarda azalma görülür.

  Cilt bakımı yelpazesinin neresinde olursanız olun – ister ara sıra bir leke ya da büyük bir sivilce patlaması ile uğraşıyor olun – sivilceye sahip olmak kuşkusuz hoş olmayan bir deneyimdir. 

  Cildimizin ihtiyaçları her mevsimde değişmekle birlikte yaz ayları güneşin zararlı etkilerine en çok maruz kaldığımız mevsimdir.

  Hydrafacial cilt bakımı gözle görülür kalıcı sonuçlar veren, etkisi anında hissedilebilir cihaz ile yapılan bir cilt bakım türüdür. 

  Lazer Epilasyon , Lazer ışınını doğru dalga boyunda kıl köküne ileterek, yeni kıl üretimini engellemek asıl amaçtır.
  İstenmeyen tüyleri yok etmek için kullanılan eski yöntemler oldukça ağrılı geçmekteydi.
  Cynosure alexandrite lazer ile koyu cilt tiplerinde, bronzlaşmış ciltlerin epilasyonunda, istenmeyen tüylere kalıcı çözümler sağlanmaktadır.
  Çift dalga boyuna sahip cihaz tüm cilt tipleri üzerinde etkili sonuçlar vermektedir.

  VenusLegacy™ cerrahi olmayan çevrenin küçültülmesi, selülitin azaltılması, cilt sıkılaşması ve kırışıklıkların azalması gibi zorlu yüz ve vücut estetiği ihtiyaçlarını etkin bir şekilde karşılayan, oldukça invaziv olmayan bir tıbbi cihazdır. Tedavi, herhangi bir kesinti olmaksızın rahattır ve tüm cilt tipleri için güvenlidir.