RİNOPLASTİ (BURUN ESTETİĞİ)

Rinoplasti Nedir?

 

Halk arasında “burun estetiği” olarak bilinen rinoplasti, burnun boyutundan ve şeklinden memnun olmayan hastalar için popüler bir seçenektir. Bununla birlikte, bu prosedürün bilinen kozmetik faydalarına ek olarak, rinoplasti çok yönlü bir uygulamaya dönüşmüştür. Travmatik bir yaralanma veya hastalıktan sonra burun fonksiyonunu iyileştirmek veya uykuyu ve egzersiz yeteneğini etkileyen solunum problemlerine yardımcı olmak gibi çok yönlü uygulamalara sahip olacak şekilde gelişmiştir. Bu prosedür, burnun yüzün geri kalanına göre oranını iyileştirerek veya burnun şeklini daha uygun bir forma veya daha iyi nefes alma işlevine değiştirerek yüz uyumunu artırabilir.

 

Rinoplastinin özellikle tedavi ettiği bazı şeyler şunlardır

 

Burnun büyüklüğü
Kambur veya yumru gibi burun profilinin konturu
Burun köprüsünün genişliği veya düzlüğü
Burun ucunun büyük görünmesi gibi daha küçük görünmesi
Burun deliklerinin açılma genişliği ve solunum fonksiyonu
Burnun sağ veya sol tarafları arasında farklılık gösteren özelliklerin simetrisi
Burun septumunun yeniden hizalanması
Rinoplastinin amacı, cilt tipi ve genel yüz yapısı dikkate alınarak, hastanın istediği görünüm ve fonksiyona göre burnu yeniden şekillendirmektir. Plastik cerrahlarımız, hastalara etkili ve kalıcı sonuçlar sağlamak için rinoplasti bilimi ve tekniklerini birleştirir.

 

Rinoplasti Ameliyatı

 

Rinoplasti genellikle 1,5 ila 3 saat sürer ve işlem genellikle ayakta yapılır. “Kapalı rinoplasti”, burun deliği içinde bir kesi yapılır. “Açık rinoplasti “de, burun delikleri arasındaki doku boyunca bir kesi yapılır. Bu kesikler çok iyi iyileşir ve zar zor görünür.

Sıvı rinoplasti veya cerrahi olmayan rinoplasti, hasta uyanıkken gerçekleştirilen bir dizi ofis içi prosedürdür. Enjekte edilebilir hyaluronik asit dolgu maddeleri, invaziv cerrahi olmadan burnun şeklini ve boyutunu değiştirmek için kullanılır.

 

Rinoplasti Sonrası

 
 

İyi beslenin ve bol sıvı tüketin

 

Meyve ve sebzeleri stoklayın ve emrinizde bol su bulundurun. Herhangi bir ameliyattan sonra, iyileşme moduna girerken vücudun kaynakları tükenecektir. Vücudunuza destek vermek için, besin açısından zengin gıdalarla yakıt aldığınızdan ve hem ameliyattan önce hem de sonra düzenli bir su kaynağı ile susuz kaldığınızdan emin olun.

Hafta boyunca rahatlayın

 

Ameliyatınızı bir tatile planlamak veya izin almak en iyisidir. Amaç, stres seviyelerini düşük tutmak ve vücudunuza iyileşmesi için ihtiyaç duyduğu tüm alanı vermektir.

 

Cildinizi doğrudan güneşe maruz kalmaktan koruyun

 

Burnunuzdaki iyileşen cilt özellikle güneş ışınlarının zararlı etkilerine karşı hassas olacaktır. Bronzlaşma veya yanma nedeniyle kalıcı renk değişikliği riskini en aza indirmek için, rinoplastiden sonra en az 8 hafta güneşten ve bronzlaşma salonlarından uzak durun.

 

Rahat bir pozisyonda uyuyun

 

Başınız biraz yukarıda olacak şekilde uyumak şişliği azaltmaya yardımcı olacak ve yeterli dinlenme yeteneğinizi kolaylaştıracaktır.

 

Rinoplasti Fiyatları

 

Rinoplasti Fiyatları hakkında daha fazla bilgi almak için 0212 706 09 09 telefon numaramızı arayabilir veya +90 533 956 87 55 ‘no lu Whatsapp numaramız ile iletişime geçebilirsiniz.

 

Yorum

E-mail adresiniz ve telefon numaranız paylaşılmaycaktır* gerekli alanları lütfen doldurunuz*

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Shopping Basket