Medica Klinik Estetik

Rinoplasti Nedir?

Halk arasında “burun estetiği” olarak bilinen rinoplasti, burnun boyutundan ve şeklinden memnun olmayan hastalar için popüler bir seçenektir. Bununla birlikte, bu prosedürün bilinen kozmetik faydalarına ek olarak, rinoplasti çok yönlü bir uygulamaya dönüşmüştür. Travmatik bir yaralanma veya hastalıktan sonra burun fonksiyonunu iyileştirmek veya uykuyu ve egzersiz yeteneğini etkileyen solunum problemlerine yardımcı olmak gibi çok yönlü uygulamalara sahip olacak şekilde gelişmiştir. Bu prosedür, burnun yüzün geri kalanına göre oranını iyileştirerek veya burnun şeklini daha uygun bir forma veya daha iyi nefes alma işlevine değiştirerek yüz uyumunu artırabilir.

Rinoplastinin özellikle tedavi ettiği bazı şeyler şunlardır

Burnun büyüklüğü
Kambur veya yumru gibi burun profilinin konturu
Burun köprüsünün genişliği veya düzlüğü
Burun ucunun büyük görünmesi gibi daha küçük görünmesi
Burun deliklerinin açılma genişliği ve solunum fonksiyonu
Burnun sağ veya sol tarafları arasında farklılık gösteren özelliklerin simetrisi
Burun septumunun yeniden hizalanması
Rinoplastinin amacı, cilt tipi ve genel yüz yapısı dikkate alınarak, hastanın istediği görünüm ve fonksiyona göre burnu yeniden şekillendirmektir. Plastik cerrahlarımız, hastalara etkili ve kalıcı sonuçlar sağlamak için rinoplasti bilimi ve tekniklerini birleştirir.

Rinoplasti Ameliyatı

Rinoplasti genellikle 1,5 ila 3 saat sürer ve işlem genellikle ayakta yapılır. “Kapalı rinoplasti”, burun deliği içinde bir kesi yapılır. “Açık rinoplasti “de, burun delikleri arasındaki doku boyunca bir kesi yapılır. Bu kesikler çok iyi iyileşir ve zar zor görünür.

Sıvı rinoplasti veya cerrahi olmayan rinoplasti, hasta uyanıkken gerçekleştirilen bir dizi ofis içi prosedürdür. Enjekte edilebilir hyaluronik asit dolgu maddeleri, invaziv cerrahi olmadan burnun şeklini ve boyutunu değiştirmek için kullanılır.

Rinoplasti Sonrası

İyi beslenin ve bol sıvı tüketin

Meyve ve sebzeleri stoklayın ve emrinizde bol su bulundurun. Herhangi bir ameliyattan sonra, iyileşme moduna girerken vücudun kaynakları tükenecektir. Vücudunuza destek vermek için, besin açısından zengin gıdalarla yakıt aldığınızdan ve hem ameliyattan önce hem de sonra düzenli bir su kaynağı ile susuz kaldığınızdan emin olun.

Hafta boyunca rahatlayın

Ameliyatınızı bir tatile planlamak veya izin almak en iyisidir. Amaç, stres seviyelerini düşük tutmak ve vücudunuza iyileşmesi için ihtiyaç duyduğu tüm alanı vermektir.

Cildinizi doğrudan güneşe maruz kalmaktan koruyun

Burnunuzdaki iyileşen cilt özellikle güneş ışınlarının zararlı etkilerine karşı hassas olacaktır. Bronzlaşma veya yanma nedeniyle kalıcı renk değişikliği riskini en aza indirmek için, rinoplastiden sonra en az 8 hafta güneşten ve bronzlaşma salonlarından uzak durun.

Rahat bir pozisyonda uyuyun

Başınız biraz yukarıda olacak şekilde uyumak şişliği azaltmaya yardımcı olacak ve yeterli dinlenme yeteneğinizi kolaylaştıracaktır.

Rinoplasti Fiyatları

Rinoplasti Fiyatları hakkında daha fazla bilgi almak için 0212 706 09 09 telefon numaramızı arayabilir veya +90 533 956 87 55 ‘no lu Whatsapp numaramız ile iletişime geçebilirsiniz.

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Aşırı saç dökülmesi, saç seyrelmesi ve saç dökülmesi yaşayan birçok kişiden biriyseniz, FUE Saç Ekimi(Foliküler Ünite Ekstraksiyonu) sizin için mükemmel bir seçenek olabilir.

50 milyondan fazla erkeğin saç seyrelmesi ile mücadele ettiği tahmin edilmektedir. 

Kaş Ekimi, estetik açıdan en zorlayıcı işlemlerden biridir,

Kaşın hassas kıllarının kaybı, aşırı cımbız, yaşlanma, beslenme yetersizliği veya hastalık nedeniyle oluşur ve yüzün tüm simetrisini ve ifadesini değiştirme eğiliminde olduğu için hasta için travmatik bir kayıptır. 


Erkeklerin en önemli 3 aksesuarı saç, sakal ve bıyıktır.

Bu girişimi, ömür boyu dökülmemeye kodlu alandan alınan sağlıklı saç köklerinin seyrelmiş olan bölgelere transfer işlemidir. Lokal anestezi altında 3 aşamadan oluşmaktadır.

DHI Saç Ekimi, Saçların tamamen kısaltıldığı tıraşlı ekimlerde, kişilerin saçlarının uzamasını beklemesi sosyal yaşamdaki konforunu etkilemektedir. 

Tıraşsız saç ekimi bu alanda saç nakli işlemlerinde tercih edilir ve doktor tarafından greft ihtiyacının düşük olduğu durumlarda planlanır. 

Adres : Maçka Cd. No: 17/A, 34360 Şişli/İstanbul Telefon : +90 212 706 09 09 Whatsapp : +90 533 956 87 55 E-Posta : [email protected]


  Hakkımızda

  Kliniğimiz İstanbul’un en seçkin ve prestijli lokasyonu Teşvikiye – Nişantaşı’nda yer almaktadır. Tıp ve sanatın estetiğini bir arada bulunduran ve sağlık alanındaki deneyim ve tecrübesini dünya standartlarında teknoloji ile hastalarına sunma felsefesini 20 yıldır sürdüren MEDICA TIP MERKEZİ, sağlık alanındaki birikimini medikal estetik alanına da taşıyarak MEDICA ESTETİK KLİNİĞİ’ni kurarak hizmet vermeye başlamıştır.

  Her şeyde olduğu gibi güzellik alanında da güven konusu çok önemlidir. Uygulanacak işlem veya işlemlerle ile ilgili tüm sorularınızı Uzman Dermatologlarımız ile açık dille ve sevgiyle yanıtlıyoruz. Çünkü biliyoruz ki bir kişinin aldığı hizmetten memnun kalması için kafasında soru işaretleri olmaması gerekir.

  Vizyonumuz

  • Dünyanın en güvenilir, saygın, yenilikçi estetik merkezi olmak.
  • Tüm faaliyetlerimizde sektör lideri olmayı taahhüt ederiz.
  • Hasta memnuniyeti : hastalarımızın tedavilerinden memnun olmalarını istiyoruz. Hastalarımızın doğal güzelliğini arttırmak için doğal görünümlü sonuçlar üretmeyi hedefliyoruz ve her şeyden çok hasta ve misafirlerimizin beklentilerini karşılamak istiyoruz.
  • Veri güvenliğine verdiğimiz titizlik sayesinde kişisel verileriniz önemle korunmaktadır.

  Akneli ciltler için doktorlarımız tarafından özel olarak tasarlanmış cilt bakımı ile cildiniz, gözenekleri tıkayarak akne oluşumuna sebep olan fazla yağlardan arınırken aynı zamanda kullandığımız antibakteriyel ürünler sayesinde, akne oluşumunu tetikleyen bakterilerden de arınır.

  Oldukça yumuşak bir bakım olan anında parlaklık cilt bakımımız ile solgun ve cansız görünümün giderilmesi amaçlanır. Besleyici içerikler ile hiperpigmentasyon azaltılırak ten rengi eşitlenir, cilt parlar ve canlanır.SONUÇ: Cildiniz parlar, solgun ve cansız görünüm giderilir.

  Anti-aging cilt bakım ritüelimiz ile kombine olarak uygulanan Scarlet-S tedavisiyle işlem sonunda cilt gözle görülür bir şekilde dolgunlaşır, ince çizgi/kırışıklıklarda azalma görülür.

  Cilt bakımı yelpazesinin neresinde olursanız olun – ister ara sıra bir leke ya da büyük bir sivilce patlaması ile uğraşıyor olun – sivilceye sahip olmak kuşkusuz hoş olmayan bir deneyimdir. 

  Cildimizin ihtiyaçları her mevsimde değişmekle birlikte yaz ayları güneşin zararlı etkilerine en çok maruz kaldığımız mevsimdir.

  Hydrafacial cilt bakımı gözle görülür kalıcı sonuçlar veren, etkisi anında hissedilebilir cihaz ile yapılan bir cilt bakım türüdür. 

  Lazer Epilasyon , Lazer ışınını doğru dalga boyunda kıl köküne ileterek, yeni kıl üretimini engellemek asıl amaçtır.
  İstenmeyen tüyleri yok etmek için kullanılan eski yöntemler oldukça ağrılı geçmekteydi.
  Cynosure alexandrite lazer ile koyu cilt tiplerinde, bronzlaşmış ciltlerin epilasyonunda, istenmeyen tüylere kalıcı çözümler sağlanmaktadır.
  Çift dalga boyuna sahip cihaz tüm cilt tipleri üzerinde etkili sonuçlar vermektedir.

  VenusLegacy™ cerrahi olmayan çevrenin küçültülmesi, selülitin azaltılması, cilt sıkılaşması ve kırışıklıkların azalması gibi zorlu yüz ve vücut estetiği ihtiyaçlarını etkin bir şekilde karşılayan, oldukça invaziv olmayan bir tıbbi cihazdır. Tedavi, herhangi bir kesinti olmaksızın rahattır ve tüm cilt tipleri için güvenlidir.