SAKAL EKİMİ

Sakal Ekimi Nedir?

Erkeklerin en önemli 3 aksesuarı saç, sakal ve bıyıktır.Bu girişimi, ömür boyu dökülmemeye kodlu alandan alınan sağlıklı saç köklerinin seyrelmiş olan bölgelere transfer işlemidir.

Lokal anestezi altında 3 aşamadan oluşmaktadır.
Genetik faktörler, hastalıklar, ilaç kullanımı, çevresel faktörler, sonradan yaşanan kazalar gibi sebeplerden kayıplar olabilir. Sakallarınızda başlayan dökülmeler ilerleyen zamanlarda seyrelme, açıklık, yara izi gibi sonuçlar doğurabilir. Sakal ve bıyık ekimi sakalda bölgesel açılmalar olan yerlere uygulandığı gibi geçirilen kaza sonucu oluşan yara izlerine de ekim yapılır ve iki kulak arasındaki ense üstündeki bölgesinden saç kökleri tek tek toplanarak ekim gerçekleştirilir.

Sakal Ekimi Sonrası

 

Ekim Uygulaması kalıcı bir uygulamadır. Uygulama sonrasında kendi saç köklerinizden alınan kök hücreler ekildiği için doğal bir görünüm ile ortaya çıkan sakallar ömür boyu kalıcıdır. Kalıcı bir çözüm isteyen herkesin çözümü olan ekim uygulaması sonrası bir iki hafta içinde kabuklanma yaşanarak sakallar dökülür. Ama bu beklenen bir dökülmedir ve 2-3 ay arasında sakallar doğal bir çıkış hızı ile kalıcı olarak çıkmaya başlar.
Hiç bıyığı olmayan birine 500-1.000 greft (kök) ekildiğinde köse görüntüsü gider. Ekim sonrasında berberin tıraş esnasında anlayamayacağı kadar doğal bir görünüm elde edilir.

Bıyık, sakal, favori ekimlerinde kıl kökü alınan alan ve ekim yapılan alan 3 gün sonra yıkanır. Yıkama sonrası ekilen sakallar görünür hale gelir ve 2-3 günlük sakal görüntüsü oluşur. 6-7 gün sonrasında kızarıklıklar ortadan kalkar.
3 haftadan sonra ekilen sakal ve bıyığın bir kısmında dökülme olabilir. Bu dökülme geçicidir, 4-6 ay sonra dökülenlerin tamamı yeniden çıkar.
Ekimden sonra uzamaya devam eden sakal, favori ve bıyık 10. günden sonra makas ile kısaltılır.
Sakal, bıyık ve favori ekimleri lokal anestezi ile yapılır, ağrı şişme olmaz.

Sakal Ekimi Nasıl Yapılır

 

Vücudunuzun diğer bölgelerinden (normalde çenenizin altında veya başınızın arkasında) tüylerin alınması ve yüzünüze yerleştirilmesi işlemidir. Ortalama olarak 4.000 ila 7.000 saç teli arka arkaya ekilebilir. Sakalın doğal görünmesini sağlamak için bazı cerrahlar her greft için iki kıl kullanabilir.

Sakal Ekimi Fiyat

 

Tedavinin maliyeti Uzman Doktorlarımız tarafından muayene edilip sizin için ihtiyaç duyulan greft sayısına bağlıdır. Hizmetlerimiz hakkında daha fazla bilgi için +90 212-706-09-09 numaralı telefonumuzu arayabilirsiniz.

 

Yorum

E-mail adresiniz ve telefon numaranız paylaşılmaycaktır* gerekli alanları lütfen doldurunuz*

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Shopping Basket