Medica Estetik Kliniği

Scarlet S ile Ameliyatsız Yüz Germe

Özel tasarlanmış altın mikro iğneli radyofrekans yöntemi Scarlet S, ameliyatsız total yüz germe konusunda en etkili uygulamaların başında gelir. Scarlet S’in saçlı deriye de güvenle uygulanabilmesi sayesinde Ballerina Lift uygulaması ile kaş kaldırma etkisi de oldukça başarılıdır.
Enjeksiyonsuz, ameliyatsız yüz germe etkisi için, altın mikro iğneler cilt altını radyofrekans dalgalarıyla uyararak kolajen ve elastin üretimini arttırır.
Scarlet S’in 3,5mm’ye kadar cilt altına inebilen altın iğneleri geçtiği bölgenin tamamına radyofrekans enerjisi ile yaratılan termal etki ciltte kontrollü hasar oluşturarak kolajen liflerini uyarır.

Scarlet S’in altın iğneleri ile ciltte açılan mikro kanallara, işlem sonrasında vitamin serumları, PRP ve Somon DNA uygulanması işlemin başarısını arttırır. Bu kombine tedavi sayesinde Scarlet S ile cildin yeni kolajen sentezi gerçekleşirken, işlem sonrasında cilde verilen vitaminler, PRP ve Somon DNA ile hücresel destek de sağlanır.

Scarlet S ile ameliyatsız total yüz germe dışında elastikiyet kaybı tedavisi, yara ve akne izi tedavisi, boyun ve gıdı toparlama, gözenek küçültme, leke tedavisi (güneş, hormonal, yaşlılık lekeleri) tedavileri de oldukça başarılı bir şekilde uygulanır.

Scarlet S son derece güvenli ve kolay bir uygulamadır, işlem öncesinde uygulanan anestezik krem ile uygulama sırasında hiçbir ağrı hissedilmez.
Uzman bir doktor tarafından tedavi öncesinde giriş yapılacak bölgelere ve uygulama derecelerine karar verilir.
Uzman doktorun uygulama yapılacak kişinin ihtiyacına göre belirlediği protokole uygun olarak gerçekleştirilen Scarlet S uygulaması ile altın mikro iğneler kullanılarak cilt altına verilen fraksiyonel radyofrekans sayesinde cildin tüm katmanlarında etkili tedavi gerçekleştirilir.

Scarlet S kimlere uygulanır?

Scarlet S, kadın-erkek, tüm yaş gruplarına ve tüm cilt tiplerine yaz-kış uygulanabilir. Ancak özellikle ameliyatsız cilt gençleştirme ve cilt sıkılaştırma ihtiyacı bulunan kişilere, ayrıca yüz kontürünü belirginleştirmek ve ince kırışıklıklarını yok etmek isteyenlere uygulanır.
Ameliyatsız yüz germe ve kırışıklık tedavilerine ek olarak Scarlet S, elastikiyet kaybı tedavisi, yara ve akne izi tedavisi, boyun ve gıdı toparlama, gözenek küçültme, leke tedavisi (güneş, hormonal, yaşlılık lekeleri)’nde de oldukça etkilidir.

Scarlet S işlemi ne kadar sürer? Kaç Seans Uygulanır?

Scarlet S işlemi süresi, uygulandığı bölgeye ve birlikte uygulandığı diğer tedavilere bağlı olarak değişkenlik gösterse de ortalama 30-45 dakika sürer. Scarlet S tedavisinin 1 ay arayla 3 seans uygulanması idealdir. İşlemin ciltte yarattığı etki ilk seansın ardından hemen görülmekle birlikte etki kademeli olarak her seanstan sonra artar. Tedavi etkisini ortalama 1 yıl boyunca korur.

Scarlet S Uygulaması Sonrasında Herhangi bir Bakım Gerekir mi?

Tedavi sonrasında iğne izi kalmaz, kanama ve morarmalar olmaz sadece uygulamadan sonraki 1-2 saat süren hafif bir kızarıklık görülür. Cildin iyi nemlendirilmesi ve güneş koruyucu kullanılması önerilir.

Soru - Cevap

E-posta hesabınız ve Telefon numaranız yayımlanmayacak.

Aşırı saç dökülmesi, saç seyrelmesi ve saç dökülmesi yaşayan birçok kişiden biriyseniz, FUE Saç Ekimi(Foliküler Ünite Ekstraksiyonu) sizin için mükemmel bir seçenek olabilir.

50 milyondan fazla erkeğin saç seyrelmesi ile mücadele ettiği tahmin edilmektedir. 

Kaş Ekimi, estetik açıdan en zorlayıcı işlemlerden biridir,

Kaşın hassas kıllarının kaybı, aşırı cımbız, yaşlanma, beslenme yetersizliği veya hastalık nedeniyle oluşur ve yüzün tüm simetrisini ve ifadesini değiştirme eğiliminde olduğu için hasta için travmatik bir kayıptır. 


Erkeklerin en önemli 3 aksesuarı saç, sakal ve bıyıktır.

Bu girişimi, ömür boyu dökülmemeye kodlu alandan alınan sağlıklı saç köklerinin seyrelmiş olan bölgelere transfer işlemidir. Lokal anestezi altında 3 aşamadan oluşmaktadır.

DHI Saç Ekimi, Saçların tamamen kısaltıldığı tıraşlı ekimlerde, kişilerin saçlarının uzamasını beklemesi sosyal yaşamdaki konforunu etkilemektedir. 

Tıraşsız saç ekimi bu alanda saç nakli işlemlerinde tercih edilir ve doktor tarafından greft ihtiyacının düşük olduğu durumlarda planlanır. 

Adres : Maçka Cd. No: 17/A, 34360 Şişli/İstanbul

Telefon : +90 212 706 09 09

Whatsapp : +90 533 956 87 55

E-Posta : [email protected]


  Hakkımızda

  Kliniğimiz İstanbul’un en seçkin ve prestijli lokasyonu Teşvikiye – Nişantaşı’nda yer almaktadır. Tıp ve sanatın estetiğini bir arada bulunduran ve sağlık alanındaki deneyim ve tecrübesini dünya standartlarında teknoloji ile hastalarına sunma felsefesini 20 yıldır sürdüren MEDICA TIP MERKEZİ, sağlık alanındaki birikimini medikal estetik alanına da taşıyarak MEDICA ESTETİK KLİNİĞİ’ni kurarak hizmet vermeye başlamıştır.

  Her şeyde olduğu gibi güzellik alanında da güven konusu çok önemlidir. Uygulanacak işlem veya işlemlerle ile ilgili tüm sorularınızı Uzman Dermatologlarımız ile açık dille ve sevgiyle yanıtlıyoruz. Çünkü biliyoruz ki bir kişinin aldığı hizmetten memnun kalması için kafasında soru işaretleri olmaması gerekir.

  Vizyonumuz

  • Dünyanın en güvenilir, saygın, yenilikçi estetik merkezi olmak.
  • Tüm faaliyetlerimizde sektör lideri olmayı taahhüt ederiz.
  • Hasta memnuniyeti : hastalarımızın tedavilerinden memnun olmalarını istiyoruz. Hastalarımızın doğal güzelliğini arttırmak için doğal görünümlü
   sonuçlar üretmeyi hedefliyoruz ve her şeyden çok hasta ve misafirlerimizin beklentilerini karşılamak istiyoruz.
  • Veri güvenliğine verdiğimiz titizlik sayesinde kişisel verileriniz önemle korunmaktadır.

  Akneli ciltler için doktorlarımız tarafından özel olarak tasarlanmış cilt bakımı ile cildiniz, gözenekleri tıkayarak akne oluşumuna sebep olan fazla yağlardan arınırken aynı zamanda kullandığımız antibakteriyel ürünler sayesinde, akne oluşumunu tetikleyen bakterilerden de arınır.

  Oldukça yumuşak bir bakım olan anında parlaklık cilt bakımımız ile solgun ve cansız görünümün giderilmesi amaçlanır. Besleyici içerikler ile hiperpigmentasyon azaltılırak ten rengi eşitlenir, cilt parlar ve canlanır.SONUÇ: Cildiniz parlar, solgun ve cansız görünüm giderilir.

  Anti-aging cilt bakım ritüelimiz ile kombine olarak uygulanan Scarlet-S tedavisiyle işlem sonunda cilt gözle görülür bir şekilde dolgunlaşır, ince çizgi/kırışıklıklarda azalma görülür.

  Cilt bakımı yelpazesinin neresinde olursanız olun – ister ara sıra bir leke ya da büyük bir sivilce patlaması ile uğraşıyor olun – sivilceye sahip olmak kuşkusuz hoş olmayan bir deneyimdir. 

  Cildimizin ihtiyaçları her mevsimde değişmekle birlikte yaz ayları güneşin zararlı etkilerine en çok maruz kaldığımız mevsimdir.

  Hydrafacial cilt bakımı gözle görülür kalıcı sonuçlar veren, etkisi anında hissedilebilir cihaz ile yapılan bir cilt bakım türüdür. 

  Lazer Epilasyon , Lazer ışınını doğru dalga boyunda kıl köküne ileterek, yeni kıl üretimini engellemek asıl amaçtır.
  İstenmeyen tüyleri yok etmek için kullanılan eski yöntemler oldukça ağrılı geçmekteydi.
  Cynosure alexandrite lazer ile koyu cilt tiplerinde, bronzlaşmış ciltlerin epilasyonunda, istenmeyen tüylere kalıcı çözümler sağlanmaktadır.
  Çift dalga boyuna sahip cihaz tüm cilt tipleri üzerinde etkili sonuçlar vermektedir.

  VenusLegacy™ cerrahi olmayan çevrenin küçültülmesi, selülitin azaltılması, cilt sıkılaşması ve kırışıklıkların azalması gibi zorlu yüz ve vücut estetiği ihtiyaçlarını etkin bir şekilde karşılayan, oldukça invaziv olmayan bir tıbbi cihazdır. Tedavi, herhangi bir kesinti olmaksızın rahattır ve tüm cilt tipleri için güvenlidir.