Medica Klinik Estetik

Tip Plasti - Burun Ucu Estetiği

Burun ucundaki şekil bozukluğunu gidermek için uygulanır.

Sedasyon veya lokal anestezi altında yapılır.

Ameliyat ortalama 20-30 dakika sürer.

Aynı gün eve dönülür.

Görünür hiçbir iz kalmaz.

Ağrı hissedilmez. Ameliyat sonrası 7. gün kağıt flaster çıkarılır.

Tip Plasti – Burun estetiği ameliyatı kimlere uygulanır?

Burun şekli, yüzün karakterini belirleyen önemli unsurlardan biridir. Görsel olarak burnun üçgen bir forma sahip olması gerekir. Burnun ideal şeklini bozan faktörler kemik yapısı, deri altındaki yumuşak doku fazlalığı ve burun derisi kalınlığıdır. Burun estetiği girişimlerinin tamamında öncelikle burnu oluşturan kemik, mukoza, kıkırdak ve deri yapıları değerlendirilmelidir.

Bu değerlendirmenin sonucunda deformite eğer sadece burun ucunda ve kıkırdaklarda ise yapılması gereken operasyon tip plastidir. Tip plasti, burun kemiğinde problemi olmayan, sadece burun ucu genişliğinden veya düşüklüğünden rahatsız olan kişilerde tercih edilir. Tip plasti ile doğal burun estetiği sonuçları elde etmek mümkündür. Tip plasti ameliyatının tercih edildiği hastalarda sıklıkla görülen şikayet burun ucundaki düşüklük, burun ucundaki belirsizlik, yayvanlık, burun kanatlarının olması gerekenden geniş olması, burun ucundaki kıkırdak problemleri ve burun ucunun ayrık olmasıdır.

Tip plasti – Burun ucu estetiği ameliyatı nasıl yapılır?

Burun ucu estetiği, sedasyon ve lokal anestezi altında gerçekleştirilen basit bir burun ameliyatıdır. Tip plasti ameliyatında, burun kemiğine hiç bir müdahale yapılmadan sadece burun ucundaki kıkırdaklar inceltilip yeniden şekillendirilir, burun sırtında çıkıntılı görüntüye sebep olan ‘hump’ törpülenebilir.

Tip plasti – Burun ucu estetiği ameliyatı ne kadar sürer?

Tip plasti, ortalama 20-30 dakika süren bir ameliyattır. Kişi aynı gün evine dönebilir.

Tip plasti operasyonu sonrasında burnun nasıl görüneceğini önceden bilmek mümkün müdür?

Muayene öncesinde hastanın 3D görüntüleme sisteminde fotoğrafı çekilir. Doktor ile birlikte hastanın yüzü ile orantılı, doğal bir burun tasarlanır. Böylelikle kişi, burun ucu ameliyatı sonrasında burnunun nasıl görüneceği konusunda fikir sahibi olur.

Tip plasti – Burun ucu estetiği sonrasında normal hayata ne zaman dönülür?

Burun estetiği ameliyatı sonrasındahasta normal hayatına aynı gün dönebilir. Operasyonunun bitiminde 1 gün sonra çıkarılacak silikon tamponlar kullanılır. Burnun yeni formunu korumak için flaster kullanılır. Bu flaster 7. gün çıkarılır. Burunda 7 gün duran flasterler hastanın günlük hayatını etkilemez.

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Aşırı saç dökülmesi, saç seyrelmesi ve saç dökülmesi yaşayan birçok kişiden biriyseniz, FUE Saç Ekimi(Foliküler Ünite Ekstraksiyonu) sizin için mükemmel bir seçenek olabilir.

50 milyondan fazla erkeğin saç seyrelmesi ile mücadele ettiği tahmin edilmektedir. 

Kaş Ekimi, estetik açıdan en zorlayıcı işlemlerden biridir,

Kaşın hassas kıllarının kaybı, aşırı cımbız, yaşlanma, beslenme yetersizliği veya hastalık nedeniyle oluşur ve yüzün tüm simetrisini ve ifadesini değiştirme eğiliminde olduğu için hasta için travmatik bir kayıptır. 


Erkeklerin en önemli 3 aksesuarı saç, sakal ve bıyıktır.

Bu girişimi, ömür boyu dökülmemeye kodlu alandan alınan sağlıklı saç köklerinin seyrelmiş olan bölgelere transfer işlemidir. Lokal anestezi altında 3 aşamadan oluşmaktadır.

DHI Saç Ekimi, Saçların tamamen kısaltıldığı tıraşlı ekimlerde, kişilerin saçlarının uzamasını beklemesi sosyal yaşamdaki konforunu etkilemektedir. 

Tıraşsız saç ekimi bu alanda saç nakli işlemlerinde tercih edilir ve doktor tarafından greft ihtiyacının düşük olduğu durumlarda planlanır. 

Adres : Maçka Cd. No: 17/A, 34360 Şişli/İstanbul Telefon : +90 212 706 09 09 Whatsapp : +90 533 956 87 55 E-Posta : [email protected]


  Hakkımızda

  Kliniğimiz İstanbul’un en seçkin ve prestijli lokasyonu Teşvikiye – Nişantaşı’nda yer almaktadır. Tıp ve sanatın estetiğini bir arada bulunduran ve sağlık alanındaki deneyim ve tecrübesini dünya standartlarında teknoloji ile hastalarına sunma felsefesini 20 yıldır sürdüren MEDICA TIP MERKEZİ, sağlık alanındaki birikimini medikal estetik alanına da taşıyarak MEDICA ESTETİK KLİNİĞİ’ni kurarak hizmet vermeye başlamıştır.

  Her şeyde olduğu gibi güzellik alanında da güven konusu çok önemlidir. Uygulanacak işlem veya işlemlerle ile ilgili tüm sorularınızı Uzman Dermatologlarımız ile açık dille ve sevgiyle yanıtlıyoruz. Çünkü biliyoruz ki bir kişinin aldığı hizmetten memnun kalması için kafasında soru işaretleri olmaması gerekir.

  Vizyonumuz

  • Dünyanın en güvenilir, saygın, yenilikçi estetik merkezi olmak.
  • Tüm faaliyetlerimizde sektör lideri olmayı taahhüt ederiz.
  • Hasta memnuniyeti : hastalarımızın tedavilerinden memnun olmalarını istiyoruz. Hastalarımızın doğal güzelliğini arttırmak için doğal görünümlü sonuçlar üretmeyi hedefliyoruz ve her şeyden çok hasta ve misafirlerimizin beklentilerini karşılamak istiyoruz.
  • Veri güvenliğine verdiğimiz titizlik sayesinde kişisel verileriniz önemle korunmaktadır.

  Akneli ciltler için doktorlarımız tarafından özel olarak tasarlanmış cilt bakımı ile cildiniz, gözenekleri tıkayarak akne oluşumuna sebep olan fazla yağlardan arınırken aynı zamanda kullandığımız antibakteriyel ürünler sayesinde, akne oluşumunu tetikleyen bakterilerden de arınır.

  Oldukça yumuşak bir bakım olan anında parlaklık cilt bakımımız ile solgun ve cansız görünümün giderilmesi amaçlanır. Besleyici içerikler ile hiperpigmentasyon azaltılırak ten rengi eşitlenir, cilt parlar ve canlanır.SONUÇ: Cildiniz parlar, solgun ve cansız görünüm giderilir.

  Anti-aging cilt bakım ritüelimiz ile kombine olarak uygulanan Scarlet-S tedavisiyle işlem sonunda cilt gözle görülür bir şekilde dolgunlaşır, ince çizgi/kırışıklıklarda azalma görülür.

  Cilt bakımı yelpazesinin neresinde olursanız olun – ister ara sıra bir leke ya da büyük bir sivilce patlaması ile uğraşıyor olun – sivilceye sahip olmak kuşkusuz hoş olmayan bir deneyimdir. 

  Cildimizin ihtiyaçları her mevsimde değişmekle birlikte yaz ayları güneşin zararlı etkilerine en çok maruz kaldığımız mevsimdir.

  Hydrafacial cilt bakımı gözle görülür kalıcı sonuçlar veren, etkisi anında hissedilebilir cihaz ile yapılan bir cilt bakım türüdür. 

  Lazer Epilasyon , Lazer ışınını doğru dalga boyunda kıl köküne ileterek, yeni kıl üretimini engellemek asıl amaçtır.
  İstenmeyen tüyleri yok etmek için kullanılan eski yöntemler oldukça ağrılı geçmekteydi.
  Cynosure alexandrite lazer ile koyu cilt tiplerinde, bronzlaşmış ciltlerin epilasyonunda, istenmeyen tüylere kalıcı çözümler sağlanmaktadır.
  Çift dalga boyuna sahip cihaz tüm cilt tipleri üzerinde etkili sonuçlar vermektedir.

  VenusLegacy™ cerrahi olmayan çevrenin küçültülmesi, selülitin azaltılması, cilt sıkılaşması ve kırışıklıkların azalması gibi zorlu yüz ve vücut estetiği ihtiyaçlarını etkin bir şekilde karşılayan, oldukça invaziv olmayan bir tıbbi cihazdır. Tedavi, herhangi bir kesinti olmaksızın rahattır ve tüm cilt tipleri için güvenlidir.