TİP PLASTİ (BURUN UCU ESTETİĞİ)

Burun ucundaki şekil bozukluğunu gidermek için uygulanır.

Sedasyon veya lokal anestezi altında yapılır.

Ameliyat ortalama 20-30 dakika sürer.

Aynı gün eve dönülür.

Görünür hiçbir iz kalmaz.

Ağrı hissedilmez. Ameliyat sonrası 7. gün kağıt flaster çıkarılır.

 

Tip Plasti – Burun estetiği ameliyatı kimlere uygulanır?

 

Burun şekli, yüzün karakterini belirleyen önemli unsurlardan biridir. Görsel olarak burnun üçgen bir forma sahip olması gerekir. Burnun ideal şeklini bozan faktörler kemik yapısı, deri altındaki yumuşak doku fazlalığı ve burun derisi kalınlığıdır. Burun estetiği girişimlerinin tamamında öncelikle burnu oluşturan kemik, mukoza, kıkırdak ve deri yapıları değerlendirilmelidir.

 

Bu değerlendirmenin sonucunda deformite eğer sadece burun ucunda ve kıkırdaklarda ise yapılması gereken operasyon tip plastidir. Tip plasti, burun kemiğinde problemi olmayan, sadece burun ucu genişliğinden veya düşüklüğünden rahatsız olan kişilerde tercih edilir. Tip plasti ile doğal burun estetiği sonuçları elde etmek mümkündür. Tip plasti ameliyatının tercih edildiği hastalarda sıklıkla görülen şikayet burun ucundaki düşüklük, burun ucundaki belirsizlik, yayvanlık, burun kanatlarının olması gerekenden geniş olması, burun ucundaki kıkırdak problemleri ve burun ucunun ayrık olmasıdır.

Tip plasti – Burun ucu estetiği ameliyatı nasıl yapılır?

 

Burun ucu estetiği, sedasyon ve lokal anestezi altında gerçekleştirilen basit bir burun ameliyatıdır. Tip plasti ameliyatında, burun kemiğine hiç bir müdahale yapılmadan sadece burun ucundaki kıkırdaklar inceltilip yeniden şekillendirilir, burun sırtında çıkıntılı görüntüye sebep olan ‘hump’ törpülenebilir.

Tip plasti – Burun ucu estetiği ameliyatı ne kadar sürer?

 

Tip plasti, ortalama 20-30 dakika süren bir ameliyattır. Kişi aynı gün evine dönebilir.

Tip plasti operasyonu sonrasında burnun nasıl görüneceğini önceden bilmek mümkün müdür?

 

Muayene öncesinde hastanın 3D görüntüleme sisteminde fotoğrafı çekilir. Doktor ile birlikte hastanın yüzü ile orantılı, doğal bir burun tasarlanır. Böylelikle kişi, burun ucu ameliyatı sonrasında burnunun nasıl görüneceği konusunda fikir sahibi olur.

 

Tip plasti – Burun ucu estetiği sonrasında normal hayata ne zaman dönülür?

 

Burun estetiği ameliyatı sonrasındahasta normal hayatına aynı gün dönebilir. Operasyonunun bitiminde 1 gün sonra çıkarılacak silikon tamponlar kullanılır. Burnun yeni formunu korumak için flaster kullanılır. Bu flaster 7. gün çıkarılır. Burunda 7 gün duran flasterler hastanın günlük hayatını etkilemez.

 

Yorum

E-mail adresiniz ve telefon numaranız paylaşılmaycaktır* gerekli alanları lütfen doldurunuz*

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Shopping Basket