Medica Klinik Estetik

VENUS LEGACY İLE DAHA SIKI BİR CİLT VE SELÜLİT GÖRÜNTÜSÜNDE AZALMA

VENUS LEGACY NEDİR ?

VenusLegacy™ cerrahi olmayan çevrenin küçültülmesi, selülitin azaltılması, cilt sıkılaşması ve kırışıklıkların azalması gibi zorlu yüz ve vücut estetiği ihtiyaçlarını etkin bir şekilde karşılayan, oldukça invaziv olmayan bir tıbbi cihazdır. Tedavi, herhangi bir kesinti olmaksızın rahattır ve tüm cilt tipleri için güvenlidir.

SELÜLİT NEDİR? VENUS LEGACY SELÜLİTİ NASIL TEDAVİ EDER?

Selülit bir ‘yağ’ problemi değildir, dermatolojik ve hücresel bir problemdir. Bu sebeple kullanılan metodlar, yağ hücreleri yerine cildin sıkılığını sağlayan fibroblastların ve cilt hücrelerinin güçlendirilmesini hedeflemelidir.
Sağlıklı bir ciltte, cildin dermis katmanında bulunan fibroblastlar cildi sıkılaştırıcı iskeletleri üretirler.
Fibroblastlar tarafından üretilen sıkılaştırıcı iskeletler sayesinde yağ hücreleri şişmez veya kümeleşmez, en önemlisi selülite yol açmaz.
Sağlıksız bir ciltte, cildin sıkılığını sağlayan cildin dermis katmanında bulunan fibroblastların hasar görmüş olması sebebiyle cilt altı yağlar şişmeye başlayarak çevrelerinde lifli kümeler oluşur, yani selülit ortaya çıkar.

Yağ hücrelerinin çevrili olduğu, hücrelerin yerinde durmasını sağlayan septum denen lifli şeritler, hücreler zarar gördüğünde sertleşir ve katılaşır bu nedenle yağ hücrelerini yerinde tutma kabiliyetini kaybeder ve yağ hücreleri şişerek genleşir bu nedenle selülit ortaya çıkar.
Venus Legacy, Pulslu Manyetik Alan Teknolojisi ile fibroblast üretimini canlandırır bu sayede yağ hücrelerini çevreleyen fibroblastlar güçlenerek selülit görünümü yok olur.
Ayrıca Vari-Pulse sistemi ile sağlanan lenf drenajı sayesinde kan dolaşımı düzenlenir
Yenilikçi VARIPULSE teknolojisi sayesinde lipoliz etkisi artar ve daha derin pulslu manyetik alan enerji nüfuzunu sağlar. Bu sayede artan kan dolaşımı ve uyarılan lenfatik drenaj sayesinde selülit görünümü azalır.

VENUS LEGACY NASIL ÇALIŞIR?

Venüs Legacy, Multi-Polar Radyo Frekansı (RF), Pulslu Elektro Manyetik Alanlar (PEMF) ve VariPulse™ Teknolojisi (VP) ile gerçek zamanda Termal Geri Bildirim sistemine sahiptir.
Multi-Polar Radyo Frekansı, homojen ısı dağılımı sayesinde ciltte sıkılaşma, kırışıklıklarda gözle görünür azalma ve dokuda toparlanma sağlar.
Pulslu Manyetik Alanlar Teknolojisi, kolajen sentezini hızlandırarak doku toparlanmasını destekler ve fibroblast üretiminin hareketlenmesi ile uzun süreli ve kalıcı sonuçlar sağlar.
Vari-Puls sistemi lenf drenajı sağladığı için dolaşımı düzenler ve selülit görünümünü azaltır.
Ayrıca Vari-Pulse sistemi ile sağlanan lenf drenajı sayesinde kan dolaşımı düzenlenir

VENUS LEGACY’Yİ KİMLER YAPTIRABİLİR?

Selülit, ciltte sarkma, gevşek cilt dokusu, fazla yağ problemi olan herkese Venus Legacy tedavisi uygulanabilir.

VENUS LEGACY NASIL UYGULANIR? UYGULAMAYI KİM GERÇEKLEŞTİRİR? UYGULAMA SÜRESİ NEDİR?

Venus Legacy™ tüm vücut, bölgesel, tüm yüz ya da boyun bölgesi olarak uygulanabilir.
Uygulama uzman estetisyen tarafından yapılır.
5 gün arayla uygulama tekrarı öngörülür, ancak aynı gün birkaç farklı bölgede işlem yapılabilir.
Uygulama süreleri bölgeye göre değişiklik göstermekle birlikte;
– alt yüz ve gıdı uygulaması 20-30 dakika,
– göbek 20-30 dakika,
– bacak 60 dakika,
– kol 20-40 dakika arası sürmektedir.

VENUS LEGACY YÜZE NASIL UYGULANIR?

Venus Legacy ile 10 seanslık tedavi programı sonrasında kırışıklıklarda gözle görülür azalma sağlanır. (10 seanslık tedavi programı sonrasında)

Tıbbi estetik sektöründe Gelişmiş VariPulse™ kullanan tek cihaz olan Venus Legacy 4D yüz aplikatörü ile elastikiyetini kaybetmiş, kolajen yapısı zayıflamış ve belirli yağ kümelerinin arttığı bölgelerde radyo frekans dalgalarıyla elastin ve kolajen üretimini tetikler. Böylece cildin doğal sıkılaşma mekanizmasının çalışmasını sağlar.

VENUS LEGACY HANGİ BÖLGELERE UYGULANIR?

Karın ve sırt – Bölgesel İncelme

Bacak – Bölgesel incelme ve selülit bakımı

Kol – Sarkmaların toparlanması ve incelme

Kalça – Selülit tedavisi, sıkılaştırma ve toparlama

Alt Yüz ve gıdı – Yanak ve gıdı inceltme, kırışıklık tedavisi

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Aşırı saç dökülmesi, saç seyrelmesi ve saç dökülmesi yaşayan birçok kişiden biriyseniz, FUE Saç Ekimi(Foliküler Ünite Ekstraksiyonu) sizin için mükemmel bir seçenek olabilir.

50 milyondan fazla erkeğin saç seyrelmesi ile mücadele ettiği tahmin edilmektedir. 

Kaş Ekimi, estetik açıdan en zorlayıcı işlemlerden biridir,

Kaşın hassas kıllarının kaybı, aşırı cımbız, yaşlanma, beslenme yetersizliği veya hastalık nedeniyle oluşur ve yüzün tüm simetrisini ve ifadesini değiştirme eğiliminde olduğu için hasta için travmatik bir kayıptır. 


Erkeklerin en önemli 3 aksesuarı saç, sakal ve bıyıktır.

Bu girişimi, ömür boyu dökülmemeye kodlu alandan alınan sağlıklı saç köklerinin seyrelmiş olan bölgelere transfer işlemidir. Lokal anestezi altında 3 aşamadan oluşmaktadır.

DHI Saç Ekimi, Saçların tamamen kısaltıldığı tıraşlı ekimlerde, kişilerin saçlarının uzamasını beklemesi sosyal yaşamdaki konforunu etkilemektedir. 

Tıraşsız saç ekimi bu alanda saç nakli işlemlerinde tercih edilir ve doktor tarafından greft ihtiyacının düşük olduğu durumlarda planlanır. 

Adres : Maçka Cd. No: 17/A, 34360 Şişli/İstanbul Telefon : +90 212 706 09 09 Whatsapp : +90 533 956 87 55 E-Posta : [email protected]


  Hakkımızda

  Kliniğimiz İstanbul’un en seçkin ve prestijli lokasyonu Teşvikiye – Nişantaşı’nda yer almaktadır. Tıp ve sanatın estetiğini bir arada bulunduran ve sağlık alanındaki deneyim ve tecrübesini dünya standartlarında teknoloji ile hastalarına sunma felsefesini 20 yıldır sürdüren MEDICA TIP MERKEZİ, sağlık alanındaki birikimini medikal estetik alanına da taşıyarak MEDICA ESTETİK KLİNİĞİ’ni kurarak hizmet vermeye başlamıştır.

  Her şeyde olduğu gibi güzellik alanında da güven konusu çok önemlidir. Uygulanacak işlem veya işlemlerle ile ilgili tüm sorularınızı Uzman Dermatologlarımız ile açık dille ve sevgiyle yanıtlıyoruz. Çünkü biliyoruz ki bir kişinin aldığı hizmetten memnun kalması için kafasında soru işaretleri olmaması gerekir.

  Vizyonumuz

  • Dünyanın en güvenilir, saygın, yenilikçi estetik merkezi olmak.
  • Tüm faaliyetlerimizde sektör lideri olmayı taahhüt ederiz.
  • Hasta memnuniyeti : hastalarımızın tedavilerinden memnun olmalarını istiyoruz. Hastalarımızın doğal güzelliğini arttırmak için doğal görünümlü sonuçlar üretmeyi hedefliyoruz ve her şeyden çok hasta ve misafirlerimizin beklentilerini karşılamak istiyoruz.
  • Veri güvenliğine verdiğimiz titizlik sayesinde kişisel verileriniz önemle korunmaktadır.

  Akneli ciltler için doktorlarımız tarafından özel olarak tasarlanmış cilt bakımı ile cildiniz, gözenekleri tıkayarak akne oluşumuna sebep olan fazla yağlardan arınırken aynı zamanda kullandığımız antibakteriyel ürünler sayesinde, akne oluşumunu tetikleyen bakterilerden de arınır.

  Oldukça yumuşak bir bakım olan anında parlaklık cilt bakımımız ile solgun ve cansız görünümün giderilmesi amaçlanır. Besleyici içerikler ile hiperpigmentasyon azaltılırak ten rengi eşitlenir, cilt parlar ve canlanır.SONUÇ: Cildiniz parlar, solgun ve cansız görünüm giderilir.

  Anti-aging cilt bakım ritüelimiz ile kombine olarak uygulanan Scarlet-S tedavisiyle işlem sonunda cilt gözle görülür bir şekilde dolgunlaşır, ince çizgi/kırışıklıklarda azalma görülür.

  Cilt bakımı yelpazesinin neresinde olursanız olun – ister ara sıra bir leke ya da büyük bir sivilce patlaması ile uğraşıyor olun – sivilceye sahip olmak kuşkusuz hoş olmayan bir deneyimdir. 

  Cildimizin ihtiyaçları her mevsimde değişmekle birlikte yaz ayları güneşin zararlı etkilerine en çok maruz kaldığımız mevsimdir.

  Hydrafacial cilt bakımı gözle görülür kalıcı sonuçlar veren, etkisi anında hissedilebilir cihaz ile yapılan bir cilt bakım türüdür. 

  Lazer Epilasyon , Lazer ışınını doğru dalga boyunda kıl köküne ileterek, yeni kıl üretimini engellemek asıl amaçtır.
  İstenmeyen tüyleri yok etmek için kullanılan eski yöntemler oldukça ağrılı geçmekteydi.
  Cynosure alexandrite lazer ile koyu cilt tiplerinde, bronzlaşmış ciltlerin epilasyonunda, istenmeyen tüylere kalıcı çözümler sağlanmaktadır.
  Çift dalga boyuna sahip cihaz tüm cilt tipleri üzerinde etkili sonuçlar vermektedir.

  VenusLegacy™ cerrahi olmayan çevrenin küçültülmesi, selülitin azaltılması, cilt sıkılaşması ve kırışıklıkların azalması gibi zorlu yüz ve vücut estetiği ihtiyaçlarını etkin bir şekilde karşılayan, oldukça invaziv olmayan bir tıbbi cihazdır. Tedavi, herhangi bir kesinti olmaksızın rahattır ve tüm cilt tipleri için güvenlidir.