Medica Klinik Estetik

Botoks hakkında detaylı bilgilendirme

Yüze Yağ Enjeksiyonu

Yüze Yağ Enjeksiyonu , 30’lu yaşların sonlarına doğru dikkat çekmeye başlayan yüz dolgunluğu kayıplarında ve daha genç hastalarda yüzde ideal orana ulaşmak için uygulanır.

Genel anestezi almadan, sedasyon veya lokal anestezi ile yapılır.

İşlem ortalama 30 dakika sürer.

Aynı gün eve dönülür.

Hiçbir iz kalmaz.

Ağrı hissedilmez. Ertesi gün normal hayata dönülür. 4-7 gün süren ve konulan doku miktarına bağlı bir ödem ve hafif morluklar oluşabilir.

Yağ enjeksiyonu kimlere uygulanır?

Yüz yaşlanmasının ilk belirtileri genelde sanıldığı gibi ciltteki kırışıklıkların ortaya çıkması ve derinleşmesi değildir. Kırışıklıklardan daha önemlisi, yüze yaşlı ve yorgun bir ifade veren, yüzün özellikle orta bölümünde dolgunluğu sağlayan yağ yastıklarının erimeye başlamasıdır. Yüzde oluşan kırışıklıklar genellikle 30’lu yaşların sonlarında dikkat çekmeye başlar. Ancak 30’lu yaşların başlarında yüz dolgunluğunu kaybetmeye yavaş yavaş başlar. Özellikle göz kapaklarının altında mevcut yağ yastıklarının erimesi 3 önemli probleme yol açar. Yüzün orta kısmı boşalır, iskeletsi bir hal alır, yüzdeki çizgiler derinleşir ve göz kapakları sarkmaya başlar. Bu problemlerin hepsini birden çözmek için yüzün orta kısmında boşalan bölgenin tekrar kişinin kendi dokusu ile dolgunlaştırılması gerekir.

Yağ enjeksiyonu nasıl yapılır?

Günümüzde yağ transferi amacı ile 2 yöntem kullanılır. Bu yöntemler ‘konvansiyonel yağ enjeksiyonu’ ve ‘mikro yağ transplantasyonu’dur. Bu 2 yöntem arasındaki fark, enjekte edilen yağ miktarın kalıcılığındadır. İlk yöntemde alınan yağ olduğu gibi ve kitle halinde enjekte edilirken, mikro yağ naklinde yağ, düşük basınçta ve dokuya zarar verilmeden alınır, işlemden geçirilir ve dokuya katman katman, çok küçük miktarlarda enjekte edilir. Bu yöntem sayesinde konulan yağ hücrelerinin erime oranı %80’lerden %30-40’lara indirilmiştir, yani yağın yüzdeki kalıcılığı arttırılmıştır. Mikro enjeksiyon yüzdeki dalgalanmaları ve aşırı şişlikleri de engeller. Ayrıca hücreler vücutta canlı kaldığından genellikle tek bir enjeksiyon yeterli sonucun alınmasını sağlar. Bu teknikte yaşlanmaya bağlı olarak aşağı sarkan ya da boşalan yüz bölümlerinin (yanaklar, elmacık kemiklerinin üst kısmı, çene hattı ve dudak çevresi) karın, basen, bel ya da bacaktan alınan bir miktar yağ ile doldurulması mümkündür.

Yağ enjeksiyonu ne kadar sürer?

Yağ enjeksiyonu ortalama 30 dakika sürer.

Yağ enjeksiyonunun avantajları nelerdir?

Bu uygulamanın lokal anestezi altında yapılıyor olması hastanın ağrı duyma olasılığını engeller. Yüze yağ enjeksiyonu, yüzde zaman içinde kaybolan hacmi geri kazandırmak ve var olan hacmi arttırmak için kullanılan etkili ve ağrısız bir yöntemdir.

Yağ enjeksiyonu sonrasında iz kalır mı?

Yağ enjeksiyonu iğne deliklerinden girilerek yapıldığı için ameliyat sonrasında hiçbir iz kalmaz.

Yağ enjeksiyonu sonrasında normal hayata ne zaman dönülür?

Yağ enjeksiyonu sonrasında hasta 1-2 saat içinde normal hayatına dönebilir. Yüzde, 4-7 gün süren ve konulan yağ miktarına bağlı bir ödem ile hafif morluklar oluşabilir, bu belirtiler kendiliğinden kaybolur.

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Aşırı saç dökülmesi, saç seyrelmesi ve saç dökülmesi yaşayan birçok kişiden biriyseniz, FUE Saç Ekimi(Foliküler Ünite Ekstraksiyonu) sizin için mükemmel bir seçenek olabilir.

50 milyondan fazla erkeğin saç seyrelmesi ile mücadele ettiği tahmin edilmektedir. 

Kaş Ekimi, estetik açıdan en zorlayıcı işlemlerden biridir,

Kaşın hassas kıllarının kaybı, aşırı cımbız, yaşlanma, beslenme yetersizliği veya hastalık nedeniyle oluşur ve yüzün tüm simetrisini ve ifadesini değiştirme eğiliminde olduğu için hasta için travmatik bir kayıptır. 


Erkeklerin en önemli 3 aksesuarı saç, sakal ve bıyıktır.

Bu girişimi, ömür boyu dökülmemeye kodlu alandan alınan sağlıklı saç köklerinin seyrelmiş olan bölgelere transfer işlemidir. Lokal anestezi altında 3 aşamadan oluşmaktadır.

DHI Saç Ekimi, Saçların tamamen kısaltıldığı tıraşlı ekimlerde, kişilerin saçlarının uzamasını beklemesi sosyal yaşamdaki konforunu etkilemektedir. 

Tıraşsız saç ekimi bu alanda saç nakli işlemlerinde tercih edilir ve doktor tarafından greft ihtiyacının düşük olduğu durumlarda planlanır. 

Adres : Maçka Cd. No: 17/A, 34360 Şişli/İstanbul Telefon : +90 212 706 09 09 Whatsapp : +90 533 956 87 55 E-Posta : [email protected]


  Hakkımızda

  Kliniğimiz İstanbul’un en seçkin ve prestijli lokasyonu Teşvikiye – Nişantaşı’nda yer almaktadır. Tıp ve sanatın estetiğini bir arada bulunduran ve sağlık alanındaki deneyim ve tecrübesini dünya standartlarında teknoloji ile hastalarına sunma felsefesini 20 yıldır sürdüren MEDICA TIP MERKEZİ, sağlık alanındaki birikimini medikal estetik alanına da taşıyarak MEDICA ESTETİK KLİNİĞİ’ni kurarak hizmet vermeye başlamıştır.

  Her şeyde olduğu gibi güzellik alanında da güven konusu çok önemlidir. Uygulanacak işlem veya işlemlerle ile ilgili tüm sorularınızı Uzman Dermatologlarımız ile açık dille ve sevgiyle yanıtlıyoruz. Çünkü biliyoruz ki bir kişinin aldığı hizmetten memnun kalması için kafasında soru işaretleri olmaması gerekir.

  Vizyonumuz

  • Dünyanın en güvenilir, saygın, yenilikçi estetik merkezi olmak.
  • Tüm faaliyetlerimizde sektör lideri olmayı taahhüt ederiz.
  • Hasta memnuniyeti : hastalarımızın tedavilerinden memnun olmalarını istiyoruz. Hastalarımızın doğal güzelliğini arttırmak için doğal görünümlü sonuçlar üretmeyi hedefliyoruz ve her şeyden çok hasta ve misafirlerimizin beklentilerini karşılamak istiyoruz.
  • Veri güvenliğine verdiğimiz titizlik sayesinde kişisel verileriniz önemle korunmaktadır.

  Akneli ciltler için doktorlarımız tarafından özel olarak tasarlanmış cilt bakımı ile cildiniz, gözenekleri tıkayarak akne oluşumuna sebep olan fazla yağlardan arınırken aynı zamanda kullandığımız antibakteriyel ürünler sayesinde, akne oluşumunu tetikleyen bakterilerden de arınır.

  Oldukça yumuşak bir bakım olan anında parlaklık cilt bakımımız ile solgun ve cansız görünümün giderilmesi amaçlanır. Besleyici içerikler ile hiperpigmentasyon azaltılırak ten rengi eşitlenir, cilt parlar ve canlanır.SONUÇ: Cildiniz parlar, solgun ve cansız görünüm giderilir.

  Anti-aging cilt bakım ritüelimiz ile kombine olarak uygulanan Scarlet-S tedavisiyle işlem sonunda cilt gözle görülür bir şekilde dolgunlaşır, ince çizgi/kırışıklıklarda azalma görülür.

  Cilt bakımı yelpazesinin neresinde olursanız olun – ister ara sıra bir leke ya da büyük bir sivilce patlaması ile uğraşıyor olun – sivilceye sahip olmak kuşkusuz hoş olmayan bir deneyimdir. 

  Cildimizin ihtiyaçları her mevsimde değişmekle birlikte yaz ayları güneşin zararlı etkilerine en çok maruz kaldığımız mevsimdir.

  Hydrafacial cilt bakımı gözle görülür kalıcı sonuçlar veren, etkisi anında hissedilebilir cihaz ile yapılan bir cilt bakım türüdür. 

  Lazer Epilasyon , Lazer ışınını doğru dalga boyunda kıl köküne ileterek, yeni kıl üretimini engellemek asıl amaçtır.
  İstenmeyen tüyleri yok etmek için kullanılan eski yöntemler oldukça ağrılı geçmekteydi.
  Cynosure alexandrite lazer ile koyu cilt tiplerinde, bronzlaşmış ciltlerin epilasyonunda, istenmeyen tüylere kalıcı çözümler sağlanmaktadır.
  Çift dalga boyuna sahip cihaz tüm cilt tipleri üzerinde etkili sonuçlar vermektedir.

  VenusLegacy™ cerrahi olmayan çevrenin küçültülmesi, selülitin azaltılması, cilt sıkılaşması ve kırışıklıkların azalması gibi zorlu yüz ve vücut estetiği ihtiyaçlarını etkin bir şekilde karşılayan, oldukça invaziv olmayan bir tıbbi cihazdır. Tedavi, herhangi bir kesinti olmaksızın rahattır ve tüm cilt tipleri için güvenlidir.